Ralis „Žemaitija 2012“: pasikeitimai ekipažuose

Jau šeštadienį prasidės antrasis 2012 m. Lietuvos automobilių ralio čempionato etapas.

Pirmą kartą per daugelį pastarųjų metų nacionaliniame čempionate žiemą bus du etapai: sportininkus į Plungės ir Rietavo apylinkes kviečia Šiaulių miesto automobilių sporto klubas „Slikas“. Ralyje ketina startuoti beveik 50 ekipažų, tarp dalyvių pamatysime ne tik visus pajėgiausius Lietuvos ralio meistrus, bet ir greitus lenktynininkus iš Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos...

Ralio išvakarėse paaiškėjo, kad du pajėgūs ekipažai naujose ir beveik nepažįstamose trasose Žemaitijoje turės prisitaikyti prie naujovių: su naujais šturmanais važiuos Vytautas Švedas („Mirtsubishi Lancer EVO X“) ir Saulius Girdauskas („Škoda Fabia WRC“).

„Tikrai nesame avantiūristai, labai rimtai ruošiamės šiam etapui, nes abu esame savo darbo profesionalai, - sakė Audrius Šošas, šiose lenktynėse padėsiantis V. Švedui. – Su Vytautu daug metų esame pažįstami, įdėmiai seku jo sportinę karjerą, tačiau viename ekipaže startuosime pirmą kartą. Manau, kad per kelias bendras treniruotes sugebėsime prisitaikyti vienas prie kito darbo stiliaus, todėl tikslai – maksimalūs. Žinant, kad automobilį vairuos 2011 m. Lietuvos čempionas, apie kuklesnes pozicijas net kalbos negali būti. Manau, kad Fortūna nuo mūsų nenusigręš, o Žilvinas Sakalauskas pretenzijų neturės“, - juokavo A. Šošas. Ilgametis V. Švedo šturmanas vasario mėnesį buvo suplanavęs iš anksto, nes ankstesniais metais šalies čempionate po sausio mėnesio ralio būdavo ilgoka pertrauka, todėl Vytautui teko ieškoti kito partnerio lenktynėms Žemaitijoje.

Dėl šitos priežasties su kitu šturmanu važiuos ir Saulius Girdauskas. Sezoną Utenos apylinkėse pradėjęs su A. Šošu, Žemaitijoje itin galingą automobilį lenktynininkas vairuos, klausydamas 28 metų ukrainiečio Adriano Aftanazivo skaitomų stenogramų: „Su ukrainiečiais esame užmezgę gerus santykius, todėl šis žingsnis yra logiškas. Adrianas – puikus ir labai profesionalus šturmanas, dalyvavęs aukščiausio rango varžybose: pernai jis startavo WRC, PWRC, IRC lenktynių etapuose, su Jurijum Protasovu „Mitsubishi Lancer EVO X“ automobiliu yra tapęs PWRC etapo Švedijoje prizininku, užpernai sėkmingai dalyvavo Europos ralio čempionate. Kol kas anksti sakyti, ar mes drauge važiuosime visame Lietuvos čempionate, nes ukrainiečiai turi rimtų planų tarptautinėse lenktynėse, reikės žiūrėti, ar varžybų kalendoriai leis tęsti šį abiem pusėms įdomų bendradarbiavimą. Ukrainos automobilių sporto žmonės domisi ir 1000 km lenktynėmis, manome, kad ukrainiečių pavardes mūsų sporto gerbėjai tikrai išgirs dar ne kartą“, - sakė S. Girdauskas.

Lenktynininkas tikisi, kad Žemaitijos keliuose „Škoda Fabia WRC“ važiuos be problemų. Pirmajame šių metų čempionato etape S. Girdauskui nesisekė: techninės bėdos neleido jam važiuoti pakankamai greitai: bendroje įskaitoje sportininkas liko 13-oje, o klasėje – 5-oje vietoje. „Automobilis buvo „užsistovėjęs“. Neprognozuojamą jo elgesį lėmė oro srauto matuoklių problema, - elektronika neleido važiuoti greitai, automobilis „tampydavosi“, trūkčiodavo, turėdavome sustoti ir palaukti, kol pavykdavo važiuoti daugiau ar mažiau normaliu greičiu. Dabar šitos bėdos, atrodo, išspręstos, tad Žemaitijoje tikimės būti daug greitesni“, - sakė WRC klasės automobilį vairuosiantis S. Girdauskas.

Ralis „Žemaitija 2012“ prasidės šeštadienį ryte, žiūrovams itin patogu bus stebėti greta Plungės esančiame automobilių ir motociklų sporto komplekse „Žemaitija“ nuo 11 ir 13.15 val. vyksiančius 2-ą ir 3-ą greičio ruožus: čia visi ekipažai distanciją įveiks po du kartus.

Vakare, nuo 19.30 val. sportininkai Rietave įveiks neįskaitinį publikai skirtą greičio ruožą. Sekmadienį lenktynininkams reikės nuvažiuoti dar 4 greičio ruožus, nugalėtojų apdovanojimas Rietave apie 14.30 val.

Ralyje pasiruošę startuoti 17 „Mitsubishi“, 8 „Renault“, 7 „Honda“, 6 „Subaru“, 4 BMW, 2 VAZ ir po 1 „Opel“ bei „Ford“ automobiliais važiuosiančių ekipažų.


Šiame straipsnyje: Žemaitija 2012ralis

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių