A. Lukašenka paslapčia prisaikdintas Baltarusijos prezidentu

Aliaksandras Lukašenka trečiadienį prisaikdintas Baltarusijos prezidentu, praneša valstybinė naujienų agentūra BelTA.

Kaip pranešė naujienų agentūros „Interfax“ korespondentai, pranešimų apie rengiamą inauguraciją trečiadienį ryte pasirodė platformos „Telegram“ kanalais. Vėliau interneto žiniasklaidos priemonės paskelbė A. Lukašenkos kortežo nuotraukų. Žurnalistai iškėlė versiją, kad tai A. Lukašenkos inauguracijos repeticija.

A. Lukašenkos oficialioje interneto svetainėje jokio pranešimo nebuvo, valstybinė televizija ceremonijos tiesiogiai netransliavo. Taip tikriausiai siekta išvengti protestuotojų susibūrimo.

Pareigūnai Minske neatsiliepdavo į skambučius arba sakydavo jokios informacijos apie inauguracijos datą neturintys. Tačiau netrukus „Telegram“ kanalais ir Baltarusijos valstybinės naujienų agentūros BelTA svetainėje pasirodė pranešimai, kad A. Lukašenka davė prezidento priesaiką ir pradėjo eiti pareigas.

„Nesijaučia užtikrintai“

Tokia „tyli“ inauguracija parodė, kad dėl protestų A. Lukašenka nesijaučia užtikrintai, sako rusų ekspertai.

Pasak jų, tuo A. Lukašenka faktiškai pripažino didelę protestų keliamą riziką.

„Akivaizdu, kad Lukašenkai nebūtų pavykę surengti impozantiškos inauguracijos. Todėl... ceremonija buvo maksimaliai kompaktiška ir surengta gan operatyviai. Tai aiškiai rodo rimtas problemas dėl įvykusios rinkimų kampanijos... teisėtumo. Be išorės spaudimo, Lukašenka kaip rimtą... grėsmę savo valdymui mato protestus Baltarusijoje“, – trečiadienį „Interfax“ sakė Tarptautinio politinės ekspertizės instituto generalinis direktorius Jevgenijus Minčenka.

Eksperto vertinimu, nevisavertė A. Lukašenkos inauguracija atrodo neįprasta atsižvelgiant į pasaulinę praktiką. „Paprastai tai iškilmingas renginys, apie kurį paskelbiama iš anksto, kurio ritualai kruopščiai derinami, kuriame dalyvauja svečiai“, – sakė jis.

Politikos analitikas Glebas Pavlovskis mano, kad A. Lukašenka Baltarusijos visuomenei pademonstravo nepasitikėjimą savimi kaip valstybės vadovu.

„Ta savo keista inauguracija, kurios formatas buvo netikėtas net jo šalininkams, Lukašenka parodė, kad šalyje yra du įtakos centrai – valdžia ir protestuotojai – ir kad reikšminga Baltarusijos sostinės gyventojų dalis nepriima jo kaip prezidento. Turbūt sunku įsivaizduoti akivaizdesnį valdžios nepasitikėjimo savimi pademonstravimą... Tai prieštarauja tokių ceremonijų pobūdžiui“, – sakė jis.

Ekspertas pridūrė, kad tokiu žingsniu netiesiogiai išlaikoma įtempta padėtis Baltarusijoje.

„Vidaus reikalas“

Tuo metu Kremlius atsisakė komentuoti ir nurodė, kad A. Lukašenkos inauguracijos tvarką laiko Baltarusijos vidaus reikalu.

„Tai visiškai suverenus baltarusių vadovybės vidaus reikalas“, – sakė Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas Dmitrijus Peskovas.

„Niekaip negaliu to komentuoti“, – pridūrė jis.

Paklaustas, ar Kremlius žinojo, kad trečiadienį bus inauguruotas A. Lukašenka ir ar Baltarusijos valdžia atsiuntė kvietimą V. Putinui, D. Peskovas atsakė: „Kiek žinau, pagal protokolą paprasčiausiai nenumatytas kokių nors užsienio lyderių dalyvavimas prezidento inauguracijos ceremonijoje. Aš asmeniškai informacijos apie tai neturėjau.“NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Pas mus vienam nususėliui niekaip nepavyksta pasiskelbti prezidentu, net savi neleidžia...o kaip norisi...

Matas to jonui

Matas to jonui portretas
Jei zmogui geda kad jis yra Lietuvis tai toks kaip tu esi išverstaskuris,išdavikas,pats baisiausias žmogus,nes jei kiltu koks konfliktas tai tokie kaip tu greitai pakeistu savo pažiuras nes yra išverstakuris kurie gedujasi pats saves...nepilnaverstiškumo kompleksas

Anonimas

Anonimas portretas
nepavyko arabu perversmas
VISI KOMENTARAI 21
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių