Tinkamas siuntų pakavimas: menas, kurio gali išmokti kiekvienas

  • Teksto dydis:

Artėjant Kalėdoms, vis dažniau galvojama apie dar nenupirktas ir nesupakuotas dovanas. Nors gruodžio mėnesį užgriūva ypač daug prieš metų pabaigą susikaupusių darbų, dovanų pirkimo ir išsiuntimo taip pat nereikėtų atidėlioti iki paskutinės savaitės.

Be to, iš anksto apgalvoti reikėtų ne tik kokias dovanas pirkti, bet ir kaip tinkamai jas įpakuoti, ypač jei ketinama naudotis paštomatais. Tad ką pravartu žinoti apie siuntų pakavimą, kad siunčiamos dovanos saugiai pasiektų kelionės tikslą?

Su ieškančiais informacijos apie siuntų pakavimą, ženklinimą, papildomus reikalavimus „Omniva LT“ logistikos skyriaus vadovas Laurynas Kazlauskas dalijasi svarbiausiais patarimais.

1. Tinkamai pasirinkite pakuotę ir jos dydį

„Prieš pakuodami siuntą, įvertinkite jos matmenis, svorį, turinio atsparumą išoriniams smūgiams, spaudimui. Norėdami būti ramūs, kad siuntinys pasieks adresatą nepažeistas, pasirinkite šiek tiek didesnę pakuotę ir palikite pakankamai vietos apsauginiam užpildui. Jis padės pakuotės turinį išlaikyti vietoje ir apsaugoti nuo galimų sutrenkimų gabenant. Universaliausia ir dažniausiai siuntai pakuoti naudojama  gofruoto kartono dėžė dvigubomis sienelėmis. Pasirinkus tinkamą dydį ir apsaugines priemones, joje siųsti galima beveik viską. Kartono vokai ar vokai su oro burbuline plėvele tinka apsaugoti lengvai suspaudžiamas ar sulenkiamas siuntas. Svarbu nepamiršti, kad visi siuntiniai yra ženklinami lipduku, nurodančiu siuntėjo ir gavėjo informaciją, tad reikia įsitikinti, kad adreso kortelė priklijuota tvirtai ir neatlips“, – teigia L. Kazlauskas.

Pasak bendrovės atstovo, dėl šios priežasties geriau nepakuoti siuntų į maišus ar maišelius – prie jų ne visuomet prisitvirtina adreso kortelė su gavėjo informacija, tokia pakuotė yra itin nesaugi ir neatspari aplinkos poveikiui.

2. Užpildai ir kitos apsauginės priemonės

Apsvarsčius kelionės atstumą, numatomą laiką ir temperatūros ypatumus, svarbu tinkamai pasirinkti užpildą ir kitas papildomas apsaugines priemones.

„Pakuojant siuntinį labai svarbu pasirinkti tokį užpildą, kuris transportuojant padės apsaugoti ne tik jūsų, bet ir kitų klientų siuntas. Užpildyti dėžę ir apsaugoti jos turinį nuo pažeidimų galite naudodami popieriaus gniužulus, polistireno granules, medienos pluoštą. Gofruoto kartono lakštai ar tokio kartono pertvaros tinka siuntos turiniui atskirti ir papildomai apsaugo lengvai dūžtančius daiktus. Trapiems siuntiniams apsaugoti tinka ir oro maišai, burbulinės plėvelės. Kad pasirinktas užpildas tinkamai atliktų savo funkciją, pasirūpinkite tinkamu jo kiekiu. Jam palikite bent po 5 cm iš visų pusių, taip pat viršaus ir apačios“, – sako L. Kazlauskas.

Kaip teigia bendrovės atstovas, tiek siuntos pakuotę, tiek jos užpildą, jei tik jie nepažeisti, rekomenduojama naudoti dar kartą, siunčiant naujas siuntas. Taip visi prisidedame prie tvaresnio gyvenimo.

Partnerio nuotr.

3. Papildoma apsauga siuntos turiniui

„Prieš dėdami siuntinį į pakuotę, pasirūpinkite jo saugumu ir apsauginėmis pakavimo medžiagomis. Pavyzdžiui, papildomai apsukite jį burbuline plėvele, o jeigu daiktas neatsparus drėgmei – supakuokite jį į tvirtus, nepralaidžius plastikinius maišelius. Jeigu siunčiate kelis daiktus vienoje dėžėje, suvyniokite kiekvieną daiktą atskirai. Prieš užklijuodami pakuotę, švelniai ją pakratykite ir įsitikinkite, kad turinys pakuotėje nejuda laisvai. Jeigu jūsų siuntinys sveria daugiau nei 30 kg, tokią pakuotę būtina papildomai sutvirtinti. Tai galite padaryti polipropileno, viniline ar stiklo pluošto lipniomis juostomis“, – nurodo L. Kazlauskas.

4. Siuntų žymėjimas ir specialiosios paskirties ženklai

„Kiekviena siunta privalo turėti adreso kortelę, kurioje nurodytas ir siuntėjo, ir gavėjo vardas, pavardė, adresas ir telefono numeris. Jeigu šios informacijos nėra ar ji neįskaitoma, siuntas gabenanti įmonė gali atsisakyti pristatyti siuntą ir pažymėti ją kaip netinkamą pervežti. Norint to išvengti, užregistruokite siuntą internete ir atsispausdinkite siuntos adreso kortelę. Jeigu informaciją rašote ranka, naudokite lotyniškas raides ir arabiškus skaitmenis. Siųsdami tarptautinę siuntą, užrašykite gavėjo šalies pavadinimą anglų kalba ir, jei toje šalyje naudojami kiti rašmenys, vežėjai taip pat rekomenduoja užrašyti adresą toje šalyje naudojamais rašmenimis. Siunčiant lengvai lūžtančius ar dūžtančius daiktus, juos taip pat svarbu atitinkamai pažymėti. Tokių ženklų galima įsigyti pašto skyriuose ar kitose specializuotose parduotuvėse, juos klijuokite šalia adreso kortelės. Ženklus apie lengvai dūžtančius siuntinius rekomenduojama klijuoti keliose vietose“, – pažymi L. Kazlauskas.

5. Specialiosios siuntos ir kaip pasirūpinti jų saugumu

„Siunčiant lengvai lūžtančius ar dūžtančius daiktus, veidrodžius, lemputes, keramikos gaminius ar elektronikos dalis, visuomet pasirūpinkite papildomomis apsaugos priemonėmis, burbulinėmis plėvelėmis ir užpildais. Savitarnos svetainėje rekomenduojame užsisakyti paslaugą „atsargiai“. Užsisakius šią paslaugą, siuntų rūšiavimo skyriuje ji bus tvarkoma rankiniu būdu ir ant jos bus draudžiama krauti kitas siuntas. Jei šia paslauga naudojasi privatūs asmenys, specialiosios paskirties lipdukais pasirūpins „Omnivos“ darbuotojai. Siunčiant skysčius ar smulkiapluoštes medžiagas labai svarbu pasirūpinti išsiliejimui atsparia apsaugine pakavimo priemone – taip apsaugosite ne tik savo, bet ir kitas siuntas. Jeigu siunčiate temperatūrinio režimo reikalaujančias siuntas, apsvarstykite kelionės trukmę ir pasirūpinkite terminiais maišeliais ar dėžėmis“, – primena L. Kazlauskas.

Bendrovė „Omniva LT“ valdo didžiausią paštomatų tinklą Lietuvoje, kurį sudaro 420 paštomatų, turinčių daugiau nei 52 tūkst. siuntų skyrelių. Bendrovė taip pat sukūrė pirmąją lietuvišką išorinę prekių grąžinimo paslaugą, o pernai pristatė ir naują tarptautinių siuntų platformą tarptautines.omniva.lt. „Omniva LT“ priklauso Estijos paštui – AB „Eesti Post“, kuris valdo didžiausią paštomatų tinklą Baltijos šalyse.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kiekvienas

Kiekvienas portretas
gali uzsiimti saviveikla,o menu - vienetai!
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių