Balsavime, kuriame savo nuomonę pareiškė daugiau nei 4 tūkst. žmonių, daugiausiai balsų surinko „Geležinio Vilko“, „Ryto“, „Smilgos“ ir „Lašišos“ pavadinimai.
Anot savivaldybės, vardų paieška prasidėjo kvietimu teikti pasiūlymus, kurių buvo gauta daugiau nei 3 tūkst., į kitą etapą pateko dešimt populiariausių vardų, dar dešimt vardų atrinko komisija. Galiausiai vyko visuomenės balsavimas, kuriame išrinkti keturi oficialūs vardai.
Šie vardai bus oficialiai įregistruoti Vidaus vandenų laivų registre ir taps nuolatiniais elektrinių laivų pavadinimais.
„Žmonių išrinkti vardai atspindi ne tik Vilniaus legendas ir simbolius, bet ir glaudų miesto ryšį su gamta bei Neries upės ekosistema. Šie pavadinimai tarsi įgarsina mūsų bendrą atsakomybę saugoti upę, jos gyvybę ir puoselėti darnų, tvarų judumą Vilniuje“, – pranešime cituojamas sostinės meras Valdas Benkunskas.
Pasak savivaldybės, pirmieji du elektriniai keleiviniai laivai jau yra baigiamojoje gamybos fazėje, kitų dviejų laivų gamyba taip pat sparčiai juda į priekį.
„Išrinkti vardai lydės laivus nuo pirmojo oficialaus plaukimo ir simboliškai atspindės tai, ką žmonės iš tiesų vertina. Tai – gamtos artumas, miesto istorija, šiuolaikinis Vilnius. Kartu su kitomis savivaldybės įmonėmis kuriame naują keliavimo viešuoju transportu galimybę – tokią, kuri būtų ir patogi bei šiuolaikiška, ir draugiška aplinkai bei artima žmonėms“, – teigė „Vilniaus viešojo transporto“ vadovas Ignas Degutis.
Pasak savivaldybės, keleivinio susisiekimo Nerimi projektą įgyvendina komanda iš įvairių Vilniaus miesto savivaldybės įmonių, bendradarbiaujančių siekiant užtikrinti visapusišką naujos paslaugos įgyvendinimą.
„Vilniaus viešasis transportas“ vykdys paslaugos operatoriaus funkcijas, „Susisiekimo paslaugos“ yra atsakinga už paslaugos organizavimą, „Grinda“ rūpinasi infrastruktūros įrengimu ir jos priežiūra, o „Vilniaus apšvietimas“ montuos laivų įkrovimo įrangą bei pasirūpins prieigų apšvietimu.
Kaip skelbė BNS, Vilniaus taryba pernai rugpjūtį pritarė idėjai nuo 2025 metų vasaros Nerimi plukdyti elektriniais laivais, taip viliantis sumažinti automobilių transporto srautą į centrinę miesto dalį.
Anot Vilniaus valdžios, vienkartinis laivo bilietas kainuos 3-4 eurus (be lengvatų).
Savivaldybės bendrovė „Vilniaus viešasis transportas“ 2024 metų pabaigoje pranešė už 1,85 mln. eurų iš Latvijos laivų gamintojos BIC perkanti keturis elektrinius laivus, skirtus kelionėms Nerimi. Jais gegužės-spalio mėnesiais vienu metu galės plaukti 30-40 keleivių, laivai bus pritaikyti neįgaliesiems ir dviratininkams.
Skaičiuojama, kad kelionė nuo Žirmūnų paplūdimio iki Verslo trikampio truks 45-55 minučių, priklausomai nuo upės srovės.
(be temos)