Vilniuje eksponuojama netradicinė nuotraukų paroda „Barokas ir betonas“, į vieną sujungianti visai netikėtus Vilniaus architektūros elementus. Parodoje vaizduojama Lietuvos sostinė visai kitokia, nei esame įpratę matyti, – čia XX amžiaus architektūros pastatus puošia baroko elementai, nustebina ir netikėti pažįstamų vietų pokyčiai.
Parodos autorius Liudas Parulskis parodą vadina miesto tyrimu, savitais fotografiniais eksperimentais. Ekspoziciją sudaro transformuotų miesto vietų nuotraukos, iš jų sudarytos trimatės kompozicijos ir į įsivaizduojamą erdvę nukeliantys vaizdo įrašai. Liudas Parulskis sako, kad šioms fotomanipuliacijoms jį įkvėpė besikeičiantys Vilniaus vaizdai, mintyse sukuriantys romantiškas ar kiek makabriškas kompozicijas.
„Diena senamiestyje, vakaras mikrorajone, tad nuolat susipina tie vaizdai ir pagaminu koliažus iš tų atsiminimų, iš kelionių ir iš kitų miestų. Tai labai panašu į kažkokį sapną, kartais blogą, kartais linksmą. Tiksliai negaliu atsimint, kaip tai kilo, bet labai panašu, kad tai atėjo iš sapnų“, – atviravo Liudas Parulskis.
Kiekviena ekspozicijos nuotrauka susideda iš dvejų skirtingų architektūros elementų, dažniausiai pastebėtų vaikštant Vilniuje. Liudas Parulskis, kuratorės žodžiais, kuria pastatus–kentaurus, į barokinių statinių formą įmontuodamas daugiaaukščių namų fragmentus arba atvirkščiai – standartinę stambiaplokštę architektūrą papuošdamas barokiniu dekoru.
„Pavyzdžiui, yra Lazdynų rajono vaizdelis su Šv. Petro ir Povilo bažnyčios įėjimo arka. Kitoje nuotraukoje Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčios balkonėlis, bet jis įstiklintas kaip Karoliniškėse esančio namo dalis. Tai yra toks kaip ir žaidimas, kas galėtų būti blogai, jeigu tas persikeltų ir į senamiestį. Taip pat labai keistai atrodo, jeigu tie barokiniai elementai persikelia į sovietinius, stambiaplokščius namus“, – pasakojo parodos autorius.
Parodoje taip pat eksponuojamos nuotraukos iš Lvovo, darytos 1998 metais, nuo kurių menininkas ir pradėjo kurti visą miesto fotomanipuliacijų seriją. Parodą papildančios trimatės kompozicijos ir vaizdo įrašai, autoriaus nuomone, padeda dar giliau pažvelgti į miesto transformacijas, priartinti jas kuo arčiau realybės bei istorijos.
„Pavyzdžiui, Europos viešbutis, kuris buvo nugriautas po karo. Tiesiog čia yra noras parodyti, kokiu atstumu būtų tie namai, nes dabar visi pripratę prie vokiečių gatvės tokios gan erdvios gatvės tokios. Noriu, kad parodos svečiai pajustų tą dvasią, kaip atrodo tas tikrasis Vokiečių gatvės vaizdas“, – apie vieną iš savo darbų kalbėjo parodos autorius.
Liudo Parulskio paroda „Barokas ir betonas“ yra gatvės meno festivalio „Vilnius Street Art“ dalis. Paroda eksponuojama Vilniaus fotografijos galerijoje, veiks iki rugsėjo 19 dienos.
Naujausi komentarai