- Sniegė Balčiūnaitė, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Valdantieji nusiteikę laukti strateginių įmonių sandorius tiriančios vyriausybinės komisijos išvados dėl Jungtinės Karalystės finansų startuolio „Revolut“ patikimumo ir tik tada apsispręs, ar pritarti siūlymui vairuotojo pažymėjimą pripažinti tinkamu dokumentu asmens tapatybei nustatyti.
Taip siekiama Lietuvos finansų rinką apsaugoti nuo asmenų, kurie bankų klientais taptų juos identifikuojant pateikus ne pasą, o vairuotojo pažymėjimą.
Pažymėjimo pripažinimo tinkamu identifikuoti asmenį šalininkai piktinasi, kad delsiant priimti pataisas, nesudaromos sąlygos Lietuvoje investuoti ir pradėti veiklą fintech įmonėms, kurios naujų buveinių Europos Sąjungos šalyse dairosi laukdamos „Brexit'o“.
Seimo Biudžeto ir finansų komitetas pataisoms dėl vairuotojo teisių naudojimo tapatybei yra pritaręs, bet jo vadovas „valstietis“ Stasys Jakeliūnas blokuoja jų priėmimą.
Šią savaitę Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo pataisų priėmimas Seime numatytas, bet abejojama, ar tvirtinant darbotvarkę klausimas joje liks.
Konservatorius Mykolas Majauskas komiteto posėdyje praėjusį trečiadienį reikalavo apsvarstyti naujausias Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) išvadas ir patvirtinti dar vieną išvadą Seimui.
„Tai nėra vienam konkrečiam subjektui padarytas pakeitimas, bet visoms finansų institucijoms, kurios turi klientų, identifikuotų pagal vairuotojo teises, ir svarstyti galimybę teikti paslaugas ir turėti savo bazę Lietuvoje“, – aiškino M. Majauskas.
„Artimiausiame posėdyje tai ir padarysime (bus aptariama STT pažyma – BNS)“, – žadėjo komiteto pirmininkas S. Jakeliūnas.
Vėliau jis BNS patikino, kad sprendimas nebus priimamas, kol strateginių įmonių sandorius tirianti vyriausybinė komisija trečią kartą priims sprendimą dėl „Revolut“ patikimumo.
„Mūsų sprendimas priklauso nuo vyriausybinės komisijos sprendimo dėl „Revolut“, – BNS teigė S. Jakeliūnas.
S. Jakeliūnas be kita ko pabrėžė, kad komiteto sprendimas dėl vairuotojo pažymėjimo pripažinimo tinkamu dokumentu asmens tapatybei nustatyti taip pat priklauso ir nuo Didžiosios Britanijos atliekamų „Revolut“ tyrimų.
„Jeigu ten būtų įrodytas pinigų plovimas ir sankcija skirta „Revolut“, o mes čia tą įstatymą priimam ir jie atsisiunčia kelis šimtus tūkstančių klientų, kurie užregistruoti apeinant pinigų plovimo sistemas, ką mes darome? Įsileidžiame nežinia ką“, – aiškino parlamentaras.
M. Majauskas piktinosi, kad pataisos skirtos ne „Revolut“, o bet kuriam kitam investuotojui, norinčiam Lietuvoje teikti finansines paslaugas.
„Jeigu būtų nuspręsta, kad „Revolut“ neatitinka nacionalinio saugumo kriterijų (...), jis ir negalės teikti paslaugų ir pasinaudoti pataisos suteikiama galimybe“, – teigė M. Majauskas.
Vairuotojo pažymėjimo tinkamumo asmens tapatybei šalininkai sako, kad teisių prilyginimas dokumentui, kuris leistų nustatyti tapatybę, taip pat bankuose atsidaryti sąskaitą, paskatins investicijas į Lietuvą.
Vairuotojo pažymėjimas tinkamas asmens tapatybei nustatyti ir sąskaitą banke atsidaryti Didžiojoje Britanijoje, Estijoje, Danijoje, Islandijoje, Švedijoje, Čekijoje, Maltoje.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Pramonės produkcijos šiemet pagaminta 2,4 proc. daugiau
Lietuvos pramonės produkcijos vertė per 10 mėnesių išaugo 2,4 proc. iki 30,3 mlrd. eurų (palyginamosiomis kainomis), penktadienį skelbia Valstybės duomenų agentūra. ...
-
Žiniasklaida: didžiausi Lietuvos viešbučiai šiemet sumokėjo beveik 60 proc. daugiau mokesčių
10 daugiausia mokesčių sumokėjusių viešbučių per 3 šių metų ketvirčius į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) sąskaita jau pervedė 9,33 mln. eurų mokesčių arba 60 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu periodu, praneša por...
-
G. Paluckas: prie Lietuvos gynybos finansavimo galėtų prisidėti ir Europos institucijos1
Naujasis premjeras Gintautas Paluckas mano, kad prie Lietuvos gynybos finansavimo vidutiniu laikotarpiu galėtų prisidėti ir Europos Sąjunga. ...
-
I. Šimonytė: „Teltonikos“ atvejis parodo, kad reikalinga galimybė bendrovėms persiderėti sutarčių su EIM terminus2
Nueinančios Vyriausybės vadovė Ingrida Šimonytė mano, kad siekiant išvengti panašių į „Teltonikos“ skandalą istorijų, reiktų užtikrinti, jog investuotojai galėtų lengviau perderinti terminus iki kada turi būti pasi...
-
Seime – pirmasis 2025-ųjų biudžeto svarstymas
Seimas ketvirtadienį ėmėsi kadenciją baigiančios Ingridos šimonytės Vyriausybės parengto 2025 metų valstybės biudžeto projekto. ...
-
G. Paluckas: taisydami biudžetą svarstysime didesnį finansavimą VSD ir teisėsaugai
Būsimasis premjeras Gintautas Paluckas sako, kad peržiūrint 2025 metų valstybės biudžetą, bus kreipiamas dėmesys į nepakankamą teisėsaugos ir žvalgybos institucijų finansavimą. ...
-
Dėl „Foxpay“ skandalo – pokyčiai Migracijos departamente: palies ketvirtadalį gyventojų1
Pasibaigus sutarčiai su „Foxpay“, Migracijos departamente nebeliks galimybės atsiskaityti grynaisiais. Nuo gruodžio keičiant ar gaminant naujus asmens tapatybės dokumentus – pasus ar asmens tapatybės korteles – bus galima mokėti ...
-
Seimas: 2025-ųjų biudžeto projektą vertins G. Palucko Vyriausybė
2025 metų valstybės biudžeto projektą, kuri parengė kadenciją baigianti Ingridos Šimonytės Vyriausybė, Seimas ketvirtadienį per maždaug pusvalandį apsvarstė ir atidavė vertinti būsimajam Gintauto Palucko Ministrų kabinetui. ...
-
Būsto nuomą šeimoms gaubia diskriminacija ir stereotipai – ar iš tiesų nepavyks iškraustyti?9
Nuomojamo būsto besidairančios šeimos neretai pastebi skelbimų, kuriuose nurodoma, kad nuomojama tik žmonėms be vaikų. Pasak Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos specialistų, tokia frazė prieštarauja Lygių galimybių įstatymo nuost...
-
G. Paluckas: klaidinga prielaida, kad norima atkurti santykius su Kinija dėl asmeninės naudos4
Kandidatas į premjerus Gintautas Paluckas sako, kad prielaida, jog jis siekia atkurti santykius su Kinija tam, kad politikui dalinai priklausančios įmonės gautų naudos ličio akumuliatorių gamybos srityje yra klaidinga, o kainodara šiai technologi...