Nuotolinė chemijos pamoka: garuojantis ledas ir degantys guminukai

 • Teksto dydis:

Kiekvienais metais gegužės mėnesį didžiausia šalyje trąšų ir chemijos produktų gamintoja AB „Achema“ mini Pasaulinę chemiko dieną. Šiemet bendrovė pristato nuotolinę pamoką moksleiviams „Įdomioji chemija“. „Youtube“ platformoje transliuojamos pamokos metu vykdomi skirtingi eksperimentai, moksleiviams paprastai ir suprantamai pasakojama apie pagrindinius chemijos procesus. Anot organizatorių, jie šią pamoką rengė norėdami parodyti jaunimui, kad chemijos mokslas yra įdomus ir intriguojantis.

„Kasmet gegužės mėnesį minime Chemiko dieną, tai svarbi šventė mūsų įmonei, pramonės šakai. Šiais metais kilo mintis ją švęsti kitaip – moksleiviams parodant, kokia chemija gali būti įdomi ir žavi. Norisi moksleivius užkrėsti meile chemijai ir jos procesams, griauti tam tikrus nusistovėjusius mitus. Tikiu, kad pamatę eksperimentus moksleiviai dar labiau įsitrauks, domėsis chemija ir galbūt ateityje net tapsime kolegomis“, – kalbėjo „Achemos“ generalinis direktorius Ramūnas Miliauskas.

Pasak organizatorių, nuotolinėje pamokoje dėstoma informacija skirta 7–10 klasių mokiniams, bet ji gali būti įdomi ir jaunesniems, ir vyresniems moksleiviams bei jų artimiesiems.

Pamokos metu eksperimentus rodęs Kauno technologijos universiteto mokslininkas Andrius Jaskūnas pasakoja, kad iki pandemijos panašias pamokas vesdavo moksleiviams gyvai, bet šį kartą buvo iššūkis ją vesti priešais kameras.

„Man visuomet norisi parodyti jaunimui chemiją iš kuo įdomesnės pusės. Norisi, kad jie suprastų, jog chemija nėra vien užrašai, o tai iš tiesų veikia ir dažnai atrodo labai įspūdingai. Noriu tikėti, kad ši pamoka paskatins dalį moksleivių labiau domėtis chemijos pamokomis“, – kalbėjo Kauno technologijos universiteto Chemijos inžinerijos programų vadovas.

Anot mokslininko, chemijos inžinieriaus specialybė – ne tik kūrybiška, bet ir labai perspektyvi. Kadangi universitetai paruošia nedaug šios specialybės žmonių, todėl jie yra visuomet paklausūs. Vyras pasakoja, kad chemijos pramonėje yra daug erdvės kuriant naujas medžiagas, naujus produktus.

Nuotolinė pamoka „Įdomioji chemija“ yra prieinama visiems nemokamai „Youtube“ platformoje.

 

 

Organizatoriai teigia, kad matydami poreikį po vasaros atostogų planuoja kurti papildomas „Įdomiosios chemijos“ pamokos dalis.

Informuojama, kad pamoka skirta edukacijai, siekiant supažindinti su chemijos mokslu. Visi chemijos bandymai yra pavojingi ir juos galima atlikti tik su suaugusiojo ar specialisto priežiūra. Bendrovė neprisiima atsakomybės ar kitokių teisinių pasekmių už žiūrovų sprendimus ar siekį pakartoti demonstruojamus bandymus.


Šiame straipsnyje: nuotolinė pamokachemijaAchema

NAUJAUSI KOMENTARAI

taip

taip portretas
pereinam i vandenio 5 kvantine nuotoline sizofrenine era gerai nuotoliniu budu isnaikinsim visus libpridurkus ir nuo viso blogio kuris sklinda is tosantimoralines smarves;;;;;;

Daug tų pamokų

Daug tų pamokų portretas
internete- vežk nors ir vežimu.

:)

:) portretas
Čia kaip nuotolinis valgymas...:)))
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių