Plaukimas baidarėmis – kodėl tai kone būtina išbandyti?

 • Teksto dydis:

Atsipalaiduokite ir tuo pačiu metu leiskitės į nepamirštamą nuotykį. Plaukimas baidarėmis - puikus derinys norintiems įspūdžių, ramybės ir pažinimo džiaugsmo vienoje vietoje. Plaukdami per upes ar kanalus galite pastebėti nepažintos gamtos grožį ir pajusti, kaip kasdienių rūpesčių keliamas stresas tiesiog išgaruoja švelniai čiurlenančiame vandenyje.

Šiame straipsnyje pasižiūrėsime, kodėl gali būti smagu ar net naudinga išbandyti plaukimą baidarėmis. Ir visai nesvarbu ar esate patyrę vandens pramogų entuziastai, ar tiesiog atrodo įdomu tai išbandyti, panagrinėkime, kuo įdomu ir aktualu plaukimas baidarėmis.

Baidarės – galimybė patirti neatrastus džiaugsmus

Plaukimas baidarėmis yra daugiau nei tik pramoga - tai gali būti kvapą gniaužianti kelionė, atverianti atradimų ir geros savijautos pasaulį. Plaukimas turi naudos fizinei sveikatai. Pavyzdžiui, pagerinama širdies ir kraujagyslių sistemos būklė, sustiprinami raumenys ir ne tik. Ritmiški irklavimo judesiai yra mankštos forma, todėl tinka įvairaus amžiaus žmonėms.

Be to, plaukimas baidarėmis teikia nepaprastą naudą jūsų emocinei sveikatai, nes mažina stresą ir skatina atsipalaidavimą. Irkluodami ramiame vandenyje, apsuptame gamtos, lengviau pajusite ryšį su aplinka, todėl galėsite pabėgti nuo kasdienių rūpesčių ir atrasti vidinę ramybę. Ši įtraukianti veikla taip pat skatina bendravimą su kitais ir komandos formavimą, nes plaukiojate po vandenis su šeima ar smagia kompanija.

Organizatorių nuotr.

Galima rasti nuotykį pagal savo įgūdžius ir pasiruošimą

Norint leistis į tokį nuotykį, reikia šiek tiek pasiruošimo, kad viskas praeitų sklandžiai bei saugiai. Pradedantieji turėtų susipažinti su pagrindiniais irklavimo judesiais, maršrutu, kompanija ir bendru elgesiu plaukiant. Tokia praktika padės efektyviai ir veiksmingai irtis bei išvengti nemalonių situacijų.

Plaukiant baidarėmis svarbiausia yra saugumas, todėl visada dėvėkite gelbėjimosi liemenes, neperkraukite baidarės ir atsižvelkite į oro sąlygas. Taip pat svarbu pasirinkti tinkamą baidarę ir irklą, atsižvelgiant į savo patirtį, vandens sąlygas ir iškylos pobūdį. Laimei, patarimus duoti gali patyrę plaukikai arba nuomos punktuose dirbantys specialistai.

Organizatorių nuotr.

Net ir Lietuvoje yra daugybė kvapą gniaužiančių vietų, kurias galima tyrinėti plaukiant baidarėmis. Aišku, jeigu labai traukia itin egzotiškos vietos, galima vykti į Centrinę ar Pietų Europą bei net JAV ar Kanadą.

Baidarių nuoma – efektyvi

Baidarių nuoma yra praktiška ir taupi galimybė norintiems išbandyti plaukimą baidarėmis. Pirkti baidarę dėl vieno arba kartais pasitaikančių plaukimų nelabai apsimoka. Baidarių nuoma yra plačiai prieinama visoje Lietuvoje. Čia daug ką pasiūlyti gali https://baidares.lt, kurie ne tik nuomoja baidares, bet gali ir sudėlioti maršrutą, pasiūlyti kitų vandens pramogų.

Rinkdamiesi baidarių nuomą, atsižvelkite į tokius veiksnius kaip kaina, vieta ir teikiamos įrangos kokybė. Ieškokite paslaugų teikėjų, kurie siūlo gerai prižiūrėtas baidarės, visas saugos priemonės ir papildomus priedus, pavyzdžiui, neperšlampamus krepšius ir sausas dėžes jūsų daiktams. Vertėtų prisiminti, kad ne visi tiekėjai baidares pristato iki vietos. Išsiaiškinkite ar jų nereikės pasiimti patiems.

Organizatorių nuotr.

Pirmą kartą nuomojantiems baidarę, labai svarbu informuoti nuomos darbuotojus apie savo patirties lygį ir pageidaujamą ekskursiją, nes jie gali rekomenduoti tinkamą baidarę ir pateikti naudingų patarimų. Pasinaudoję šiais patarimais leisitės į patį smagiausią nuotykį!NAUJAUSI KOMENTARAI

jonas-turistas

jonas-turistas portretas
visiems baidarininkams linkiu triju futu po kyliu
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių