Sostinės Naujininkų mikrorajone apgyvendinta 80 migrantų, planuojama įkurdinti dar 200

Sostinės Naujininkų mikrorajone šią savaitę apgyvendinta 80 migrantų, planuojama čia įkurdinti dar 200, daugiausia – šeimų su vaikais.

„Vakar jau pirmieji migrantai pasiekė šią apgyvendinimo vietą, šią stovyklą – turime apie 80 žmonių, iš kurių 32 yra vaikai, devyni kūdikiai, tai yra šeimos, auginančius vaikus“, – antradienį žurnalistams sakė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Jos teigimu, sąlygos migrantams ir jų vaikams šioje stovykloje, įkurtoje buvusiuose nakvynės namuose, bus užtikrintos.

„Maistą migrantai, pagal savo poreikius, gaminsis patys – taip, kaip yra Rukloje. Baigiamas įrengti medicinos punktas – kabinetas, kuriame du kartus per savaitę konsultuos gydytojai, esame sudarę sutartį su Antakalnio poliklinika“, – teigė ministrė.

„Bus pasirūpinta baziniais poreikiais – kaip ir Rukloje turėsime socialinių darbuotojų komandą, čia dirba 17 žmonių, kurie nustatys bazinius poreikius ir žmonėms tie poreikiai bus užtikrinti bei garantuoti“, – kalbėjo ji.

Anot ministrės, spalio 4 dieną migrantų vaikai bus pradėti mokyti lietuvių kalbos, tuo rūpinsis Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

„Ugdymo procesas prasidės spalio 4 dieną, taip pat su nevyriausybinėmis organizacijomis stengsimės užtikrinti užimtumą ir suaugusiems“, – sakė M. Navickienė.

Ji taip pat sakė, kad netrukus migrantų apgyvendinimo vietoje Naujininkuose pradės veikti parduotuvė, kur migrantai galės įsigyti maisto. Kas mėnesį vienam migrantui skiriama po 77 eurus.

Gyvenimas už grotų

Kol kas Naujininkuose įsikūrę 80 migrantų, per spalį čia ketinama atkelti dar 200, kai bus parengti kiti pastato, kurio langus dengia grotos, aukštai.

„Trečias aukštas yra jau apgyvendintas, o kiti tvarkomi“, – teigė socialinės apsaugos ir darbo ministrė.

Šiuo metu daugiausia migrantų atkelta iš modulinių namelių stovyklos Pasieniečių mokykloje Medininkuose.

„Su kūdikiais gyventi moduliniuose nameliuose nėra taip patogu, tai siekiame, kad mažiausius vaikus auginantys žmonės gyventų pastate“, – kalbėjo M. Navickienė.

Ji teigė, kad didelio pasipriešinimo su vietos bendruomene nebuvo ir pokalbiai su ja „davė vaisių“. Naujininkuose įkurtos stovyklos saugumu rūpinsis Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai.

Pastato langus taip pat dengia metalinės grotos.

„Grotos niekada nėra smagus dalykas matyti, papildomo saugumo suteikia, tačiau ir pastato tokia priešistorė buvo – jos jau buvo čia, jos nebuvo įrengtos tam, kad būtų sprendžiama ši migrantų situacija“, – sakė ministrė.

Į šalį šiemet per pasienį su Baltarusija pateko beveik 4,2 tūkst. neteisėtų migrantų, dauguma jų – irakiečiai.

Didžioji dalis migrantų yra pateikę prieglobsčio prašymus, juos vertina Migracijos departamentas, tačiau išnagrinėjus daugiau nei 650 prašymų nė vienas kol kas nebuvo patenkintas.

Vilnius kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl to šalyje paskelbta ekstremali situacija. Rugpjūčio pradžioje siekiant stabdyti neteisėtą migraciją pasienyje imta naudoti apgręžimo politiką.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nu

Nu portretas
Jo ,jie daugiau nieko nedaro,tik vaikus gimdo viena po kito,per trumpą laiką čia pridaugins tiek,kad nebus kur praeiti

Morgana

Morgana portretas
Gyveno Rusijoje, Baltarusijoje, kokio velnio čia atsivilko. Kada deportuosit. Jų integruoti neįmanoma ir nereikia

Kodėl nelegalūs nuskaltėliai

Kodėl nelegalūs nuskaltėliai portretas
Ne kalėjime?
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių