Vairuotojų nuomonė: įvedus eurą automobilį brangiau ir taisyti, ir nusipirkti

 • Teksto dydis:

Įvedus eurą automobilių kainos padidėjo. Tuo įsitikinę 43 proc. automobilių pirkėjų, rodo lankomiausio transporto skelbimų portalo Baltijos šalyse Autoplius.lt apklausa.

Dar didesnė respondentų dalis (net 60 proc.) teigia, kad po euro įvedimo pastebėję pabrangusias autoprekes ir autoserviso specialistų teikiamas paslaugas. Kainos buvo suapvalintos ar padidintos ne pirkėjo naudai, į didesnę pusę.

„Automobilių kainos šoktėlėjo dar prieš įvedant eurą. Paskutinį praėjusių metų ketvirtį naudotų automobilių kainos augo nuo 7,1 iki 20,3 proc. priklausomai nuo automobilio amžiaus grupės. Jau įvedus eurą, skelbimuose parduodamų automobilių kainos padidėjo, tačiau nežymiai. Dalis pardavėjų kainas eurais pakeitė apvalindami iki dešimčių. Pavyzdžiui jei automobilis pardavinėtas už 5000 litų po euro įvedimo kaina yra 1450 eurų. Šiuo atveju pokytis nežymus tik 1,9 euro (6,56 Lt.)“,- sako Viktoras Daukšas, Autoplius.lt plėtros vadovas.

Pasak automobilių rinkos eksperto po euro įvedimo jaučiami kainų pokyčiai ir paslaugų kainose.

„Jeigu anksčiau automobilių servise nedidelė paslauga kainavo 10 litų, dabar prašoma 5 eurų. Įkainius servisai apvalina ir dėl to, jog nenori laikyti didelio kiekio grynųjų pinigų, todėl stengiasi dirbti paprasčiau. Dažna paslauga kainuoja 5, 10 ar 15 eurų. Stebėtis dėl kylančių autoserviso kainų nereikėtų – tokie pat pokyčiai įvedus eurą buvo užfiksuoti ir Latvijoje. Tiesa, dažnai sunku tiksliai nustatyti tam tikrų paslaugų pabrangimą, kadangi vairuotojai neprisimena rečiau keičiamų detalių ir atliekamų darbų kainos”,-   teigia V. Daukšas.

Dėl automobilių kainų vairuotojai po euro įvedimo nėra nusiteikę itin optimistiškai. Beveik  kas antras (46 proc.) apklausos dalyvis mano, kad automobilių, kaip ir daugumos prekių, kainos po euro įvedimo turėtų augti. Daugiau nei trečdalis (35 proc.) mano, kad automobiliai brangs nežymiai, iki 5 proc. Tiesa, beveik ketvirtadalis (24 proc.) mano, kad automobiliai turėtų atpigti.

Autoplius.lt atliktos apklausos dalyviai prognozuoja ir automobilių pardavimų augimą. Beveik kas antras respondentas (49 proc.) mano, kad pirmaisiais metų mėnesiais bus nuperkama mažiau automobilių, tačiau vėliau rinka pamažu įsibėgės. Beveik ketvirtadalis (23 proc.) spėja, kad šiemet automobilių bus nupirkta mažiau.

„Latvijos automobilių rinkoje pirkėjai buvo aktyvūs jau pirmaisiais mėnesiais po euro įvedimo. Tad tikėkimės, kad kaimynų pavyzdžių lietuviai taip pat greitai adaptuosis prie euro“, - sako V. Daukšas.NAUJAUSI KOMENTARAI

juozas

juozas portretas
Už paprasčiausius darbus nesigėdija paprašyti 10 eurų ir daugiau. Paprašiau pakeisti lemputę (turėjau savo) užsiprašė 10 eurų! Pasikeičiau pats.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių