Žiniasklaida: VVTAT tiria medienos iš Kazachstano ar Kirgizijos importą – įtaria sankcijų apėjimas

  • Teksto dydis:

Sankcionuotą medieną iš Kazachstano ar Kirgizijos į Lietuvą galėjo įvežti 95 įmonės, keturiose iš jų Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) pradėjo patikrinimus dėl galimo sankcijų apėjimo, antradienį skelbia tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“.

Tarnyba patvirtino, kad tyrimas sausį pradėtas įtariant sankcijų rusiškai ir baltarusiškai medienai apėjimą, Kazachstaną ir Kirgiziją naudojant kaip priedangą tikrajai gaminių kilmei, nurodo portalas.

„Šiuo metu VVTAT turi duomenis apie 95 įmones, kurios galimai galėjo įvežti į Lietuvos Respubliką sankcionuotą medieną. 4-iose įmonėse yra pradėti patikrinimai. Dėl visų kitų likusių įmonių pradėtas dokumentinis tyrimas. (...) Gauti dokumentai ir duomenys šiuo metu yra analizuojami“, – „Sienai“ teigė tarnyba.

Ji tikrinamų įmonių neįvardijo.

2022-ųjų pabaigoje „Siena“ paskelbė, kad Vievio įmonės „Vivalsa“ akcininkas ir vadovas Saulius Girčys pripažino, jog parduodamas medienos granulių krovinys iš Kirgizijos iš tiesų yra baltarusiškas.

„Siena“ su partneriais kelias savaites nagrinėjo medienos srautus, į Europos Sąjungą plaukiančius iš dviejų valstybių, negarsėjančių medienos pramone – Kirgizijos ir Kazachstano.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių