Su sovietų okupacija kovojusiam partizanų vadui – pagarba ir gėlių vainikai

 • Teksto dydis:

Sekmadienį Vilniuje vyko Lietuvos valstybės vadovo, kovojusio su sovietine okupacija, Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio ginkluotųjų pajėgų vado, Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos 1949 m. vasario 16 d. deklaracijos signataro Adolfo Ramanausko-Vanago laidojimo metinių minėjimas.

Šventąsias mišias Vilniaus arkikatedroje bazilikoje aukojo vyskupas Arūnas Poniškaitis. Po jų padėtos gėlės prie A. Ramanausko-Vanago kapo valstybės vadovų panteone, Antakalnio kapinėse.

„Prieš metus deramai atsisveikinome su vienu žymiausių Lietuvos kariuomenės vadu – brigados generolu Adolfu Ramanausku-Vanagu, kuris net ir totalinės šalies okupacijos sąlygomis kovojo už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę iki pat sunaikinimo. Vanagas naujajai Lietuvos karininkijos kartai, kariams šiandien yra pavyzdys, įkvepiantis pasiaukojamai ginti Tėvynę”, – sako krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

A. Ramanauskas-Vanagas, sovietams okupavus Lietuvą, įsijungė į partizaninę kovą už Lietuvos nepriklausomybę, tapo vienu iškiliausių partizanų vadų, jam buvo suteiktas brigados generolo laipsnis.

A. Ramanauskas-Vanagas kartu su kitais septyniais partizanų vadais 1949 vasario 16 d. pasirašė Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio deklaraciją. Seimas įstatymu pripažino deklaraciją Lietuvos valstybės tęstinumui itin reikšmingu teisės aktu, patvirtindamas nuostatą, kad Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Taryba buvo vienintelė teisėta valdžia okupuotos Lietuvos teritorijoje. Deklaracijoje Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdis paskelbė, kad prisiima atsakomybę vadovauti nepriklausomos bei demokratinės Lietuvos valstybės atkūrimui.

A. Ramanauskas-Vanagas 1956 m. buvo suimtas, o 1957 lapkričio 29 d. Vilniuje sušaudytas. Jo žmona partizanė B. Mažeikaitė-Ramanauskienė okupantų teismo nuteista 8 metus kalėti lageriuose.

A. Ramanausko-Vanago palaikai 2018 m. rasti Našlaičių kapinėse Antakalnyje. 2018 m. spalio 6 d. A. Ramanauskas-Vanagas palaidotas Antakalnio kapinėse, valstybės vadovų panteone.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nezabitauskas

Nezabitauskas portretas
Tiems, kam tikrai rūpi partizaninės kovos istorija, yra prirašyti tomų tomai atsiminimų su konkrečiais kaimų pavadinimais, žmonių vardais ir pavardėmis, datomis. Skaitykit, švieskitės!

Nezabitauskas

Nezabitauskas portretas
Nei baugino, nei tuo labiau žudė savų žmonių partizanai - kas kirs šaką, ant kurios sėdi? Jei būtų plėšikavę, nė pirmos žiemos nebūtų peržiemoję, jau 1945 pavasarį būtų nelikę jokių partizanų. Žmonės juos ne tik maitino, apskalbdavo, apsiūdavo, bet ir slėpė, slaugė sužeistus ar susirgusius. Partizanai kaimiečiams nebuvo nei didvyriai, nei banditai, bet bėdon patekę artimieji, giminaičiai, kaimynai, draugai ir pažįstami. Todėl padėjo partizanams kuo galėjo, nors buvo sunku ir pavojinga. Ir jei čia vieno komentatoriaus babai jie buvo banditais, tai toji baba - garantuotai buvo skundikė, NKVD informatorė, jei ne agentė.

DIEDUKAS

DIEDUKAS portretas
gal parašytu,kiek ešelonų su karine technika šis banditas nuleido,kiek ešelonu su tremtiniais išlaisvino.Ar kaimo mergų išdulkino,kiek kaimiečių,kaimo mokytojų,atėmę samagono ir prigėrę,išaudė.Dabar tu išžudytu šeimų pinigais,banditams paminklus stato.Gal tegul patys statosi savo stabams.Sovietai savo stabui leninui surado pinigų.Aš prieš,kad mano mokesčiais būtu statomas paminklas LIETUVIŲ ŽUDIKUI.
VISI KOMENTARAI 44
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių