Sulaikytas vyras, pabėgęs su pagrobtu policijos automatu

 • Teksto dydis:

Vilniuje ketvirtadienio vakarą vyras su antrankiais pagrobė policininko automatinį ginklą „Kalašnkov“ ir pabėgo. Ketvirtadienio naktį ginklą pagrobęs Igoris Molotkovas buvo sulaikytas.

Rastas ir automatas

Vilniaus policijai pavyko surasti pagrobtą automatą, jis rastas stoties rajone, ne viešoje vietoje, BNS pranešė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Antonis Mikulskis.

Ginklas rastas kitoje vietoje, nei jį pagrobęs I. Molotkovas. Pastarasis sulaikytas Naujininkuose, Pelesos gatvėje.

I.Molotkovas buvo sulaikytas gyvenamajame name, dušo patalpose, sakė policijos generalinis komisaras Linas Pernavas. Sulaikomas vyras pasipriešinti pareigūnams nespėjo.

Bėglio visoje Vilniaus apskrityje ieškojo maždaug 3 tūkst. pareigūnų, buvo pasitelkta policijos antiteroristinių operacijų rinktinė „Aras“, pasieniečių sraigtasparnis.

Pasak policijos, 1991 m. gimęs I.Molotkovas su automatu „AK-47“ pabėgo iš policijos automobilio prie komisariato Laisvės prospekte. „Kalašnikov“ automatas buvo su viena apkaba - 30-čia - šovinių.

Anot policijos, vyras turi psichikos sutrikimų. Švenčionių policijos vadovas sako, kad šis asmuo yra narkomanas.

Buvęs sostinės prekybos centro apsaugos darbuotojas BNS pasakojo, kad ieškomas asmuo jam puikiai pažįstamas, vogdavo, bet gana gudriai, vieną kartą yra priešinęsis.

„Taboriniais" tokius vadinam“, - teigė jis, tačiau apsaugos darbuotojui šis asmuo baimės nekėlė.

„Visko būna"

„Gyvenime visko būna – atsitinka ir tokios situacijos. Turbūt neklysta tik tie, kurie nedirba“, – komentuodamas šiuos įvykius LNK sakė L.Pernavas.

„Aš visada atsakau už savo policijos pareigūnus. Tai yra mano kolegos“, – į klausimą, ar prisiims savo atsakomybę dėl šio incidento atsakė policijos vadovas.

Jis dar kartą pakartojo, kad prisiima atsakomybę už kiekvieną savo veiksmą, tačiau šiuo metu jo pagrindinė užduotis – „ne kaltų asmenų paieška, o šitos situacijos išsprendimas“.

Pašilaičių rajono gyventojai buvo prašomi būti atsargūs ir budrūs, neatidaryti durų nepažįstamiesiems. Dėl susiklosčiusios situacijos buvo paprašyta žmonių išsiskirstyti iš renginių, vykusių šalia prekybos centro „Ozas“ ir Valdovų rūmuose.

Automatai policijos pareigūnams išdalinti po praėjusio penktadienio įvykių Prancūzijoje. Savaitgalį Vilniuje iš automatinio ginklo pareigūnas peršovė benamį.

L.Pernavas teigė negalintis pasakyti, kiek tiksliai šiuo metu apginkluota policijos ekipažų.

„Šią sekundę, kiek šiandien ekipažų apginkluota – tikrai ne, nes neturiu aš tos informacijos turėti kasdien. Tą žino budėtojai, kurie ginkluoja“, – sakė L.Pernavas.

Ministras: apgailėtina situacija

Vidaus reikalų ministras Saulius Skernelis kritiškai įvertino situaciją, kai antrankiais surakintas vyras sugebėjo iš policininko pagrobti ginklą - automatą „AK-47“.

„Pačią situaciją, kai įtariamasis su antrankiais sugeba pasisavinti pareigūno ginklą, ministras vertina kaip apgailėtiną“, - BNS sakė S.Skvernelio atstovas spaudai Tomas Beržinskas.

Švenčionių rajono policijos komisariato vadovas Josifas Kuzmickis sako, kad su automatu pabėgęs vyras yra narkomanas, o į Vilnių buvo atvežtas dėl pablogėjusios sveikatos būklės.

„Man atrodo, jis gimęs Šalčininkuose. Jis pas mus atliko administracinį areštą, buvo atvežtas sekmadienį. Pas mus areštą atlieka, jeigu yra laisva vieta. Lyg Vilniuje gyveno, negaliu pasakyti“, - BNS teigė Švenčionių policijos vadovas.

Du šio komisariato pareigūnai, ginkluoti automatais, atlydėjo Igorį Molotkovą į Vilnių.

„Abu policininkai patyrę, nejauni, po 20 metų tarnavę. Kaip atsitiko, nustatys tyrimas“, - sakė J.Kuzmickis.

R. Šimašius: policijai bus pamoka

Ketvirtadienio vakaro atvejis, kai iš policijos sulaikytasis pagrobė automatą „AK-47“ ir pabėgo, turėtų būti gera pamoka policijai, kad reikėtų susirūpinti, sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

„Palinkėkime mūsų miestiečiams policininkams sėkmės susitvarkant su nestandartine, netipine situacija. Tikrai šių dienų kontekste tai, manau, turi būti gera pamoka, kad reikia susirūpinti. Policininkai turi mokėti elgtis su ginklais, mokėti elgtis kritinėse situacijose“, – BNS ketvirtadienio vakarą sakė R.Šimašius.

Tai, kad per kelias dienas įvyksta jau antras incidentas su policijai išduotais automatiniais ginklais, Vilniaus mero teigimu, yra „tikrai neįkvepianti“ patirtis.

„Jau per kelias dienas antras įvykis, kuris iliustruoja, kad policininkai nežino, kaip elgtis su ginklu, yra tikrai neįkvepiantis, ir aš manau, kad policijos sistemai tikrai reikės pasidaryti nemažai užduočių. Jeigu man kaip eiliniam šauliui kyla klausimų, kaip galima netyčia peršauti asmenį arba leisti, kad sulaikytas asmuo atimtų ginklą, natūralu, kad policija turės labai rimtai išanalizuoti tą situaciją. Be jokios abejonės, aš irgi labai atidžiai žiūrėsiu, kad mieste būtų tikrai kvalifikuota policijos pagalba ir neatsitiktų tokių dalykų, kurių negali atsitikti atskirai“, – kalbėjo Vilniaus meras.

Jis teigė, kad Vilniaus policijos būtinai bus klausiama, ką jie ruošiasi daryti, kad tokie atvejai nepasikartotų.NAUJAUSI KOMENTARAI

komentatorius

komentatorius portretas
palikti ginkla be prieziuros, cia siurkstus pazeidimas yra, ginklas ir policininkas yra neatskiriami dalykai, turbut girtas policininkas buvo, kad ginkla paliko

DEKANAS

DEKANAS portretas
SIULYCIAU SITA VYRUKA PRIIMTI Y TARNYBA POLICIJOJE. ARGUMENTAI...MOKYTAS , SUMANUS, DRASUS

Nesuprantantis

Nesuprantantis portretas
TAI GAL CIA BUVO CIRKO NUMERIS ? ISLINDO IS GRANDINIU NUSVILPE KALASNIKOVA I NUEJO PAS MERGAS PASIPUIKUOTI VISUR KOMIKAI / SEIME /VALDZIOJE / POLICIJOJE .O VALSTYBE TAI CIRKO ARENA.
VISI KOMENTARAI 20
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių