Kauno miesto simfoninis orkestras pristato „Nepakartojamą smuiko skambesį“

 • Teksto dydis:

Kauno miesto simfoninis orkestras praėjusius metus palydėjo su išskirtiniu pasauliniu pripažinimu.

Giuseppe Verdi (Džiuzepės Verdžio) operos „Rigoletto“ kompaktinė plokštelė įrašyta Kaune ir 2017 m. išleista JAV leidybinės kompanijos „Delos music“, kartu su šviesaus atminimo vienu geriausiu pasaulio baritonu Dmitri Hvorostovsky (Dmitrijumi Chvorostovskiu) įtraukta į 2017 metų geriausių klasikinės muzikos įrašų 25-tuką.

Šis operos įrašas taip pat apdovanotas Tarptautiniu profesionalios muzikos „BraVo“ apdovanojimu, kaip geriausias klasikinės muzikos albumas.  Kompaktinė plokštelė nominuota prestižiniam „Grammy“ apdovanojimui, geriausio operos įrašo nominacijoje.  Amerikoje leidžiamas žurnalas „Opera News“ (liet. „Operos naujienos“) paskelbė geriausių 2018 m. operos įrašų dešimtuką. Pirmoje šio sąrašo vietoje atsidūrė būtent šis įrašas.

Taip pat 2017 m. Kaune kartu su Niujorko „Metropolitan Opera“ teatro solistu Stephen Costello (Stefanu Kostelo) įrašytą CD pasaulinis scenos menams skirtas tinklapis „Voix des arts“ pripažino geriausiu 2018 m. vokaliniu albumu.

Orkestro vadovas Algimantas Treikauskas teigia, kad šie visi įvertinimai yra sunkaus ir atsakingo darbo vaisiai, kurie skatina dirbti ir siekti dar daugiau. To įrodymas – po ilgų derybų užsimezgęs bendradarbiavimas su visame pasaulyje žinoma organizacija „Columbia Artists“.

Ši organizacija glaudžiai bendradarbiauja su visame pasaulyje žinomais solistais, instrumentalistais, dirigentais, orkestrais, aktoriais ir kitų sričių menininkais. Ir organizuoja jų gastroles bei pasirodymus didžiausiose salėse visame pasaulyje.

Tokiomis džiugiomis naujienomis Kauno miesto simfoninis orkestras pradeda naują koncertų pusmetį.

Kolektyvas lygiai prieš metus klausytojams pristatė ilgamečius kolektyvo bičiulius – smuikininką iš Italijos, buvusį orkestro vyriausiąjį dirigentą Pavelą Bermaną bei publikos mylimą, kartu su orkestru ne vieną įsimintiną projektą įgyvendinusį, Kauno ir visos Lietuvos klasikinės musikos mylėtojams puikiai pažįstamą, charizmatiškąjį KMSO dirigentą Vilmantą Kaliūną. Dar ir šiandien orkestras prisimena taip gausiai susirinkusią publiką bei garsius aplodismentus.

Būtent dėl to, šie, išskirtiniu talentu pasižymintys muzikai, ir Kauno miesto simfoninis orkestras, vadovaujamas Algimanto Treikausko, nusprendė kiekvienų metų sausį surengti bendrą koncertą, kuris taptų gražia kūrybine tradicija. Kad tai neliktų tik idėja, 2019-uosius metus KMSO pradeda koncertu „Nepakartojamas smuiko skambesys“.

Sausio 25 d. vyksiančiame koncerte skambės Edward Elgar (Edvardo Elgaro) „Chanson de Matin“ Nr. 2, op. 15, Ludwig van Beethoven (Liudviko van Bethoveno) Koncertas smuikui ir orkestrui D-dur, op. 61 bei Edward Elgar (Edvardo Elgaro) „Enigma“ variacijos, op. 36.

Koncertas vyks Kauno valstybinėje filharmonijoje, 18 val.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių