„Lifosa“ gamybą planuoja atnaujinti jau rugpjūčio pradžioje

  • Teksto dydis:

Europos Sąjungos sankcijų Rusijai suvaržyta ir laikinojo administratoriaus prižiūrima Kėdainių fosforo trąšų gamykla „Lifosa“ rugpjūčio 7 dieną planuoja atnaujinti veiklą.

Pasak „Lifosos“ pirkimų ir logistikos direktoriaus Linas Kiero ir gamybos direktoriaus Darius Monkelio, gamyba bus atnaujinama 70 proc. pajėgumų.

„Liepos mėnesį turime išsikėlę tikslą parduoti didžiąją dalį turimos produkcijos, atnaujinti žaliavų pirkimo sutartis, užtikrinančias ilgalaikį žaliavų tiekimą. Dalis sutarčių jau yra derinamos. Jau liepos pabaigoje sieksime visus įmonės darbuotojus grąžinti iš prastovų“, – teigiama „Lifosos“ pranešime.

Teigiama, jog didžiausias iššūkis įmonei – suderinti produkcijos pardavimo ir fosfatinės žaliavos pirkimo sandorius. Nurodoma, kad produkcijos, esančiuose sandėliuose, pardavimas leis užsitikrinti tinkamą apyvartinių lėšų kiekį žaliavai įsigyti.

„Stebime teigiamus pokyčius ir tikime, kad  pavyks gamybinę veiklą pradėti įmonės planuojamą dieną“, – pranešime sakė „Lifosos“ laikinojo administratoriaus atstovas Egidijus Kaselis.

Laikinasis administratorius jau patvirtino pagamintos produkcijos pardavimo sandorius už 19 mln. eurų, dar keli 6 mln. eurų vertės sandoriai vertinami, o vyksta derybos fosfatinei žaliavai įsigyti.

Praėjusią savaitę baigtas įmonės veiklos atnaujinimo planas. Didžioji dalis įmonės darbuotojų šiuo metu yra prastovose arba priverstinėse atostogose. Šiuo metu įprastu režimu dirba apie 270 „Lifosos“ darbuotojų.

Iki sankcijų taikymo bendrovėje dirbo 1030 darbuotojų, šiuo metu jų yra 985, rodo „Sodros“ duomenys.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių