Naujienos trumpai


2007-06-19
Naujienos trumpai

Kauno pilyje pradėjo vaidentis. Kauno regiono turizmo informacijos centro (TIC) darbuotojai pasakoja, kad Kauno pilyje dedasi keisti dalykai - iš pilies rūsio bėga klykiantys turistai, darbuotojai vengia leistis į pilies rūsį, kuriame apsigyveno šikšnosparniai, naktimis girgžda pilies grindys bei girdisi keisti garsai, - rašo “Delfi”. Kauno regiono TIC direktorius Sigitas Sidaravičius nesiryžta teigti, kas lemia keistą turistų elgesį. Gali būti, kad turistai išsigando rūsiuose apsigyvenusių šikšnosparnių, kurie nesunkiai į pilį gali patekti per vėdinimo angas. “Mes pastebėjome, kad pilyje yra šikšnosparnių ir pagalvojome, kad jie išgąsdino moterį, tačiau tas nenoras dirbti ir vieno darbuotojo atsisakymas apskritai leistis į pilies rūsį ir nenoras pilyje dirbti vienam... Mes turime daug spėlionių, kodėl taip yra: galbūt kad pilis yra labai sena, ar kad čia buvo miesto kalėjimas, ar kad čia vyko daug kovų ir daug nužudyta žmonių. Faktas tas, kad turistai pasakoja jaučiantys pilies rūsiuose į juos nukreiptus žvilgsnius”, - sakė S.Sidaravičius. “Rūsyje girdisi labai įdomūs garsai - atrodo, kad kažkas vaikščioja. Gal tai senos pilies sienos juda, bet man vienam baugu eiti į pilies rūsį”, - sakė Kauno regiono TIC Turizmo informacijos vadybininkas Jonas Zelba.

KAUNIEČIAI DALYVAUS VAIKŲ ŽAIDYNĖSE. Birželio 20-25 d. Reikjavike (Islandija) vyksiančiose 41-osiose Tarptautinėse vaikų žaidynėse, kuriose laukiama apie 3 tūkstančių jaunųjų sportininkų iš viso pasaulio, dalyvaus ir 18 sportininkų iš Kauno. Kauno sportininkai šiose žaidynėse dalyvauja ketvirtą kartą. Kaunui atstovaus perspektyviausi 12 - 15 metų sportininkai: lengvaatlečiai, 4 plaukikai ir 8 futbolininkai. Su jais vyksta trys treneriai, vertėja, Kauno miesto savivaldybės Kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėjas ir delegacijos vadovas Albinas Grabnickas ir Kauno vicemeras Stanislovas Buškevičius. Pirmą kartą Kaunas vaikų žaidynėse dalyvavo 2004 m. Klyvlende (JAV). 2005 metais varžybos vyko Koventry mieste (Anglija), 2006 metais Bankoke (Tailandas). Iki šiol iš visų žaidynių kauniečiai grįždavo su medaliais.

MEMORIALINĖ LENTA PROFESORIUI.

Vakar Kaune buvo minimos Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) profesoriaus Vlado Dubo (1887-1937) 120-osios gimimo metinės. Prie “Aušros” bibliotekos atidengta memorialinė lenta, vyko atminimo vakaras. Jame dalyvavo buvę V.Dubo studentai. Literatūros tyrinėtojas ir istorikas V.Dubas mokėsi Kauno ir Marijampolės gimnazijose, studijavo Varšuvoje, Paryžiuje, Romoje, 1915 metais baigė Maskvos universitetą. Nuo 1922 metų dėstė VDU. Garsėjo kaip įdomus lektorius, gerai jautęs naujosios literatūros pulsą, mokėjęs gyvai ir informatyviai dėstyti literatūros istoriją.

Mieste - vėl pasiutligė.

Nustačius jau penktą šiemet pasiutligės atvejį Kauno mieste, bus nemokamai skiepijami naujajame pasiutligės židinyje - trijų kilometrų spinduliu aplink Romainių gatvės 65 namą gyvenančių žmonių naminiai gyvūnai. Kauno miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovų teigimu, ši teritorija po didinamuoju stiklu bus du mėnesius. Specialiosios miesto tarnybos sukruto, kai minėtame name gyvenanti Rasa Pilkaitienė pastebėjo, kad jos šuniui iš nasrų krenta putos. Po kelių dienų augintinis nustipo. Nacionalinės veterinarijos laboratorijos Kauno teritorinio skyriaus darbuotojai nustatė, kad šuo buvo užsikrėtęs pasiutlige. Romainių ir aplinkinių gatvių gyventojų naminiai gyvūnai bus skiepijami šį penktadienį nuo 16 iki 17 val. prie nebeveikiančios “Rąžės” parduotuvės.