A.A.Balutis prarado iškalbą

Korupcijos byloje vienintelis savo kaltę pripažinęs buvęs Kauno vicemeras Adolfas Antanas Balutis vakar painiojosi teisme duodamas parodymus.

Daug ką pamiršo

Kauno apygardos teismas vakar toliau nagrinėjo bylą, kurioje teisiami iš aukštų postų dėl kritusio korupcijos šešėlio išlėkę Seimo pirmininkas Viktoras Muntianas, Kauno apskrities viršininko pavaduotojas Virginijus Vizbaras ir ilgametis Kauno miesto tarybos narys Adolfas Antanas Balutis. Kartu teisiamųjų suole atsidūrė ir verslininkės Laimutė Baranauskienė bei Birutė Jablonskienė.

Vakar teisme parodymus davė A.A.Balutis. Anksčiau iškalba nesiskųsdavęs A.A.Balutis teisme tiesiog prarado žadą.

"Aš tada (2007 m. – aut. past.) daug dirbau, o jau buvau pensinio amžiaus, todėl dabar, praėjus trejiems metams, daug ko neatsimenu. Todėl prašau teismo vadovautis mano duotais parodymais ikiteisminio tyrimo metu, kuriuos daviau sąžiningai ir nieko neslėpdamas", – savo prakalbą pradėjo A.A.Balutis.

Kaltinamasis patvirtino atlikęs tarpininko funkciją tarp Kauno poniomis tituluojamų verslininkių ir tuomečio Kauno apskrities viršininko pavaduotojo V.Vizbaro. Bylos duomenimis, pastarajam per tris kartus buvo perduota 100 tūkst. litų kyšis už tai, kad valstybinė žemė būtų prijungta prie verslininkių įsigyto sklypo A.Mickevičiaus gatvėje.

Pinigus nujautė

Per ikiteisminį tyrimą A.A.Balutis patvirtino perdavęs paketus su pinigais, tačiau vakar teisme jis nebebuvo toks kategoriškas: "Man tie tardytojai vis kartojo "pinigai, pinigai", tai ir pasakiau, kad ten galbūt buvo pinigai. Pats į paketų turinį nežiūrėjau, todėl tik nujaučiau, kad ten galbūt pinigai. Nors dabar galvoju, kad pirmąkart perduotame nedideliame pakete galėjo būti ir koks nors suvenyras, dovanėlė pirmai pažinčiai – brangūs vyriški kvepalai."

p>Bylos medžiagoje esama duomenų, kad V.Vizbaras, išgirdęs A.A.Balučio prašymą padėti verslininkėms, pareiškė, esą tai kainuos apie 100 tūkst. litų, iš kurių 20 tūkst. reikės paaukoti Pilietinės demokratijos partijai.

Vakar dar kartą pasiteiravus apie šią aplinkybę, A.A.Balučio atsakymai skambėjo kurioziškai. Kaltinamųjų advokatų paklaustas, ar V.Vizbaras paprašė konkrečios 100 tūkst. litų sumos, teisiamasis atsakė: "Ne, neprašė." Po akimirkos į analogišką prokuroro klausimą atsakė: "Taip, aš tai supratau iš pokalbio su V.Vizbaru. Jis tiek paprašė."

Pats A.A.Balutis tikino iš šio sandėrio naudos neturėjęs. "Viskas vyko spontaniškai. Apie atlygį nebuvo nė kalbos. Pagalvodavau, kad galbūt man atsirastų darbo vieta kaip detaliųjų planų tvarkymą išmanančiam specialistui. Dėl to ponios ir kreipėsi į mane, nes tikrai išmaniau tuos reikalus, – teisme pasakojo A.A.Balutis. – Suprantu, kad man, kaip politikui, tai garbės nedaro ir nederėjo taip elgtis."

Kodėl parėmė partiją?

Teisme V.Vizbaras nebepaduoda rankos A.A.Balučiui, tačiau pastarasis teigia, kad anksčiau juodu siejo normalūs dalykiški santykiai.

Paklaustas, kodėl verslininkėms talkinęs buvęs aktyvus konservatorius A.A.Balutis ragino L.Baranauskienę ir B.Jablonskienę 20 tūkst. litų paremti ne Tėvynės sąjungos, bet Pilietinės demokratijos partiją (PDP), kaltinamasis nerišliai aiškino, esą demokratinė santvarka jam leidžianti remti bet kurią politinę jėgą.

Nurodymą penktadalį prašomo kyšio pervesti PDP perdavęs V.Vizbaras taip pat neturi nieko bendro su šia partija. Jis tada buvo liberalcentristas. PDP priklausė tuometis Kauno apskrities viršininkas ir V.Vizbaro vadovas Romualdas Morkevičius.

Verslininkės L.Baranauskienė ir B.Jablonskienė parodymus duos, kai bus išklausyti pareigūnų slapta užfiksuoti telefoniniai pokalbiai.


Sukūrė naują versiją

Buvęs Kauno apskrities viršininko pavaduotojas Virginijus Vizbaras savo kaltę kategoriškai neigė. Vakar teisme jis papildomai apklaustas dėl epizodo, kai iš vieno kauniečio paėmė 200 litų kyšį. V.Vizbaras teigė, kad interesantas atnešė ne pinigus, bet nuolaidų kuponą pietums restorane "Miesto sodas".

"Jis kvietė mane papietauti kartu, bet aš nesutikau. Po to matė, kaip ėjau į savivaldybės valgyklą ir mestelėjo repliką, kad tai ne lygis. Vėliau antrąkart atėjęs į mano kabinetą, jis numetė ant stalo spalvotą popierėlį ir kažką neaiškiai sumurmėjo. Ten buvo ne 200 litų, o tik nuolaidų kuponas. Juk pinigus būčiau įsidėjęs į piniginę, o tą popiergalį išmečiau į šiukšliadėžę", – aiškino kyšininkavimu kaltinamas V.Vizbaras.

"Kaip galėtumėte paaiškinti, kad šio piliečio žemės grąžinimo byla buvo įstrigusi ir truko aštuonerius metus, o po vizito pas jus viskas staiga susitvarkė per aštuonias dienas?" – pasiteiravo teisėjai V.Vizbaro.

Kaltinamasis atsakė, esą visuomet stengęsis padėti žmonėms, kurie kreipdavosi pagalbos į jį.

Reaguodamas į A.A.Balučio pasakojimus apie jų susitikimus Jonavos mieste, V.Vizbaras pareiškė niekada jokių pinigų negavęs, o plastikiniuose maišeliuose ir vokuose esą buvo tik žemės dokumentai.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių