„Sidabrinės gervės“ apdovanojimuose triumfavo filmas „Šventasis“

Dešimtuosiuose kino apdovanojimuose „Sidabrinė gervė“ daugiausiai apdovanojimų susižėrė režisieriaus Andriaus Blaževičius filmas „Šventasis“. Vienuolikai nominacijų pristatytas filmas triumfavo net šešiose.

Jubiliejinę, dešimtąją, kino apdovanojimų ceremoniją atidarė Lietuvių kino akademijos tarybos pirmininkė, Europos kino akademijos narė, humanitarinių mokslų daktarė, docentė G. Arlickaitė.

„Dešimtieji metai – puikus laikas peržvelgti, ko siekiame. Siekiame įvertinti, kas kasmet vyksta mūsų kine ir pagerbti tuos, kuriems esame dėkingi už tai, kad turime savo nacionalinį kiną. Netradiciškai jubiliejiniais metais pirmoji išskris „Auksinė gervė“ už viso gyvenimo nuopelnus lietuviškam kinui. Ja ne tik norėjome pagerbti talentingą žmogų, bet neleisti nugrimzti užmirštin tam, kas buvo tikra, gera ir gražu“, – renginio atidarymo metu kalbėjo Lietuvių kino akademijos tarybos pirmininkė.

Kino bendruomenę sveikino ir šių apdovanojimų globėjas premjeras Saulius Skvernelis. Jis „Auksinės gervės“ statulėle už viso gyvenimo nuopelnus lietuviškam kinui apdovanojo aktorių Vytautą Paukštę.

„Sidabrinės gervės kiaušiniu“ įvertintas metų geriausias studento darbas – juosta „Kalnai kalnai“, kurią režisavo Marija Stonytė, besimokanti Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Darbo vadovė – Giedrė Beinoriūtė. Apdovanojimą studentei įteikė aktorius Vladas Bagdonas.

Metų geriausiu dokumentiniu filmu paskelbtas „Moteris ir ledynas“. Filmo režisierius – Audrius Stonys, prodiuserė – Radvilė Šumilė. „Sidabrinę gervę“ juostos kūrėjams įteikė profesorius Liudas Mažylis.

Geriausio trumpametražio vaidybinio filmo kategorijoje nugalėjo „Motinos diena“, režisierė Kamilė Milašiūtė, prodiuserės Marija Fridinovaitė ir Marija Razgutė. LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius ne tik įteikė apdovanojimą laureatėms, bet ir nepraleido progos pasisakyti apie Rusijoje kalinamą ukrainiečių režisierių. „Pasielgsiu ne pagal scenarijų. Noriu pasinaudoti proga ir pareikšti: laisvę Olegui Sencovui! Kas nežino, tai yra ukrainiečių režisierius, kuris buvo suimtas dėl kaltinimų sąmokslu organizuoti „teroristinius išpuolius“ Kryme po to, kai šį pusiasalį aneksavo Maskva. Tad dar kartą, laisvę Olegui Sencovui!“, – kalbėjo A. Siaurusevičius.

Profesorius Alfredas Bumblauskas apdovanojimą už metų geriausią animacinį filmą „Kaukai“ įteikė režisieriui Gediminui Šiauliui. Filmo prodiuserė – Miglė Pelakauskė.

Penktoji nominacija – metų geriausias bendros gamybos filmas – atiteko juostai „Aš čia tik svečias“. Ši juosta – Čilės ir lietuvių bendros gamybos projektas, su juo dirbo lietuvių režisierė ir prodiuserė Giedrė Žickytė. Apdovanojimą įteikė Lietuvos pramonininkų konfederacijos pirmininkas Robertas Dargis.

„Sidabrinė gervė“ už metų geriausią antraplanį aktorės vaidmenį atiteko Gelminei Glemžaitei, vaidinusiai filme „Šventasis“ (režisierius Andrius Blaževičius). Statulėlę laureatei įteikė vienas žymiausių Lietuvos operatorių Ramūnas Greičius.

Metų geriausio antraplanio aktoriaus kategorijoje nugalėjo Valentinas Krulikovskis už vaidmenį filme „Šventasis“. Jį su pergale scenoje sveikino Alina Orlova.

Apdovanojimas už metų geriausią profesinės meistrystės darbą iš lengvaatletės Airinės Palšytės rankų atiteko Uljanai Kim – už bendros gamybos filmų su Estija ir Latvija „Apsimetėliai“ (režisierius Vallo Toomla), su Latvija – „Pelenų sanatorija“ (režisierius Davis Simanis) ir lietuvių ilgametražio vaidybinio kino filmo „Senekos diena“ (režisierius Kristijonas Vildžiūnas), prodiusavimą.

Specialaus apdovanojimo – publikos pasirinkimo – kategorijoje nugalėjo „Zero III“ (režisierius Emilis Vėlyvis). Apdovanojimą įteikė Liuminata Vainauskienė ir Martynas Levickis.

Už metų geriausią dailininko darbą „Sidabrine gerve“ apdovanotas Galius Kličius, dirbęs su režisieriumi Kristijonu Vildžiūnu filme „Senekos diena“. Apdovanojimą įteikė dailininkas Raimondas Savickas.

Už metų geriausią montažo režisieriaus darbą apdovanoti Emilis Vėlyvis ir Paulius Zavadskis, kūrę filmą „Zero III“. „Sidabrinę gervę“ laureatams įteikė Europos Komisijos atstovybės Vilniuje vadovas Arnoldas Pranckevičius.

Metų geriausios aktorės vaidmenį, komisijos nuomone, sukūrė Gabija Jaraminaitė, vaidinusi filme „Amžinai kartu“ (režisierė Lina Lužytė). Vieną žymiausių Lietuvos kino aktorių apdovanojo režisierius Marius Ivaškevičius.

Aktorė Elvyra Žebertavičiūtė apdovanojo metų geriausią aktoriaus vaidmenį filme „Šventasis“ sukūrusį Marių Repšį.

Metų geriausią kompozitoriaus darbą atliko Denisas Zujevas, Eglė Sirvidytė, Jurga Šeduikytė ir „Mixtape Club“, sukūrę muziką filmui „Kaukai“ (režisierius Gediminas Šiaulys). Jiems „Sidabrinę gervę“ dovanojo atlikėja Jazzu.

Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija „Avaka“ vadovas Darius Vaitiekūnas metų geriausiu operatoriaus darbu paskelbė Audriaus Kemežio darbą režisieriaus Audriaus Stonio filme „Moteris ir Ledynas“.

Aktoriai Darius Meškauskas ir Viktorija Streiča apdovanojo metų geriausią scenarijų filmui „Šventasis“ parašiusius Andrių Blaževičių, Mariją Kavtaradzę ir Teklę Kavtaradzę.

Režisierius Andrius Blaževičius, sukūręs filmą „Šventasis“, atsiėmė apdovanojimą už metų geriausią režisieriaus darbą. Statulėlę jam įteikė Lietuvos kino centro direktorius Rolandas Kvietkauskas.

Geriausiu metų ilgametražiu kino filmu pripažintas režisieriaus Andriaus Blaževičiaus ir prodiuserės Marijos Razgutės filmas „Šventasis“. Kūrėjus su pergale sveikino Lietuvos kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson.

Kino kūrėjų darbus šiemet vertino kino režisierė Alantė Kavaitė, kino operatorė Kristina Sereikaitė, kino filosofas Nerijus Milerius, kompozitorius Algirdas Martinaitis ir komisijos pirmininkė – Lietuvių kino akademijos tarybos pirmininkė Gražina Arlickaitė.

Šiemet vertinimo komisijai buvo pateikta per 40 filmų, iš jų dešimt pilnametražių vaidybinių, dvylika animacinių ir dešimt studentų filmų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Andrius Pagonis

Andrius Pagonis portretas
O aš pasigedau kritikos lauko - jei būtume visi pamatę (ar bent turėję galimybę pamatyti) tuos filmus, kitaip vertintume ir jų nominacijas, ir juos pačius. kas iš to, kad įvyks tokios momentinės lietuvkų filmų premjeros - pamato visiški sinefilai, kurie spėja pasirū;pinti bilietais į festivalį, o visi kiti likea be nieko. Kino (lietuviško) platintojai, rėmimą paskirstančios institucijos turėtų daugiau rūpintis kino sklaida. Apdovanoja, savaitę-kitą parodo tuos filmus - ir viskas. belieka viltis po penkerių metų per nacionalinį transliuotoją išvysti.

Zymantė

Zymantė portretas
Džiaugiuosi už atsigaunantį lietuvišką kiną. Jau ne vien pigūs bandymai pamėgdžioti Tarantiną, ne vien situacijų komedijos ar pagraudenimai. Labai tikiu, kad mūsų kinas išaugs ne tik kiekybe, ne tik kokybe, bet ir kaip industrija. Kad iš filmavimo aikštelės užsienio kompanijoms, virta stipraus kino meno šalimi. Aplodismentui A.Stoniui - žmogus, tyliai ramiai kuriantis stebuklus.

laura

laura portretas
Smagu, kad įvertinamas ne pigus pseudopatriotinis filmas, ne koia lėkšta komedija, bet gilias problemas šiuolaikiškai nagrinėjanti juosta. Ir - dar smagiau - kad sukurta pagal autentišką scenariją. Vadinasi, lietuviška kino dramaturgija dar nemirė.
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių