Kauno miesto simfoninis orkestras su solistais įrašė kelias naujas plokšteles

„Grammy“ nominanto Kauno miesto simfoninio orkestro kūrybinį derlių netrukus papildys išleistos naujos plokštelės. Dalį jų orkestras su solistais bei vyriausiuoju dirigentu Constantinu Orbelianu (JAV) įrašė tarp dviejų intensyvaus darbymečio (koncertų) sezonų.

Pasak orkestro vadovo Algimanto Treikausko, vasaros pradžioje įrašytoje plokštelėje skambės šiemet geriausiu pasaulyje operos dainininku pripažinto amerikiečio tenoro Charles Castronovo balsas. Šis solistas, įrašinėjant su Kauno orkestru plokštelę, talkino savo sutuoktinei, daugelio šalių operos teatrų bei koncertų salių scenose dainuojančiai Ekaterinai Surinai. Ne tik duetu dainavo, bet ir padėjo jai plokštelei pasirinkti gražiausias operų arijas, kurios buvo įrašytos diriguojant Kauno miesto simfoninio orkestro vyriausiajam dirigentui C. Orbelianui. Solistės E. Surinos karjeroje tai bus ne pirma plokštelė. Jos vyro Ch. Castranovo – irgi.

Po trumpų atostogų Kauno simfoninio orkestro, dar prieš jam pradedant 15-ąjį kūrybinės veiklos sezoną, vėl laukė nauji leidybiniai projektai. Tad Kauno valstybinės filharmonijos Didžioji salė jau ne pirmą kartą virto įrašų studija. Gražiausias arijas iš Giuseppe Verdi, Giacomo Puccini bei Piotro Čaikovskio operų čia su Kauno miesto simfoniniu orkestru įrašė plačiai pasaulyje klasikinės muzikos gerbėjams žinoma solistė – sopranas Oksana Dyka. Dirigavo maestro C. Orbelianas. Įrašų garso režisierius buvo Vilius Keras („Baltic Mobile Recordings“).

Jau ne vienerius metus trunkantis kūrybinis Kauno miesto simfoninio orkestro bendradarbiavimas su JAV leidybine kompanija „Delos“ inicijavo ir kitą projektą, kuris į Kauną pritraukė tarptautinę kūrėjų komandą. Drauge su tarptautinio Placido Domingo vokalistų konkurso nugalėtoja Izabel Bayrakdarian, dainuojančia „Metropoliten opera“ ir kitų pasaulyje garsių teatrų scenose, orkestras įrašė plokštelę, kurioje skamba baroko epochos muzika. Dalyvauti įrašant šią plokštelę specialiai iš Čikagos į Kauną buvo atskridęs žymus klavesinistas ir baroko muzikos žinovas Jory'is Vinikouras.

Per pastaruosius kūrybos metus, bendradarbiaudamas su leidybine kompanija „Delos“, A. Treikausko vadovaujamas Kauno miesto simfoninis orkestras yra realizavęs bent keliolika projektų, kuriuose dalyvavo nemažai visame pasaulyje žinomų solistų, primena ELTA.

Kaune įrašytos kompaktinės plokštelės ne kartą buvo nominuotos „Grammy Awards“, Tarptautiniam klasikinės muzikos bei daugeliui kitų prestižinių apdovanojimų, kartu vis plačiau skleisdamos gerą žinią apie Lietuvos kultūrą.NAUJAUSI KOMENTARAI

birute

birute portretas
o cia tai jega ,,,kazkaip nacionalinis simfoninis -provincijos lygio saunuoliai kaunieciai
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių