Neįgalieji įrodė savo galią: lipti sienomis – ne kliūtis!

Geri darbai daromi tyliai. Šeštadienį laipiojimo centre "Miegantys drambliai" ši nevyriausybinė organizacija surengė renginį neįgaliesiems "Aš galiu lipti". Dėl panorusių išbandyti save tokiu būdu gausos net teko atšaukti išankstinę registraciją.

Įvairaus amžiaus ir negalių

"Turite abejonių, kad galite lipti sienomis? Galvojate, kad tai ne jums? Negalia – ne kliūtis! Mes jus vadiname superžmonėmis, nes jūs tikrai labai daug galite! Puikus laikas tai įrodyti atvykstant! Kviečiame prisijungti ir judėjimo negalią turinčius, vežimėliu judančius asmenis!" – kvietė į renginį organizatoriai.

Į jų raginimą atsiliepė penkiolika niekada anksčiau su tokiu iššūkiu nesusidūrusių neįgaliųjų.

Tarp jų buvo ir suaugusiųjų – merginų grupė iš Vilijampolės socialinės globos namų, ir paauglių bei vaikų. Ir su įvairiomis negaliomis. Dažniausiai – kompleksinėmis ir įvairaus sudėtingumo.

Pasak nevyriausybinės organizacijos "Miegantys drambliai", kuri skaičiuoja jau dvyliktuosius savo veiklos metus, vadovės Eglės Rušinskaitės, jie visuomet norėjo būti atviri įvairiems žmonėms, dėl to skatino ir organizavo įvairias socialines iniciatyvas – kaniterapijos, laipiojimo užsiėmimus vaikams iš vaikų dienos centrų bei žmonėms su negalia. Neužmiršti buvo ir sergantys Dauno sindromu.

Gyvi pavyzdžiai įkvepia

"Neįgalieji aktyvūs, kai jiems suteikiamos tokios galimybės. Pernai pirmą kartą sukvietėme juos, kad pristatytume savo paslaugas. O šiemet jau kviečiame ir nemokamai išbandyti. Ir net tuo pasimėgauti. Mūsų noras – skatinti žmonių su negalia savarankiškumą, kad tokie renginiai nebūtų tik juos globojančių organizacijų iniciatyva", – akcentavo E.Rušinskaitė.

Turite abejonių, kad galite lipti sienomis? Galvojate, kad tai ne jums? Negalia – ne kliūtis!

Susirinkusius drąsino ir jau ketverius metus šiame laipiojimo centre besilankanti ketvirtą dešimtį įpusėjusi Ernesta, kuriai diagnozuotas cerebrinis paralyžius. Jos prisistatymas buvo palydėtas plojimais. Galinti vaikščioti tik padedant kitiems arba su vaikštyne, prieš dvejus metus ji, pakurstyta trenerio Jono, kopė ir į tikrus kalnus Lenkijoje.

Nuo vaikystės neįgalios 20-metės Evelinos, kuri lankosi šiame centre jau trejus metus, mama susirinkusiems pasakojo, kad iš pradžių jos dukra labai bijojo aukščio ir net užsisegti saugos diržą. Tačiau dabar eina į šį laipiojimo centrą su džiaugsmu, nes vieną dieną įvyko stebuklas – ji ėmė kopti aukštyn net neprisisegusi saugos diržo.

Dauguma iššūkį įveikė

"Pirmyn superžmonės! Pasakykite sau: "Aš galiu!" – kvietė organizatoriai susirinkusius.

Ir pirmas įveikti aukštuminiu lipimu su virve beveik 7 m aukščio sienelę pasiryžo septynmetis, kurį tėvui lig tol sunkiausiai teko nulaikyti.

Berniukas įveikė šią užduotį jau antruoju bandymu. "Jis ir namuose nenustygsta vietoje visur laipiodamas! Gal čia bent išsikraus!" – septynmečiui įveikus sienelę, švytėjo ir jį atlydėjęs tėvas.

Viena pirmųjų sienelės šturmui pasiryžusi Vilijampolės socialinių globos namų auklėtinė, nusileidusi žemyn, dar virpėjo iš baimės, kurią ką tik pavyko įveikti. Tačiau teigė: "Jeigu leis, lipsiu dar!"

Taip narsiai nusiteikę buvo ne visi. Viena mergina, anot ją atlydėjusios moters, atvyko čia su panašia viltimi jau antrą kartą. Tačiau ir šįkart tik iš tolo stebėjo, kaip kiti šturmuoja kol kas jai neįveikiamas aukštumas.

"Dauguma jų net negali įlipti į viešąjį transportą. O čia lipa sienomis!" – negalėjo atsistebėti jos akyse įvykusiomis metamorfozėmis viena renginio dalyvė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Artūras

Artūras portretas
Šaunuoliai!
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių