Lietuvoje daugėja iš Ukrainos atvykusių gyvūnų

Į Lietuvą iš Ukrainos iki kovo 15 dienos įvežti 63 gyvūnai augintiniai. Tai yra dvigubai daugiau nei prieš savaitę, informuoja Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT). Šie duomenys nuolat atnaujinami bei tikslinami, todėl tikimasi aktyvesnio gyvūnų globos organizacijų bendradarbiavimo.

„Didėjantys į Lietuvą atvykstančių gyvūnų augintinių srautai užkrauna didžiulę naštą gyvūnų globos organizacijoms bei įstaigoms – nevyriausybinių organizacijų savanoriai negailėdami jėgų ir resursų ieško, kaip padėti nuo karo Ukrainoje bėgantiems žmonėms ir kartu su jais keliaujantiems gyvūnams augintiniams. Dažniausiai ieškoma vietos, kurioje gali apsistoti gyvūnai. Pagal poreikį jie ženklinami bei skiepijami, jiems suteikiama būtina veterinarinė pagalba. Tokioje sparčiai besikeičiančioje situacijoje ne mažiau svarbu yra turėti tikrą informaciją apie realią padėtį vietose, todėl prašome gyvūnų prieglobsčiu besirūpinančiuosius pranešti apie atvykstančius iš Ukrainos keturkojus: šunis, kates ar šeškus“, – ragina VMVT Pasienio maisto ir veterinarinės kontrolės skyriaus vedėjas – valstybinis veterinarijos inspektorius Egidijus Pumputis.

Pasak vedėjo, kuo tikslesnė į Lietuvą iš Ukrainos atvyksiančių gyvūnų statistika leidžia nustatyti jų kiekį ir pasiskirstymo tankį teritorijose. Tai leidžia valdyti vietų skaičių gyvūnų prieglaudose, koordinuotai tiekti būtiną veterinarinę pagalbą bei užtikrinti užkrečiamųjų ligų profilaktiką. E. Pumputis primena, kad pasitaiko, jog iš Ukrainos atvykstantys gyvūnai augintiniai būna neženklinti ir nepaskiepyti nuo pasiutligės, o epidemiologinė situacija toje šalyje nėra tokia palanki kaip Lietuvoje.

VMVT duomenimis, iki kovo 15 dienos į Lietuvą oficialiai buvo įvežti ir užregistruoti 63 gyvūnai augintiniai: 35 šunys ir 28 katės. Pusė jų apsistojo Vilniuje, kiti pasiskirstė po didžiuosius šalies miestus. Vienai katei laikino prieglobsčio vieta dar nepriskirta.

VMVT primena, kad speciali, palengvinta gyvūnų augintinių iš Ukrainos į Lietuvą atvykimo tvarka galioja tik nekomerciniais tikslais įvežamiems, privačių asmenų įsivežamiems pavieniams gyvūnams augintiniams.

Tuo tarpu komerciniam ar organizuotam gyvūnų gabenimui iš trečiųjų šiuo metu galioja įprastos procedūros, pažymima VMVT pranešime. Tačiau bet kuriuo momentu jos gali būti keičiamos, atsižvelgiant į situaciją Lietuvoje, su Ukraina besiribojančiose ES ir trečiosiose šalyse bei pačioje Ukrainoje.


Šiame straipsnyje: Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybaVMVTUkrainakaras UkrainojeGyvūnai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių