Kiemo galerijoje – vestuvės ir naujas piešinys

Kaunas turi unikalią vietą, kurioje skleidžiasi įvairios meno idėjos, buriami kaimynai. Taip, tai – Kiemo galerija, kuri šį kartą nustebino net dviem progomis: vestuvėmis ir nauju piešiniu, pasakojančiu čia gyvenusių žmonių istorijas.

Sukurta nauja šeima

E. Ožeškienės gatvėje jau keletą metų lankytojus traukia unikali meno erdvė Kiemo galerija. Šeštadienį į ją skubėjo ne tik turistai, meno mylėtojai, bet ir kviestiniai svečiai, mat čia įvyko naujos šeimos kūrimo istorijos pradžia.

Kiemo galeriją puoselėja menininkas Vytenis Jakas, čia gausu jo kūrinių. Nuo šiol kiemelis saugos dar vieną istoriją, kaip čia žiedus sumainė menininko dukra Aita ir mylimasis Paulius. Tik įėjus į kiemelį pasitiko didelį palapinė, kurioje jaunųjų tuoktuvių šventės jau laukė svečiai.

Kiek tolėliau atneštas stalas, patiesta balta staltiesė. Netruko laukti, kai į kiemelį atėjo ir civilinės metrikacijos skyriaus darbuotoja, ant stalo išdėliojo santuokos ceremonijai būtiną atributiką. Dar kelios akimirkos ir Kiemo galerijoje du jauni žmonės ištarė vienas kitam „Taip“ ir sukūrė naują šeimą.

„Tarpukario laikotarpiu bei sovietmečiu čia daug vestuvių vykdavo, bet šiuolaikinės, kiek žinau, pirmosios. Mes bandėme prisiminti tarsi ritualą, kuris vyko senovėje. Aš tik tokią mintį uždaviau, o dukra užkibo, todėl smagu, kiemas gyvas“, – kalbėjo V. Jakas.

Jaučiasi pakylėti

Patys jaunavedžiai tikino, kad įvairių žmonių apsuptis jiems visai patinka. Ir visi nesvarbu, kad į kiemelį tuo metu užklydo nepažįstami turistai ir įsimaišė tarp kviestinių svečių.

„Kadangi ši diena – mano tėčio piešinio atidarymas, nusprendėme sujungti šias abi šventes. Manau, kad gavosi visi simboliškai, kai būna tėtis veda dukrą prie altoriaus, o čia tiesiog tėčio kieme susituokėme. Tai labai smagu.

V. Šulinsko nuotr.

Žmonės tikrai netruko. Labai smagu juos čia turėti. Kaip tik suteikia daugiau laisvės, neįpareigoto jausmo ir neįprastumo“, – tik žiedus sumainę neįprastoje vietoje kalbėjo jaunavedžiai.

Manau, kad gavosi visi simboliškai, kai būna tėtis veda dukrą prie altoriaus, o čia tiesiog tėčio kieme susituokėme. Tai labai smagu.

Paslapčių kambarys

Jaunavedžių paminėtas naujasis V. Jako piešinys pavadintas „Paslapčių kambariais“. Ant visos namo sienos pavaizduoti tarsi kambariukai, o juose – tikros žmonių istorijos, kuriomis pasidalijo buvę ir esami šio namo gyventojai.

„Jau pats pavadinimas pasakoja apie būtent šio namo120-ies metų senumo istorijas. Pakabintos medinės durys yra amžininkės ir mena įėjimą į pastatą ir jo paslapčių kambarius. Čia kalbama apie kaimynus, gyvenusius anksčiau, apie kaimynus, kurie gyvena dabar. Kiekvienas kambarys yra tarsi istorijos lobių knyga“, – idėją pristatė menininkas.

Ant sienų išpaišyti įvairūs žmonės. Kai kuriuos kauniečiai puikiai pažįsta. Štai apačioje pavaizduota šokanti Bella Shirin, dabartinė programos „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ ambasadorė. Yra ir keli paties V.Jako atvaizdai. Vienas, tiesa, tapytas gerokai seniau. Tačiau viršutiniuose aukštuose įsitaisęs dabartinis V. Jakas pasakoja apie Vytauto Didžiojo paminklo paslaptį.

„Čia yra labai daug paslapčių. Štai viename kambaryje gyveno kaimynė, kuri man pasakojo istoriją, kuomet jauna įsimylėjo vaikiną, kuris gyveno gretimame name. Tai ji vakarais išjungdavo šviesą ir pro langelius vis į jį žiūrėdavo, ką jis veikia. Todėl jos kambaryje tamsu. Ji pasakojo, kad tas vaikinas mėgo sportuoti ir dažnai ruošdavo pamokas“, – vieną namo paslaptį atskleidė piešinio autorius.

Tačiau jis pridūrė, kad kiekvienas kambarys turi savas istorijas, kurios susieja kaimynų gyvenimus ir taip pildo Kiemo galerijos istoriją.NAUJAUSI KOMENTARAI

PUIKU

PUIKU portretas
AČIŪ MENININKUI.

Anonimas

Anonimas portretas
Nuostabi šventė! Gera, kai puoselėjama bendrystė ir džiugi nuotaika! Ačiū!

Edmundas Tulcevičius

Edmundas Tulcevičius portretas
Šaunuoliai kiemo gyventojai , lankiausi čia prieš porą metų , dabar būtinai ateisiu dar kartą - Kaunas yra Kaunas .
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių