Kauno simfoninis orkestras pradeda minėti L. van Beethoveno jubiliejinius metus

Vertinant milžinišką muzikos kūrėjo Ludwigo van Beethoveno įtaką pasaulio kultūrai, daugybėje šalių 2020-aisiais bus skambiai minimos šio kompozitoriaus 250-osios gimimo metinės.

Jo muzikos veržlumas, dainingumas, entuziazmas įtraukia klausytojus kaskart vis labiau išgyventi stiprų laisvės pojūtį. Neatsitiktinai Europos Sąjungos himnu tapo L. van Beethoveno simfonijos Nr. 9 choras „Odė džiaugsmui“. Dėsninga ir tai, kad visame pasaulyje šio kompozitoriaus kūryba yra atliekama dažniausiai.

Kaune šio kūrėjo atminimui skirti renginiai prasideda jau šią savaitę. Šeštadienio vakarą Kauno valstybinėje filharmonijoje įvyks neeilinis koncertas, kuriuo Kauno miesto simfoninis orkestras, vedamas talentingos dirigentės Adrijos Čepaitės, 2020 metų išvakarėse pradeda L. van Beethoveno metus.

„L. van Beethoveno muzikinis veržlumas darniai suskamba su šiandieniu Kauno miesto veržlumu. Džiugu, kad vis naujais apdovanojimais bei augančiu meistriškumu stebinantis Kauno miesto simfoninis orkestras imasi lyderystės ir prisikėlusią miesto dvasią išreiškia L. van Beethoveno muzika“, – koncerto išvakarėse kalbėjo dirigentė A. Čepaitė.

Šio koncerto sumanytojas – Kauno miesto simfoninis orkestras – miestą visame pasaulyje garsinantis trijų prestižinių „Grammy“ apdovanojimų nominantas (orkestro vyriausiasis dirigentas – Constantine Orbelianas, vadovas – Algimantas Treikauskas).

Kauno valstybinėje filharmonijoje rengiamame koncerte orkestras atliks L. van Beethoveno trečiąjį Koncertą fortepijonui ir orkestrui c-moll, op. 37 bei ketvirtąją Simfoniją B-dur, op. 60.

Koncerto solistas – daugybės tarptautinių konkursų laureatas, vienu perspektyviausių jaunosios kartos ispanų pianistų laikomas Jorge Nava. Kauno miesto simfoniniam orkestrui diriguos iš Kauno kilusi dirigentė Adrija Čepaitė. Šią įvairiapusiu talentu apdovanotą menininkę publika itin vertina už jos santūrią, į muzikos gelmę koncentruotą raišką, gebėjimą sukurti dialogą tarp atlikėjų ir klausytojų.

Orkestro vadovas A. Treikauskas primena, kad Ludwigas van Beethovenas gimė 1770 metų gruodžio 17 dieną. Ir šiais laikais tikriausiai netgi tie, kurie nesidomi klasikine muzika, yra ne tik girdėję istoriją apie klausą praradusio muziko sukurtus šedevrus, bet ir nors vieną kartą klausėsi jo kūrinių. Jo muzika atliekama kur kas dažniau nei bet kurio kito klasikinės muzikos kompozitoriaus. Būtent L. van Beethovenui visi muzikos mylėtojai turi būti dėkingi už 9 simfonijas, uvertiūras simfoniniam orkestrui, koncertus įvairiems instrumentams ir orkestrui, 16 styginių kvartetų, 32 fortepijonines sonatas. L. van Beethovenas taip pat parašė operą „Fidelijus“, oratoriją „Kristus Alyvų kalne“, baletą „Prometėjaus kūriniai“ ir daugybę kitų į klasikinės muzikos istoriją įrašytų kūrinių, tapusių įkvėpimu kitiems kūrėjams.

„Orkestras yra neatsiejama sparčiai augančio mūsų miesto ir visos šalies kultūrinio gyvenimo dalis. Kauno simfoninis orkestras bendradarbiauja su garsiausiais šių dienų atlikėjais iš viso pasaulio. Džiaugiamės galėdami prisijungti prie tarptautinio kūrėjų tinklo ir surengti išskirtinę Beethoveno muzikos šventę mūsų kauniečiams bei jų svečiams“, – kalbėdamas kolektyvo vardu, džiaugėsi orkestro vadovas A. Treikauskas.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas portretas
Čiurlionis kaip Liudviko pusbrolis?
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių