„Kūrybos podiumo“ vasaros kolekcijų pristatyme – kūrėjų debiutai ir žymūs svečiai

 • Teksto dydis:

Šeštadienio vakarą grožio ir mados renginys „Kūrybos podiumas“ pakvietė kauniečius į šalies kūrėjų vasaros kolekcijų pristatymą. Į „Autotojos“ centrą susirinkę svečiai, tarp jų ir žinomi žmonės, išvydo net trylika spalvingų drabužių ir aksesuarų kolekcijų. Kaip vakaro viešnia savo kūrybą pirmąkart ant podiumo pristatė buvusios „TV pagalbos“ narės Neringos Mažeikienės sesuo Rigonda Užpalevičienė.

„Kūrybos podiumas“ yra išskirtinis tuo, kad sudaro sąlygas prisistatyti bei profesionalų įvertinimo sulaukti ir pradedantiesiems dizaineriams. Tad vakaro svečiai išvydo kolekcijas, kurtas ir jau neblogai žinomų, ir pirmąkart ant podiumo debiutuojančių kūrėjų. Viena dizainerė pristatyti savo kūrybos netgi atskrido iš Londono.

Renginio organizatorės Inesa Uktverienė ir Kristina Parachomikienė pastebi ir džiaugiasi, kad vis daugiau žmonių vertina rankų darbą ir ieškodami išskirtinumo, norėdami kurti individualų stilių, renkasi puoštis ne masinės gamybos drabužiais ar aksesuarais, o lietuvių dizainerių kūriniais.

Palaikyti kūrėjų, pamatyti jų naujų darbų atvyko ir nemažai žinomų žmonių, tarp jų dainininkė Ingrida Kazlauskaitė, dizainerė Olesia Les, dizaineris Kęstutis Lekeckas, aktorė Eglė Jackaitė, dizainerė Aurelija Jurkšaitytė ir kt. Vakaro metu kartu su modelių agentūrų ECMA ir „Catwalk“ merginomis podiumu žengė garsi šokėja Gintarė Slausgalvienė, Neringa Mažeikienė, papuošalų dizainerė Elvyra Monginienė, vizažistė ir tapytoja Gintė Ramutytė. Kolekcijų pristatymo modeliais tapo ir kūno rengybos čempionė Veronika Iljinaitė bei konkurse „Miss New World 2018“ nominaciją „Miss Bikini“ laimėjusi Brigita Gaižauskaitė.

Renginio, kurį atidarė fotografės JurArt’s mažųjų modelių mokyklėlės auklėtinių pasirodymas, metu buvo pristatyta Jurgitos Gelgotienės kurta vasariškų lininių drabužių kolekcija „Lino simfonija“. Viena iš praėjusių metų „Kūrybos podiumo“ nugalėtojų – išskirtinius drabužius iš vilnos velianti Nadin Smo – pristatė kolekciją „Go, girls“. Ypatingu moteriškumu žavėjo jau penktoji „Jolantos Boutique“ įkūrėjos Jolantos Serbentaitės drabužių kolekcija „Lady“. Žiūrovai išvydo ir dar vieną drabužių iš itin vertinamo lino kolekciją „Švelnumas“, kurią sukūrė Rasa Kukuraitienė. Elegancija, romantiškumu ir moteriškumu alsuojančią drabužių bei aksesuarų iš šilko kolekciją „Žiedų kelias“ pristatė Gitana Vyšniauskienė (drabužių kūrėja) ir Kristina Čyžauskienė (papuošalų kūrėja). Šilko magiją paskleidė ir rankomis ištapytų suknelių kolekcija „Brendu į vasarą“, kurta „Romarikos šilko namų“ įkūrėjos Romarikos Pikelienės. Elegantišką jungtinę kolekciją „Kaja“ podiumui paruošė „R-Style“ ir „AteNora accessories“ kūrėjos.

„Kūrybos podiume“ buvo pristatytos ir šios papuošalų kolekcijos: kone 10 metų savo kūriniais moteris puošiančios Agnės Linartės kolekcija „In the center“, šiaulietės menininkės Violetos Karlinskienės papuošalų kolekcija „Pievų paslaptys“, kurta iš panaudotų medžiagų, šilko ir lino atraižų, „AurimDesign“ kolekcija „Nuo sutemos ligi aušros“, laužyti stereotipus kviečianti „La belle of D“ įkūrėjos Dovilės Simonavičienės kolekcija „Moteris“ ir „Bella accessories“ kolekcija „Pašėlusi vasara“.

Po visų pristatymų vertinimo komisijai teko užduotis išrinkti po kūrybiškiausią aksesuarų ir drabužių kolekciją.

Kol komisija tarėsi, pirmąkart savo kūrybą ant podiumo pristatė vakaro viešnia tapusi „Rigonda style“ kūrėja – buvusios „TV pagalbos“ narės Neringos Mažeikienės sesuo Rigonda Užpalevičienė. Jos kolekcijos „Vasaros atspalviai“ kuriamą įspūdį sustiprino „Ivetos aksesuarų“ papuošalai, kuriuos kūrė kita sesuo – Iveta. Darniai viena kitą papildančią seserų kūrybą pristatyti padėjo ne tik Neringa, bet ir Rigondos dukros Sindrė ir Elinga.

R.Užpalevičienė pasakojo, kad drabužių kūrimas jai yra saviraiškos būdas ir maloni laisvalaikio veikla, kuriai ji atiduoda vis daugiau laiko ir širdies. „Ištekėjusi ėmiau kurti drabužius sau ir vyrui. Dukreles puošdavau savo kurtais vaikiškais kostiumėliais. Metams bėgant tai peraugo į „Rigonda style“ moteriškų drabužių kolekcijas“, – sakė kūrėja, kuriai nuo vaikystės patiko įvairūs rankdarbiai.

Ji teigia savo kurtais drabužiais norinti parodyti, kad megztas rūbas gali būti ne tik kasdieninis, bet ir puošnus, elegantiškas, tinkantis ir šventėje, vakarėlyje. Viskas priklauso nuo modelio ir kolekcijos.

„Draugų, artimųjų buvau nuolatos raginama pristatyti savo kūrybos vaisius. Žengti pirmąjį žingsnį „Kūrybos podiume“ labiausiai mane pastūmėjo seserys. Be to, šis renginys mane sužavėjo tuo, kad suburia tiek daug nuostabių, kūrybingų, išradingų, talentingų asmenybių“, – motyvus būtent šiame renginyje pristatyti savo kolekciją atskleidė Rigonda.

Suskaičiavus komisijos balus, už kūrybiškiausią aksesuarų kolekciją buvo apdovanota „AurimDesign“ kūrėja, o už kūrybiškiausią drabužių kolekciją – Nadin Smo.

Vakaro vedėjas – Karolis Ugintas. Renginį rėmė „Saldžiosios gėrybės“, „Bioderma“, „Kauno grūdai“, „Volfas Engelman“, modelių agentūros ECMA ir „Catwalk“, šokių studija „Demo“, sporto klubas „Sports House“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Milda

Milda portretas
Išskirtinis renginys Kaune „Kūrybos podiumas“, kuriame suteikta galimybė lietuvių dizaineriams pristatyti savo kūrinius ,o žiūrovams žavėtis ir didžiuotis, kad Lietuvoje tiek daug kūrybingų „auksarankių“.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių