Trečdalis Lietuvos gyventojų norėtų dirbti ir sulaukę pensijos

Trečdalis Lietuvos gyventojų norėtų dirbti ir sulaukę pensijos amžiaus, tačiau net 41 proc. jų įsitikinę, kad pensininkai dirbti neturėtų, parodė rinkos ir žiniasklaidos tyrimų kompanijos „TNS LT“ atliktas „Eurobarometro“ tyrimas.

Didžiausia kliūtis, kuri užkerta kelią vyresnio amžiaus žmonėms dirbti Lietuvoje, yra neigiamas darbdavių požiūris į juos – taip mano 81 proc. gyventojų.

Kas dešimtas, arba 11 proc. visų apklaustųjų Lietuvoje teigė, kad pasijuto diskriminuojami darbe dėl savo amžiaus. Pagal šį rodiklį Lietuva patenka tarp dešimties Europos Sąjungos valstybių, kuriose ši problema opiausia. Tarp kitų ES valstybių šis rodiklis siekia vos 6 procentus.

„Dauguma Lietuvos gyventojų mano, kad vyresni nei 55 metų darbuotojai nėra atviri naujoms idėjoms ir neturi pakankamai žinių apie naująsias technologijas. Pagrindiniais jų privalumais, konkuruojant su jaunesniais darbo rinkos dalyviais, įvardijama tik patirtis ir patikimumas. Kita vertus, tyrimas parodė, kad mūsų šalyje vyresnio amžiaus žmonėms nesuteikiama galimybė tobulėti, lankyti įvairus mokymus“, – teigė „TNS LT“ vyresnioji projektų vadovė Agnė Ambrazevičienė.

Tyrimas atskleidė, jog norą dirbti sulaukus pensijos moterys pareiškė rečiau negu vyrai. Tuo tarpu vyresnio amžiaus – nuo 55 metų – respondentai, taip pat turintys savo verslą ar užimantys vadovo pareigas, labiau linkę dirbti ir tada, kai sulauks pensijos.

Lietuvos gyventojai planuoja tęsti darbą vidutiniškai iki 59,1 metų. Kitose ES valstybėse šis rodiklis buvo aukštesnis ir siekė 61,7 metų. Ilgiausiai norėtų dirbti švedai – iki 64,4 metų amžiaus.

Tyrimas atliktas Europos Komisijos ir Europos Parlamento iniciatyva, gyventojai 27-ose ES šalyse bei penkiose šalys, nepriklausančiose ES, buvo apklausti pernai rugsėjo-lapkričio mėnesiais. Lietuvoje rugsėjo-spalio mėnesiais „TNS LT“ apklausė 1014 Lietuvos gyventojų.


Šiame straipsnyje: pensijapensininkaidarbas

NAUJAUSI KOMENTARAI

reikia keisti tvarka

reikia keisti tvarka portretas
Vadinasi i pensija reikia leiti dar veliau.Arba neduokim tu pensiju-tegul dirba iki mirties,o kas nepajegia gaus invaliduma

qwe

qwe portretas
jei galėtų pragyventi iš pensijos, tai tokių "norinčių dirbti" liktų tik vienetai

du

du portretas
įdomūs žmonės tie lietuviai: į pensiją išėję dar nori dirbt; neperka, nors užmušk, naujų automobilių (senais trantais orą teršia); maitinasi pigiausiom optimalinijos prekėm o ne ikrais - ir išvis, uždirbdami po 500 sugeba išleist 600 :)
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių