Maisto ir veterinarijos rizikos institutas bus atskiriamas nuo tarnybos

  • Teksto dydis:

Pertvarkant „korupcijai tolerantišką“ Maisto ir veterinarijos tarnybą, Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) ketina perimti Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto pavaldumą.

Dėl to Vyriausybė apsispręs šią savaitę. Ministerija institutą perimtų nuo kitų metų sausio 1 dienos.

Ministerija teigia atsižvelgusi į Specialiųjų tyrimų tarnybos tyrimus dėl galimų sisteminių korupcinių veikų Maisto ir veterinarijos tarnyboje, taip pat norėdama didinti institucijų skaidrumą ir atsakomybę.

„Siekiama pakeisti instituto pavaldumą nekeičiant jo veiklos sričių, nemažinant jam skirto finansavimo ir tęsiant darbuotojų darbo santykius tokiomis pat sąlygomis“, – nurodo ministerija.

Be to, tokiu atveju Maisto ir veterinarijos tarnybai galėtų konkursų būdu atsirinkti tiek Lietuvos, tiek Europos Sąjungos laboratorijas, kurios atliktų būtinus tyrimus, o tai užtikrintų jų nešališkumą.

Nacionalinis maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas atlieka laboratorinius tyrimus maisto, pašarų, gyvūnų ligų ir gerovės srityse, numato galimas rizikas ir siūlo, kaip jas valdyti.

Ministerija anksčiau skelbė, kad siekiama išmontuoti dešimtmečius veikusią neskaidrią ir tolerantišką korupcijai struktūrą, pertvarkyti institucijos valdymo grandis, užtikrinant tarnybos paslaugų kokybę bei prieinamumą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nu

Nu portretas
Reikia gininėms valdiško darbo vietų įsteigt
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių