Aviacijos muziejaus vizija – būti dar atviresniam

Tolesniuose Lietuvos aviacijos muziejaus ir naujojo vadovo planuose – komandos didinimas, artimiausiuose – muziejaus naktis.

"Kai svečius sutinkame, juos sveikiname taip", – padėklą su cukruotais sausainiais-naikintuvais tiesė naujasis Lietuvos aviacijos muziejaus direktorius Mindaugas Kavaliauskas.

Prieš mėnesį pakeitęs ankstesnį vadovą Remigijų Jankauską, Kauną garsinantis fotomenininkas žada nemažai pokyčių. Be paskutinio mėnesio sekmadienio, kai smalsiausi miestiečiai muziejaus duris varsto nemokamai, M.Kavaliauskas į kalendorių žada įtraukti dar vieną papildomą dieną, pašnekesiams su atitinkamų sričių specialistais.

"Tarkime, aviacija ir architektūra, aviacija ir koks nors kitas dėmuo", – anot naujojo vadovo, tokie susibūrimai būtų visapusiškai naudingi tiek muziejui, tiek žmonėms.

Bandysime prisikviesti naujų žmonių, kurie ateitų ne visai netyčia, o perskaitę skelbimą suprastų, kad jis skirtas būtent jiems.

M.Kavaliauskas planuoja ir didinti komandą, mat šiuo metu darbus dalijasi maža saujelė senbuvių ir jaunų aviacijos ligonių – be kelių minučių istorijos bakalauras Aistis, ištisas valandas apie aviaciją galintis kalbėti ankstesnysis muziejaus vadovas Remigijus, ekspozicijų ir komunikacijos asas Robertas, mylimiausia muziejaus dama Audronė, gebanti priimti ir NATO delegacijas, ir nepriekaištingai paruošti sutiktuvių stalą.

"Bandysime prisikviesti naujų žmonių, kurie ateitų ne visai netyčia, o perskaitę skelbimą suprastų, kad jis skirtas būtent jiems", – draugišką kolektyvą ir įdomų laiką garantavo M.Kavaliauskas.

Ekspozicijos? Pastarąsias, anot muziejininkų, keisti nėra lengva – pabandykite išjudinti prie lubų pritvirtintą lėktuvą! Tiesa, dėl kai kurių eksponatų M.Kavaliauskas žada pagalvoti.

"Tarkime, yra penki varikliai. Reikia pasverti, ar visų jų reikia, – Muziejaus vadovas prasitarė svajojantis sukurti nuotykinę ekspoziciją, kurį pasakotų istoriją, o ne tik kabėtų ant sienų kaip vizualinių faktų rinkinys. – Stengsimės pagal pašaukimą suteikti vertę, o ne tik nuotykį plikąją prasme."

Artimiausiuose planuose – muziejaus naktys, miestiečius į Aleksotą kviesiančios jau ryt. Nors renginys sutampa su Kauno gimtadieniu, M.Kavaliauskas vylėsi, kad smalsiausieji rinksis programą Lietuvos aviacijos muziejuje, o ne, tarkime, koncertą rotušėje.

Vakarėjant, 19 val. Aleksote bus pasveikinta ANBO II orlaivio replika ir jei oro sąlygos leis, ANBO eskadrilė. Aviacijos istoriją čia pasakos istorikas Eugenijus Raubickas, o muziejaus erdves muzika užpildys įvairių žanrų muziką kanklėmis grojanti grupė "Sunny".NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių