Vilniuje grįžta svarstymai riboti fejerverkų naudojimą, drausti galingą pirotechniką

Po daugiau nei trijų mėnesių pertraukos Vilniaus savivaldybėje grįžta svarstymai, ar reikėtų riboti fejerverkų naudojimą mieste, o galingesnę pirotechniką apskritai uždrausti.

Trečiadienį savivaldybės taryba turėtų svarstyti triukšmo prevencijos taisyklių pakeitimus. Jie numato, kad sostinėje būtų draudžiama naudoti F4 kategorijos fejerverkus bei T2 ar P2 kategorijos civilines pirotechnikos priemones.

Pasak savivaldybės, šiuos fejerverkus gali įsigyti, laikyti ir naudoti tik licencijuotos įmonės, bet ne bet kuris gyventojas.

Projektas registruotas dar birželio pabaigoje, tačiau savivaldybės administracijos atstovai tuomet jį atsiėmė. Savivaldybės teigimu, klausimo rengėjai tuomet įvertino, kad „pritrūks balsų šio draudimo įgyvendinimui“. Šįkart siūlymą pristatys valdančiosios Laisvės partijos frakcijos seniūnė Rita Balčiūnienė.

Taisyklių pakeitimai numato, kad mažesnio galingumo pirotechnika, išskyrus vadinamąsias bengališkąsias ugneles, būtų draudžiama arčiau nei 75 metrai nuo daugiabučių gyvenamųjų namų, taip pat savivaldybės nustatytose tyliosiose viešosiose zonose.

Vilnius daugiau nei prieš metus įsipareigojo kurti alternatyvą fejerverkams – pernai liepą savivaldybės taryba priėmė tai numatančią rezoliuciją. Savivaldybės teigimu, sostinė šiuo metu nebenaudoja galingų fejerverkų savo šventėse, taip pat žadėjo neišduoti leidimų tokiems renginiams.

Tačiau kasmetiniam festivalui „Vilniaus fejerija“ rugsėjo pabaigoje Vingio parke leista vykti – savivaldybė nurodė neturėjusi teisinio pagrindo drausti renginį.

Festivalis sulaukė apie pusšimčio aktyvistų protesto. Jų teigimu, ši pramoga teršia aplinką, gąsdina gyvūnus bei nemaloni Lietuvoje prieglobstį nuo karo Ukrainoje radusiems šios šalies gyventojams, kuriems fejerverkai primena šaudymą iš tikrų ginklų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Antanas.

Antanas. portretas
"Degtukas - ne žaislas!" - žinojome dar nuo vaikystės. O kad šūvio garsas tai mirties pranašas - žino kiekvienas bent jau 32 metų sulaukęs. O kas to nežino - tegul nuvažiuoja į Ukrainą ir ten "pasidžiaugia nemokamais Saliutais".

Neptunas

Neptunas portretas
o karinės pratybos kas antrą savaitę vyksta, žali žmogeliukai bėgioja vaikystėje karo neprisizaide kiek jų technika teršia. O dėl triukšmo yra nustatytas laikas ir žmonės nutarė atšvęsti moka už prekia. Nepatenkintų bus visada. Kur pradingo xoxolu gynėjai tiksliau subinlaiziai. Dėl triukšmo pabėgiams mat nekongortiska.

Deretu drausti

Deretu drausti portretas
bet kokia pirotechnika! Visu pensininku pasateliai nekelia tiek triuksmo ir tarsos per metus,kiek vienas saliutas! Bet pasatelius matote,o niekam nebutinu issi3,14sinejimu - vis dar ne!
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių