Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) vadovas Antonis Mikulskis pareiškė, kad Jungtinės Karalystės finansų startuolio „Revolut“ veikla gali sukelti problemų Lietuvoje.
Vyriausybinė strateginių įmonių sandorius tikrinanti komisija dar kartą tikrins Jungtinės Karalystės finansų startuolio „Revolut“ patikimumą. Tai bus jau trečias toks tyrimas – du pirmieji parodė, kad „Revolut“ nekelia grėsmės šalies saugumui.
Vyriausybės komisija gavo Seimo kreipimąsi, kuriuo prašoma dar kartą įvertinti, ar Jungtinės Karalystės startuolis „Revolut“ atitinka nacionalinio saugumo interesus.
Valdantieji nusiteikę laukti strateginių įmonių sandorius tiriančios vyriausybinės komisijos išvados dėl Jungtinės Karalystės finansų startuolio „Revolut“ patikimumo ir tik tada apsispręs, ar pritarti siūlymui vairuotojo pažymėjimą pripažinti tinkamu dokumentu asmens tapatybei nustatyti.
Seimas po pateikimo pritarė Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininko Stasio Jakeliūno ketvirtadienį pateiktam nutarimo projektui dėl kreipimosi į Vyriausybės komisiją, kuri dar kartą įvertintų Jungtinės Karalystės (JK) startuolio „Revolut“ atitikimą nacionalinio saugumo interesams.
Pakartotinis kreipimasis į Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisiją dėl Jungtinės Karalystės startuolio „Revolut“ patikrinimo yra normalus žingsnis, jeigu yra gauta naujos informacijos, sako finansų ministras Vilius Šapoka.
Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas Stasys Jakeliūnas sako, kad, jeigu nebus priimti jokie kiti sprendimai, Seimo pavasario sesijoje komitete bus svarstoma dėl „Revolut“ Seimo vardu trečią kartą kreiptis į komisiją, kuri vertina investuotojų atitikimą nacionalinio saugumo interesams.