Gimtadienio proga Vilnius apšvies tiltus, pilį, pramogauti siūlo namie

 • Teksto dydis:

Pirmadienį 698-ąjį gimtadienį švenčiantis Vilnius apšvies tiltus, Gedimino pilį, o miestiečiams ta proga siūlo pramogų namie.

Anot savivaldybės pranešimo, pirmadienio vakarą nušvis keturi sostinės tiltai – Žvėryno, Baltasis, Žaliasis ir Mindaugo.

Vilniaus šviesų festivalio iniciatyva specialiai bus apšviesta Gedimino pilis bei paminklo Gediminui kardas.

Šviesos instaliacija sukurta ir Vilniaus televizijos bokštui, savaitgalį ir pirmadienį jis virto linksma gimtadienio žvakute – vakarais kas valandą bokštas „šoka“ pagal populiarias lietuviškas dainas.

Mėgstantiesiems švęsti su muzika – „Spotify“ platformoje sudarytas specialus Vilniaus gimtadienio grojaraštis.

Alternatyvaus miesto pažinimo platformos „Neakivaizdinis Vilnius“ parengė žaidimą-žinių patikrinimo testą, specialią gimtadienio dovaną „Vilniaus nuotaikų žemėlapį“ – kaip atrodytų sostinė, jei jos spalvas rinktųsi vilniečiai.

Antradienį vyks  LRT „Prototo“ žaidimas – jame bus klausimų apie Vilnių, o sostinės savivaldybė įsteigė savo prizą.

Kiekvienas mažylis, gimęs per Vilniaus gimtadienį, tradiciškai gaus po smėlinuką su užrašu „Vilnius myli Tave“. Skaičiuojama, kad per Vilniaus gimtadienį į pasaulį gali ateiti apie 30 ir daugiau kūdikių.

Pagal tradiciją, aikštėje prie miesto rotušės gimtadienio proga keliamos trys miesto vėliavos. Šįmet dėl karantino ribojimų ceremonijos nebus, tačiau sekmadienį ir pirmadienį tamsiu paros metu ant rotušės fasado praeiviai išvys šviesos projekciją su Vilniaus miesto savivaldybės vėliava.

Vilnius, kaip miestas ir sostinė, pirmą kartą rašytiniuose šaltinuose paminėtas1323-iųjų sausio 25-ąją Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino rašytame laiške Vakarų Europos krikščionims.

Minėtu laišku krikščionys pirkliai, kariai, amatininkai, žemdirbiai ir dvasininkai iš viso pasaulio, ypač iš Liubeko, Štralzundo, Brėmeno, Magdeburgo ir Kelno, kviesti atvykti ir apsigyventi Lietuvoje.

Tuometinis Lietuvos didysis kunigaikštis taip pat pranešė ketinantis priimti krikštą.NAUJAUSI KOMENTARAI

bet kokie šaunuoliai apšvietėjai

bet kokie šaunuoliai apšvietėjai portretas
Švieskite ir pašvieskite - kad geriau užrūgusios Vilniaus avčiarkos kaliošininkės su kibiro dydžio snukiais matytųsi ir regėtumėt, kaip kaukia eilinės kvaišalų dozės negavusios - grožis gi koks - fiestos namų sąlygomis, išmatų spalvos ir konsistencijos tortai ant stalo, gardėsiai iš šiukšlėse rastų atliekų, dekoras, skarmaliukai atnaujinti, snukiai aptinkuoti storu grimu - visi gražuoliai, vaikai apsigimę - dozių laukia. Namų sąlygomis. Klizmas jie seniai vieni kitiems stato, bet geriau paanalizavus - elementarus analinis savųjų tarpe. Gražu. Apšvieskit ryškiau. Gimtadineis gi.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių