Galerijoje „Kauno langas“ – siurrealistinė kelionė

 • Teksto dydis:

Meno galerijoje "Kauno langas" veikia Sandros Malaškevičiūtės paroda "Laiko serbentai", skirta tiems, kurie domisi išskirtine, jaunatviška, modernia, gera nuotaika ir gyvybe trykštančia juvelyrika bei menu.

Gintarą pakeitė stiklas

"Kadaise teko prisiliesti prie gintaro gamybos ir pardavimo Palangoje. Man buvo taip keista, kad žmonės masiškai perka įvairiausius gintariukus ir panašius niekučius. Norėjau atrasti kažką naujo, kas būtų įdomu ir pirkėjui, ir man pačiai", – taip apie savo kūybinio kelio pradžią pasakoja S.Malaškevičiūtė.

Juvelyrė visuomet buvo meniškos sielos, todėl įgijo ne vieną skirtingo meninio profilio išsilavinimą ir jau daugiau nei 15 metų gamina juvelyrinius bei kitus meno dirbinius.

Pradėjusi ieškoti naujų juvelyrikos technikos būdų, medžiagų, menininkė galiausiai apsistojo ties organiniu stiklu.

"Darbas su gintaru sudėtingas, apdirbant šį gamtos produktą kyla daug dulkių – tai kenkia sveikatai. Dirbti su organiniu stiklu kur kas paprasčiau – jis taip nedulka, man patinka jo masė ir tai, kad yra įvairiausių spalvų, galiu kurti skirtingas formas. Gintaras – savaime gražus, o organinis stiklas leidžia laisvai kurti ir fantazuoti", – S.Malaškevičiūtė tvirtina jau susigyvenusi su pastaruoju, pajutusi, kaip reikia jį apdirbti.

Derina įvairias medžiagas

Organinis stiklas yra viena pagrindinių juvelyrės darbo medžiagų, tačiau menininkė neatsisako ir kitų – eksperimentuoja su medžiu, emaliu, oda.

Ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje žinoma juvelyrė jau yra dalyvavusi daugiau nei 30-yje personalinių ir grupinių bei konkursinių parodų gimtinėje ir už jos ribų. Paklausta apie sėkmingiausią parodą, kuklinasi: "Atrodo, kad po parodos viskas pasimiršta – visi sunkumai ar džiaugsmai, ir prasideda naujas kūrybinis procesas."

Kaune pristatytoje parodoje – darbai su uogų, kankorėžių, žolelių inkliuzais. Ekspozicija pasižymi konceptualumu, savitu stiliumi, iš pirmo žvilgsnio keistais medžiagų deriniais ir organika. Derinamas medis, oda, emalis, betonas, gamtos gėrybės ir organinis stiklas. Meninkė savo pasirinkimą grindžia originalumo paieškomis ir noru sukurti ką nors estetiško ir paprasto.

Vienas ryškiausių parodos objektų – spalvomis, forma išsiskirianti "Vaivorykštė". Gimęs iš medžio ir spalvingo organinio stiklo, jis kuria keisto, iš pirmo žvilgsnio nesuderinamo dueto sintezę. Autorė prisipažįsta: šis kūrinys buvo skirtas prieš kurį laiką vykusiai konkursinei parodai "Jungtis". Tokių skirtingų medžiagų jungtį S.Malaškevičiūtė ir mėgino atrasti, kol atsirado vasaros prisiminimus žadinanti "Vaivorykštė".

Sustingęs laikas

Kodėl parodai parinktus darbus vienijančiu pavadinimu dailininkė pasirinko poetišką pavadinimą "Laiko serbentai"?

"Organiniame stikle užkonservuoti augalėliai vaizduoja beribį, tarsi sustojusį laiką. Be to, parodai sukūriau ir laikrodį iš medžio su šalia pritvirtintu organinio stiklo lašeliu ir jame paskendusiomis uogomis. Iš pradžių eskizuose piešiau akį, ašarą, bet man nepatiko šios idėjos ir, jas tobulindama, išgavau laikrodį", – šypsosi S.Malaškevičiūtė ir pastebi, kad pastarojo darbo atsiradimas tik dar kartą patvirtina faktą, kad meno kūrinys gimsta netikėtai, net pačiam kūrėjui nenutuokiant jo baigtinės formos.

Juvelyrė S.Malaškevičiūtė pripažįsta, kad bene sunkiausia yra gaminti kaklo papuošalus – bumbulus.

"Vienas bumbulas gaminamas visą dieną. Pats bumbulas suklijuojamas kaip sumuštinis iš dviejų kvadrato formos dalių, todėl norint išgauti apvalią formą reikia jį ilgai poliruoti, šveisti. Iš pradžių dirbi su švitriniu popieriumi, vėliau ką nors išgraviruoji ar į organinio stiklo masę įterpi augalėlį", – anot dailininkės, papuošalai atrodo gražiai, tačiau juos pagaminti nėra paprasta. Be to, kyla dulkės, tvyro specifiniai kvapai.

-------------------------------

Kas? S.Malaškevičiūtės darbų paroda "Laiko serbentai".

Kur? Galerijoje "Kauno langas".

Kada? Veikia iki rugpjūčio 3 d.


Šiame straipsnyje: Kauno langasmenasparoda

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių