M. Navickienė: norime labiau išgryninti Užimtumo tarnybos misiją

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija nori labiau išgryninti Užimtumo tarnybos misiją – ar tai turi būti įstaiga, mokanti papildomą socialinę paramą, ar padedanti susirasti darbą.

Pasak ministrės, didelis registruotų bedarbių skaičius Lietuvoje gali būti dėl neveikiančios perkvalifikavimo tvarkos arba paskatų trūkumo.

„Esame diskusijų etape, bet turiu užsibrėžtą tikslą, kad Užimtumo tarnyba labiau išsigrynintų misiją. Norime sau atsakyti į klausimą – kodėl vis dar mums nepavyksta subendrinti laisvų darbo vietų poreikio ir tų žmonių, kurie šiandien yra registruoti Užimtumo tarnyboje“, – žurnalistams pirmadienį sakė Monika Navickienė.

„Panašu, kad tai yra dėl kvalifikacijos neatitikimų, tai yra, kad arba netaiklus mūsų perkvalifikavimo mechanizmas, arba žmonės neturi paskatų keisti savo kvalifikaciją ir eiti į laisvas darbo vietas (...) Jeigu tų realių paskatų neturi, tai klausimas, ar Užimtumo tarnyba šiai dienai yra papildomos socialinės paramos teikimo įstaiga, ar tai yra institucija, kuri turėtų atlikti savo misiją – surasti darbą“, – svarstė ji.

Ministrės teigimu, vis dar didelį registruotų bedarbių skaičių galėjo lemti ir darbo paieškos išmokos. Pasak M. Navickienės, bedarbių galėtų sumažėti, jei privalomas sveikatos draudimas būtų prieinamas visiems žmonėms, kurie neturi pajamų, bet gyvena ir yra registruoti Lietuvoje.

„Jis galėtų priklausyti universaliu būdu, nepriklausomai nuo to, ar jis yra registruotas Užimtumo tarnyboje. Jei dėl šito klausimo pavyktų susitarti su Sveikatos apsaugos ministerija ir Finansų ministerija, manome, kad Užimtumo tarnyboje liktų daugiau tų žmonių, kurie turi realias paskatas ieškoti darbo“, – sakė M. Navickienė.

Registruotas nedarbas šalyje siekia 13,8 proc. – bedarbių skaičius siekia 239,5 tūkst. NAUJAUSI KOMENTARAI

Asta

Asta portretas
Kaip įsidarbinti 62 metų , niekam esi nereikalingas. Esu užimtumo tarnyboje, ja ir ką jokių išmokų , jokios pagalbos, nes esu ilgalaikė bedarbė

klaipėda

klaipėda portretas
Nenori tie ilgalaikiai bedarbiai dirbt, jiems tenka išmokų. Jei žmogus gyvenimą gyvena tik išmokų pagalba, tai jis ir nedirbs. O jiems išmokas tik kelia, jie valstybei jokių mokesčių nemokėjo. Valdžiai reikia gerai pagalvoti ir baigti šelpti pašalpius, tegul eina dirbti ir mokesčius mokėti valstybei.

Ei, Navickiene

Ei, Navickiene portretas
Žiūrėk ką darai, nediskriminuok pensininkų kurie dirbo visą gyvenimą ir dabar nuo liepos 1 d negaus vienišo asmens pensijos , t.y 28 eurų. Tamstai labai rūpi kuo greičiau išmokėt vienišo asmens pensijas tiem kurie visą gyvenimą nedirbo bet važinėjo po visą Tarybų sajungą spekuliuodami, va šitie tai pirmiausia gaus vienišo asmens pensiją 28 eurus jau nuo š/m liepos 1 d, kad turėtu už ką įkalt. O doriem pensininkam kurie lenkė nugaras po 40 metų vergaudami, tie pamiršti, nes pagal Navickiene antrarūšiai ir jie gali palaukt kitų metų , kiti gal ir nebesulauks kitų metų, nes jau ir sveikatos nebėr
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių