Per Kalėdas dauguma prekybos centrų nedirbs, per kitas šventes trumpins laiką

 • Teksto dydis:

Dauguma didžiųjų prekybos tinklų šiemet pirmąją Kalėdų dieną, gruodžio 25-ąją, nedirbs. Sausio 1–ąją bus uždarytos tik „Norfos“ ir „Lidl“ parduotuvės, o „Maxima“ ir „Rimi“ dirbs trumpiau. „Iki“ dar svarsto dėl darbo laiko.

Didieji prekybos tinklai ir įmonių profesinės sąjungos preliminariai yra sutarę, kad parduotuvės nedirbtų bent per Kalėdas bei Velykas.  

„Norfa“ pranešė, kad šiemet nedirbs pirmąją Kalėdų ir Naujųjų metų dieną bei dar kartą trumpins darbo laiką sekmadieniais. Kūčių dieną – gruodžio 24-ąją – visos tinklo parduotuvės dirbs dviem valandom, o gruodžio 31–ąją – valanda trumpiau.

„Rimi“ parduotuvės pirmąją Kalėdų dieną taip pat nedirbs, o kitomis švenčių dienomis darbo laikas bus trumpinamas.

„Maximos“ pirmąją Kalėdų dieną irgi bus uždarytos, pirmąją Naujų metų dieną parduotuvių darbo laikas bus sutrumpintas.

„Lidl“ parduotuvės taip pat nedirbs gruodžio 25–ąją ir sausio 1–ąją.  Be to, švenčių metu jos gerokai sutrumpins darbo valandas – Kūčių dieną ir pirmąją Naujųjų metų dieną parduotuvės užsidarys 18 val., o antrąją Kalėdų dieną dirbs nuo 10 val. iki 19 val.

Prekybos tinklas „Iki“ ketina vėliau informuoti apie priimtus sprendimus dėl darbo laiko pokyčių.

„Prieš kiekvienų metų didžiąsias šventes spręsdami dėl parduotuvių darbo laiką atsižvelgiame tiek į pirkėjų apsipirkimo įpročius, tiek į mūsų darbuotojų pageidavimus. Šiuo metu dar svarstome apie darbo laiko pokyčius per šias Kalėdas ir informuosime, kai turėsime sprendimą“, – rašoma BNS atsiųstame „Iki“ komunikacijos vadovės Bertos Čaikauskaitės komentare.

Šiuo metu šalyje veikia 245 „Maxima“, 233 „Iki“, 141 „Norfos“, 57 „Rimi“ ir 41 „Lidl“ parduotuvė. 

Lietuvoje diskusijos dėl prekybos centrų darbo laiko kyla nuo 2002 metų, kai didieji prekybininkai susitarė nedirbti per šventes, tačiau susitarimo laikėsi vos kartą – per tų metų Kalėdas. Seime šia tema diskutuota 2007 ir 2010 metais, bet prekybos centrų darbą ribojančios pataisos palaikymo nesulaukė.


Šiame straipsnyje: NorfaLidldarbo laikasšventės

NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
Marija, nepamiršk sekmadieniais nesirgt, nes ir gydytojai sekmadieniais ilsėsis... ir su ugnimi atsargiau, nes gaisrininkai taip pat poilsiaus. Ir šiaip, net į gatvę neik, nes ten velniava vyks juk ir policininkai namuose su šeimomis sėdės.

Marija

Marija portretas
Uzsieni parduotuves sekmadieniais is vis nedirba.galetu but ir lietuvoj tai pat.reikia visiem ilsetis.

...

... portretas
Prie ko čia kažkokios Kalėdos, juk pas mus NĖRA valstybinės religijos, tai prie ko čia valstybinės šventės ta proga?
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių