ES ekonomika susitraukė 0,2 proc., Lietuvos augo 0,4 proc.

Per tris mėnesius – nuo balandžio iki birželio – euro zonos bendrasis vidaus produktas (BVP) sumažėjo 0,2 proc., palyginti su ankstesniu ketvirčiu, skelbia „Eurostat“.

Tuo metu Europos didžiausia ekonomika – Vokietijos – antrajame metų ketvirtyje augo 0,3 proc.

Pasak „Berenberg Bank“ eksperto Christiano Schulzo, Vokietijoje augimas užfiksuotas dėl augančio eksporto į šalis, nepriklausančias euro zonai. Taip pat dėl augančio vidaus vartojimo.

„Nenuostabu, kad vartojimas padidėjo dėl žemo nedarbo, augančių atlyginimų ir žemo infliacijos lygio“, – sakė Ch. Schulzas.

Prancūzija paskelbė šiuo periodu užfiksavusi nulinį BVP augimą – tai geresnis rezultatas nei buvo tikėtasi. Toks pats ūkio augimas Prancūzijoje buvo užfiksuotas ir ankstesniuose dvejuose ketvirčiuose.

Visos Europos Sąjungos ekonomika taip pat smuko 0,2 proc.

Tarp šalių, kurių ekonomika susitraukė labiausiai, – Portugalija (1,2 proc.), Suomija, (1 proc.), Kipras (0,8 proc.), Italija (0,7 proc.). Duomenys iš Airijos ir Graikijos dar negauti.

Lietuvos ir Estijos ekonomikos antrajame metų ketvirtyje, palyginti su pirmuoju, išaugo 0,4 proc., Latvijos – 1 proc.

Labiausiai augo Švedijos ūkis – 1,4 proc.


Šiame straipsnyje: euro zonaekonomikaBVP

NAUJAUSI KOMENTARAI

P.Morkūnas

P.Morkūnas portretas
Švedai kasa visas iškasenas ir siunčia velniop žaliuosius....o Lietuvoje saugome gamtą ir nenaudojame milijardų tonų iškasenų...ir ubagiškai gyvename

bnv

bnv portretas
Lietuvoj viskas atvirksciai kaip ir visada. kartais atirksciai buna gerai, a-nia?
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių