„Chill'n'Grill“ – paskutinis, bet su intriga dėl ateities

 • Teksto dydis:

Dešimtą kartą didžiausią automobilių kultūros festivalį Baltijos šalyse "Chill'n'Grill" rengianti "JDM.lt" komanda prisipažįsta, kad tai – ne tik jubiliejinis, bet ir paskutinis toks renginys. Kas bus vietoje ne vienus metus automobilininkus vienijusio ir jungusio renginio, kol kas neišduodama.

Etapo pabaiga

Festivalis specialiai šia proga pavadintas "Chill'n'Grill X". X raidė pavadinime simbolizuoja ne tik dešimtą renginį, bet ir tam tikros eros pabaigą.

Tiesa, JDM.lt komanda pabrėžia, kad tai tikrai nereiškia, jog Lietuvoje nebelieka modifikuotų automobilių kultūros.

"Ilgai šiam žingsniui kaupėmės, nes supratome, kad nenorime stovėti vietoje ir daryti tą patį. Tad baigiame vieną etapą ir pradėsime naują", – sako Selmas Adomonis, JDM.lt komandos narys.

Jam antrina ir Mantas Pūtys, vienas festivalio organizatorių. Anot jo, prieš metus komanda išbandė neįprastą, uždaro renginio, į kurį galėjo patekti tik automobilininkai, formatą. Pastarasis buvo itin gerai įvertintas, tad, sako jis, gali būti, kad būtent šia linkme JDM.lt ir keliaus galvodama apie naują renginių etapą.

Akivaizdūs pokyčiai

JDM.lt komanda pasakoja, kad per dešimt surengtų festivalių teko išvysti, kaip keičiasi visos Lietuvos automobilių kultūros pasaulis. Nuo tiesiog žemintų važiuoklių buvo išaugta iki perfekcionizmo, ieškant tinkamo ratlankio krašto ir arkos santykio. Kartu pasikeitė ir kuriamiems projektams skiriami biudžetai, išaugo kokybė ir dėmesys detalėms.

"Matome ir tai, kad tie, kurie nuo pat festivalio pradžių netingėjo krapštytis garažuose, modifikuoti turimus automobilius, tą sėkmingai ir tebedaro – skiriasi tik projektams skiriamos sumos. Tačiau pasigendame jaunesnių benzingalvių palaikymo ir noro išvažiuoti iš garažo su kažkuo ypatingesniu", – akcentavo Žygimantas Dubovikas, "Chill'n'Grill" organizatorius.

Anot JDM.lt komandos, su organizuojamu renginiu susiję daugybė gerų prisiminimų ne tik jiems patiems, bet ir visiems "Chill'n'Grill" dalyviams bei savanorių komandai. Pastaroji jau ne vienus metus beveik nesikeičia, tik pasipildo vienu kitu nariu.

"Tie žmonės yra neatsiejama festivalio dalis. Pavyzdžiui, mūsų bilietų pardavėjų merginų komandą pažįsta, matyt, visi. Ir puikiai žino, kad karštą vasaros dieną jas pradžiugina ledai, todėl atvažiuodami pačiumpa joms lauktuvių", – prisimena Marius Putrimas, JDM.lt narys.

Savotišku simboliu tapo ir "Chill'n'Grill" apyrankės, kurias gauna visi, atvykę į šventę. Ne vienas, gavęs apyrankę, ją nešiojasi ne tik iki kito festivalio, bet neretai ir dar ilgiau, arba pasideda prie širdžiai brangių suvenyrų.

Didžiausias iki šiol

Kalbėdami apie rugpjūčio 2–4 d. vyksiantį "Chill'n'Grill X", JDM.lt komandos nariai akcentuoja, kad būtent šiam renginiui nuspręsta grįžti į Alytaus rajoną, Daugų salos poilsiavietę. Pasak jų, čia tilps ne tik renginio parodai atrinkti daugiau nei 200 automobilių, bet ir visi tie, kurie nuspręs atkeliauti į renginį.

Anot organizatorių, "Chill'n'Grill" bus išlaikytos visos geriausios renginio tradicijos: laukia geriausių europietiškų, japoniškų automobilių paieškos, dėmesio bus skirta išskirtinės stilistikos modeliams, įdomiausių projektų autoriai apie savo patobulintus automobilius galės papasakoti renginio scenoje. Itin daug dėmesio bus skirta ir festivalio žiūrovams, kurių laukia visiškai naujas vandens pramogų parkas ežere, daugybė konkursų ir žaidimų.

"Kalbant apie parodą, labai smagu yra tai, kad festivalį atranda tie, kurie mėgsta klasikinius automobilius. Jiems šiemet skirta ypač daug dėmesio, galvojama net apie atskirą pievą klasikiniams automobiliams. O tarp atrinktųjų jau dabar yra labai ypatingų modelių. Pavyzdžiui, turėtų pasirodyti "Porsche 550" replikos savininkai iš Kauno, iš to paties miesto atkeliaus senukas "Volkswagen Typ 3 Squareback", itin retai matomas "BMW E6 Touring" – pastarasis į Lietuvą atkeliavo iš Liuksemburgo. Bus ir tokių kaip "Audi 100LS C1" ar "Cadillac Eldorado", – pasakoja S.Adomonis.

Ištikimi tradicijoms

Nors festivalio organizatoriai akcentuoja, kad nori išlaikyti kuo daugiau tradicijų, laukia ir šiokių tokių pokyčių. Šiemet nuspręsta išrinkti 16 geriausių parodos automobilių, neskirstant jų į tuos, kieno geresni ratlankiai, salonas ar kas žemiau važinėja. "Tačiau drauge su šia naujiena lieka ir kai kas, ką vertiname ir patys, ir mūsų renginio svečiai – išrinksime geriausią japonišką, geriausią europietišką ir geriausią viso festivalio automobilį. Žinome, kad šitie titulai yra vertinami ir trokštami", – tvrtina M.Pūtys.

Kalbant apie titulus ir tai, kad šis festivalis simbolizuoja dešimtmetį, su kuriuo užaugo visa Lietuvos automobilių entuziastų karta, smagiausiai atrodys marškinėliai, kuriais šiemet bus aprengti "Chill'n'Grill" dalyviai. Įprastai ant marškinėlių būdavo vienas automobilis – ankstesnių metų geriausias, o šiemet ant marškinėlių bus net keturi automobiliai, pastaraisiais metais tapę pačiais geriausiais.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių