Didysis renginys „Santaka“ – kupina įspūdžių puokštė: šou stebėjo tūkstančiai

Nors visą dieną Kaune pliaupė lietus ir skalavo šventinio savaitgalio renginius, tačiau pagrindinio – antrosios mitinės trilogijos dalies „Santakos“ – sugadinti nepavyko. Organizatoriai buvo pasiruošę bet kokiam orui, tačiau dangus prasisklaidė ir leido visus sumanymus išpildyti su kaupu. Įspūdingą šou stebėjo tūkstantinė žmonių minia.

Ypatingas pasirodymas

Šeštadienio vakarą temstant į Nemuno ir Neries santaką susirinko kauniečiai bei miesto svečiai stebėti didžiausio šio pavasario renginio „Santaka“. Žiūrovų susirinko pilna Nemuno pakrantė, tokios gausos jau seniai nebuvo.

Įspūdingame šou netrūko garso, vaizdo, vandens magijos. Kiekviena daina palydėta ir fejerverkų salvėmis. Į dangų kilo ir dronai, suformavę KEKS logotipą.

„Kaunas – Europos kultūros sostinės 2022“ renginių kūrėjai atidavė pagarbą ir nuo karo kenčiančiai Ukrainai. Simboliška, kad renginį pradėjo 2016-ais metais „Euroviziją“ laimėjusi Ukrainos atlikėja Jamala. Ji atliko ir nugalėtojos dainą „1944“. Jai plaukiant laiveliu ir dainuojant, milžiniškuose ekranuose rodyti karo suniokoti pastatai, tačiau kartu ir buvo įžiebta viltis, jog viskas baigsis ir vėl bus galima laisvai bėgioti po pievas.

Iš kito kranto pasakotojas nuolat kvietė susimąstyti, kokias pasekmes turi mūsų elgesys, o į sceną ant vandens lipusių atlikėjų lūpose skambėjo žinomiausios dainos. Baržose ar praplaukiančiuose laiveliuose skambėjo Giedrė Kilčiauskienė, Jessica Shy, Linas Adomaitis, Beissoul & Einius, grupė „KAnDIs“, Ona Kolobovaitė, ROYCE, mišrus jaunimo choras „Exaudi“.

Kiekvieną muzikinį pasirodymą stiprino vandens šou, specialios projekcijos. Įspūdį paliko ir vandens akrobatai, surengę ekstremalų pasirodymą. Negana to, kiekvienas pasirodymo dalyvis vilkėjo vis kitokius kostiumus, kurtus specialiai „Santakos“ renginiui. Kostiumų kūrėjai kiek anksčiau atviravo, kad reikėjo apgalvoti, kaip padaryti viską, kad žmonės atlikėjus matytų tamsoje ir iš didelio atstumo, todėl pasitelkta labai daug medžiagos, visi drabužiai gerokai padidinti ar pagražinti šviečiančiais elementais.

„Neįtikėtina, ką gali sukurti žmogus. Man labai patiko koncertas ant vandens. Anksčiau nesu tokio mačiusi“, – nuotaika pasidalijo „Santakos“ šou stebėjusi Marija.

Su vaikais atėjusi pora taip pat neslėpė susižavėjimo  ir tikino, kad vanduo sustiprina garsą, jį nuneša toliau, todėl jie rinkosi vietą ne prie pat upės krato, bet įsitaisė kiek arčiau paties parko. „Visą dieną pliaupė lietus, ne viską aplankėme, ką planavome, bet „Santakos“ nesinorėjo praleisti. Tikrai vertas dėmesio pasirodymas“, – kalbėjo kauniečiai.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Kvietė rinktis

Šio renginio idėja buvo apie pasirinkimus, kad kiekvienas iš mūsų visada gali rinktis – save ar kitus.

„Šis šou labai priklausė nuo oro, upės tėkmės bei vėjo. Tokio nepakartosi, nes kitą kartą jau būtų kitaip. Šio renginio mintis – Santaka. Čia yra gražiausi ne jūriniai saulėlydžiai, čia skirtingos upės susilieja į vieną ir tai yra tarsi kauniečių konfliktas ir kartu susitarimas. Šis šou yra apie pasirinkimus, tiesos ieškojimą, apie tai, kad nuo mūsų pasirinkimų priklauso ateitis. Pasakotojas visą laiką siūlė rinktis – save ar kitą, žmogų ar mašiną, prieš srovę ar pasroviui“, – „Santakos“ koncepciją pristatė idėjos ir scenarijaus autorius Rytis Zemkauskas.

Jis tikino, kad parengti tokio šou scenarijų – lengviausia dalis. Sudėtingiausia – techniniai sprendimai.

„Metus laiko užtruko išspręsti techninius klausimus. Čia buvo atlikti neįtikėtini moksliniai Nemuno tyrimai. Žmonės tiksliai sekundėmis žinojo, kaip veikia hidroelektrinė, kaip funkcionuoja upės keliai. Jau niekas negali suskaičiuoti, kiek buvo technikos. Laivų turėjome daugiau nei dešimt, nuotaiką kūrė šimtai atlikėjų, akrobatai“, – apibendrino R.Zemkauskas.

Iššūkis ir atlikėjams

Kai kuriems atlikėjams teko dainuoti iš plaukiančio laivelio, kiti ropštėsi į maždaug 20 metrų aukštį, dar kiti pasirodė baržose. „Santakoje“ savo dainas miestiečiams dovanoję atlikėjai neslėpė, jog tai buvo tikras iššūkis bei neįkainojama patirtis.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

„Labai džiaugiuosi, kad galėjau dalyvauti kokiame renginyje. Organizacija gal kiek priminė „Euroviziją“, nes buvo daug repeticijų, įvairių logistinių spendimų. Šios vietos man asmeniškai labai brangios, nes Santakoje praleidau savo vaikystę. Tokio dydžio scenos upėje atrodo neįtikėtinai. Man buvo truputį keista lipti ant ekrano, kur įrengta scena. Nuo viršaus pamačiau ir savo buvusią mokyklą, kur draugai gyvena. Nesu aukštesnėje scenoje ir dar ant vandens dainavęs“, – prisipažino dainininkas Linas Adomaitis, šventinio pasirodymo metu su choru atlikęs dainą „Šviesa spindės tamsoje“.

Grupės „KanDIs“ vokalistai antrino sakydami, kad jiems teko dainuoti neįprastomis sąlygomis – ant judančio pontoninio lieptelio.

„Niekada neteko taip groti. Reikia išlaikyti balansą tokioje scenoje, viskas juda. Net po pasirodymo jau ant žemės vis dar atrodo, kad banguoja“, – savo įspūdžiais pasidalijo Viktoras Diawara.

„Mes išeiname į Europą ir ji mums yra šviesa, todėl ir mano kostiumas toks šviesus. Norėčiau pasidžiaugti Kaunu ir tuo, kad toks naujas formatas pereina į naują kultūrinių renginių lygį. Ir tik Kaunas – Europos kultūros sostinė galėjo sau leisti tokį renginį. Svarbiausia, kad mes patys susidomėjome Kaunu ir atradome Santaką, kuri niekada iki šiol nebuvo taip įveiklinta“, – kalbėjo Algirdas Kaušpėdas, su grupe „KanDIs“ atliko dainą dainą „Vėjas“ ir uždarė pagrindinį šeštadienio renginį.NAUJAUSI KOMENTARAI

dar

dar portretas
Mano galva , renginio pabaigoje pasirodęs gerb. "Anties " lyderis atrodė šiek tiek komiškai ,bet tiek to-nuotaiką pataisė.

nuomonė

nuomonė portretas
Mano nuomone, renginys kaip ir neblogas, bet gerbiamas vedėjas galėjo būti apsirengęs šiuolaikiškiau o ne tokiais naftalininiais apdarais.( pavyzdžiui, puikiai atrodė Pieno lazerių vokalistė).

Kaunietis

Kaunietis portretas
Sakykite,ar galima vandens motociklu plaukioti Nemune? Čia draugas labai domisi...
VISI KOMENTARAI 58

Galerijos

Daugiau straipsnių