Protesto basomis prieš galimybių pasą dalyvė: atėjau, kad „atsiknistų“ jie nuo mūsų vaikų

Pirmadienį prie Vyriausybės kelios dešimtys motinų ir jų rėmėjų susirinko į protestą prieš galimybių pasą vaikams.

Akcijos organizatorė, Šilalės rajono tarybos narė ir „valstiečių“ šio rajono skyriaus pirmininkė Vitalija Jankauskaitė-Milčiuvienė teigė, kad galimybių pasas vaikams gali paskatinti diskriminaciją.

„Tai yra protestas prieš galimybių pasą vaikams, nes manom, kad tokio paso įvedimas paskatintų didžiulius segregacijos, diskriminacijos reiškinius, kurie gali iššaukti aibę psichologinių problemų, patyčias, mobingą. Kas gali atmesti, kad tai nesibaigs savižudybėmis?“ – BNS sakė ji.

Nepaisant to, kad termometro stulpelis vos pakilęs virš nulio, dalis protesto dalyvių, kaip ir buvo planuota, protestavo basomis.

Galimybių pasas neturėtų būti išduodamas vaikams, nes jie ir taip laisvi – jie turi turėti visas galimybes, jie mūsų ateitis.

„Norime parodyti, kad einame su taika, tai yra įsižeminimas. Tai žinutė, kad gal ir kitiems reikėtų pagaliau įsižeminti“, – sakė į protestą atėjusi 47-erių verslininkė Ilona.

Trijų vaikų mama Monika teigė, kad galimybių pasas riboja vaikų galimybes ir gali skaldyti šią jaunų žmonių grupę.

„Atėjau palaikyti šitą iniciatyvą. Man tai svarbu. Turiu tris sūnus ir man svarbi jų ateitis. Galimybių pasas neturėtų būti išduodamas vaikams, nes jie ir taip laisvi – jie turi turėti visas galimybes, jie mūsų ateitis“, – tvirtino 30 metų moteris.

„Galimybių pasas apriboja galimybes, naujų galimybių jis nesuteikia. Tai yra suskaldymo priemonė“, – pridūrė ji.

42-ejų logistikos vadovė Jurgita teigė esanti nusivylusi COVID-19 pandemijos valdymo priemonėmis ir naktimis kartais negalinti dėl to užmigti.

„Atėjau, kad atsiknistų jie nuo mūsų vaikų. Ta prasme, leiskit žmonėms gyventi. Tai, kas vyksta, yra taip baisu, kad trūksta žodžių. Tas virusas nėra toks baisus vaikams – leiskime jiems sportuot, eiti į mokyklas, kaukės – absoliuti nesąmonė. Aš esu nusivylusi tuo, kas vyksta Lietuvoje“, – piktinosi protesto dalyvė.

Tas virusas nėra toks baisus vaikams – leiskime jiems sportuot, eiti į mokyklas, kaukės – absoliuti nesąmonė.

Su tuo, kad virusas nėra toks pavojingas vaikams sutinka ir kitos akcijos dalyvės.

„Tai nėra rizikos grupė, vaikai perserga besimptome arba labai lengva ligos forma, mirtingumas šitoje amžiaus grupėje beveik nulinis ir aš nematau reikalo apriboti jaunimą socialiai nuo įprasto gyvenimo“, – kalbėjo 43-ejų buvusi mokytoja Rasa Valantinaitė, pridūrusi turinti tris vaikus, kurie nenori galimybių paso.

Protesto dalyviai pasisako prieš galimybių paso įvedimą vaikams nuo 12 metų. Šiuo metu šis dokumentas yra taikomas asmenims nuo 16 metų.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija pabrėžia, kad siūlymas vaikams nuo 12 metų taikyti galimybių pasą nėra susijęs su neformaliojo ugdymo organizavimu.

Kaip iki šiol, taip ir dabar galioja reikalavimas būrelius uždarose patalpose vesti kontaktiniu būdu, kai grupėje yra iki 30 vaikų. Jeigu vaikų daugiau, gali dalyvauti tik turintys imunitetą ar besitestuojantys vaikai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pedikiuras

Pedikiuras portretas
Bet kokio baisumo pedikiuru pafotografuota

Adas

Adas portretas
Puskvaises cia rasineja...

tai

tai portretas
> R Iš kaip subadytas zombis sugebėjo susirgti? :)))
VISI KOMENTARAI 84

Galerijos

Daugiau straipsnių