Ieškoti darbo su agentūros pagalba, tarsi jau įprasta, bet ar esate girdėję apie išėjimo iš darbo agentūras? Tokios veikia Japonijoje, kuri garsėja itin kultūringu elgesiu tarp žmonių.
Užimtumo tarnyba išanalizavo ir apibendrino didžiausių šalies regionų darbo rinkos ypatumus, stiprybes ir iššūkius. Pateikiame Kauno miesto ir aplinkinių regionų situacijos apžvalgą.
Lietuvoje fiksuojant rekordinį skaičių bedarbių, siūloma išeitis – dabartinę bedarbio pašalpą paversti įsidarbinimo premija. Tačiau kai kurie darbdaviai tame įžvelgia rizikų, praneša LNK.
Internetas mirga nuo darbo pasiūlymų, darbdaviai žmones vilioja įvairiais priedais, o dirbti – vis tiek nėra kam. Pasigirsta ir diskusijų, kad šioje grandyje darbuotojas įtakos atžvilgiu peršoko į aukštesnę poziciją nei darbdavys. Apie nedarbo situaciją Kaune, bedarbystės priežastis ir bedarbio statuso panaikinimą – pokalbis su Užimtumo tarnybos specialistais.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija nori labiau išgryninti Užimtumo tarnybos misiją – ar tai turi būti įstaiga, mokanti papildomą socialinę paramą, ar padedanti susirasti darbą.
Antrojo karantino laikotarpiu situacija darbo rinkoje išlieka stabilesnė, palyginti su situacija pernai pavasarį – kelis mėnesius jau stebimas mažėjantis besiregistruojančių klientų skaičius, teigia Užimtumo tarnyba.
Kad ir kaip dėl pandemijos traukiasi darbo rinka, šiuo metu ji Lietuvoje gali pasiūlyti darbo 11 088 jo ieškantiems žmonėms. Tokius duomenis skelbdama Užimtumo tarnyba pažymi, kad daugiau nei kitų profesijų atstovams šiuo metu pasiūlymų (2986) laisvoms darbo vietoms užimti pateikta transporto, ryšių sektorių darbuotojams.
Dėl koronaviruso krizės mokama darbo paieškos išmoka ir toliau bus įskaičiuojama į žmogaus gaunamas pajamas. Tai gali sumažinti įvairias socialines pašalpas, pavyzdžiui, būsto šildymo, vandens išlaidų kompensacijas, arba žmogus gali visai jų negauti.
Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė antradienį ketina pateikti Seimui Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo siūloma nustatyti, kad darbo paieškos išmoka ir toliau būtų įskaitoma į asmenų gaunamas pajamas skiriant piniginę socialinę paramą.
2020 metai į žmonijos istoriją įeis kaip pandemijos metai, o kartu su jais – pačių įvairiausių paslaugų, produktų ir veiklų persikėlimas į nuotolį. Bene daugiausiai žmonių palietęs pokytis – darbas nuotoliniu būdu, o drauge su juo į nuotolį keliasi ir darbuotojų paieška, darbo pokalbiai ir netgi naujų darbuotojų įvedimas į darbo vietą.