Žemiau absoliučios skurdo ribos – 390 tūkst. Lietuvos gyventojų

 • Teksto dydis:

Lietuvoje žemiau absoliučios skurdo ribos pernai gyveno apie 390 tūkst. žmonių: jų pajamos buvo mažesnės kaip 238 eurai per mėnesį vienam asmeniui arba 500 eurų – šeimai. Absoliutaus skurdo lygis pernai buvo 13,8 proc. – 2 procentiniais punktais mažiau, nei 2016 metais (15,8 proc.).

Disponuojamąsias pajamas, mažesnes už absoliutaus skurdo ribą, mieste gavo 9,9 proc. gyventojų (penkiuose didžiuosiuose miestuose – 6,5 proc., kituose miestuose – 15,3 proc.), kaime – 21,7 proc. gyventojų, pranešė Statistikos departamentas.

Vaikų iki 18 metų amžiaus absoliutaus skurdo lygis buvo didesnis nei darbingo ar pensinio amžiaus asmenų. 2017 metais jis sudarė 16,4 proc. ir buvo 3,5 procentinio punkto mažesnis, nei 2016-aisiais.

Absoliutaus skurdo lygis namų ūkiuose su vaikais ir namų ūkiuose be vaikų pernai beveik nesiskyrė – atitinkamai 13,8 ir 13,9 procento. Skurde dažniausiai atsidūrė asmenys, gyvenantys namų ūkiuose, kuriuos sudarė vienas suaugęs asmuo ir išlaikomi vaikai (absoliutaus skurdo lygis – 37,4 proc.) ir vieni gyvenantys asmenys (28,2 proc.).

Žemiau absoliutaus skurdo ribos buvo 4,6 proc. dirbančių asmenų, 53 proc. bedarbių ir 16,2 proc. senatvės pensininkų. Dirbančių asmenų absoliutaus skurdo lygis per metus sumažėjo 1,1 procentinio punkto, senatvės pensininkų – 1,8 procentinio punkto, o bedarbių – beveik nepasikeitė.

Iš disponuojamųjų pajamų atėmus socialines išmokas (išskyrus senatvės ir našlių pensijas), absoliutaus skurdo lygis 2017 metais padidėtų iki 19,5 procento. Dviejų suaugusių asmenų su trimis ar daugiau vaikų šeimose šis rodiklis išaugtų iki 40,7 proc., vaikų iki 18 metų amžiaus – iki 26,2 procento.

Absoliutaus skurdo rodikliai apskaičiuoti ir skelbiami pirmą kartą. Absoliutaus skurdo riba laikomas minimaliems poreikiams patenkinti reikalingas lėšų dydis, apskaičiuojamas vadovaujantis Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos patvirtinta minimalių vartojimo poreikių dydžio skaičiavimo metodika.

Statistikos departamentas nuo 2005 metų skaičiuoja ir skelbia skurdo rizikos rodiklį. Skurdo rizikos riba pernai buvo 307 eurai per mėnesį vienam gyvenančiam asmeniui ir 644 eurai šeimai, žemiau jos gyveno apie 650 tūkst. asmenų, kurie sudarė 22,9 proc. visų šalies gyventojų – 1 procentiniu punktu daugiau nei 2016 metais.

Skurdo rodikliai yra apskaičiuojami remiantis prieš tai buvusių metų pajamomis – 2017-ųjų skurdo rizikos rodikliams skaičiuoti buvo naudojami duomenys apie pajamas, gautas 2016 metais.NAUJAUSI KOMENTARAI

jonas

jonas portretas
Manau , kad Karbauskiui ir panašiems dzinn.Gyvena Ispanijoj, ar kitur.Čia tik pinigęlių iš mūsų atvažiuoja surinkti, na dar , kad nebruzdėtume , makaronų ant ausų pakabinti

Maryte

Maryte portretas
Visi skundžiames blogu gyvenimu,bet kas pasiulys ką daryti,kaip išlipti iš to skurdo.Prie konservatorių pensijas sumažino,prie socialdemokratų nekėlė nieko.tai išeina,kad žalieji rupinasi daugiausiai, nes jau kelis kartus pakėlė kad ir po nedaug,dabar susirupino dėl kainų,girdisi kad šešėlį žada pažaboti ko neišdrįso ankstyvesnės valdžios,draudimų buvo daug bet... tai už ką balsuosim Brangieji ?

asanai

asanai portretas
Siūlau pasekti RF pavyzdžiu! Ten jau parengtas įstatymas panaikinti skurdo ribą. Bent čia būkime pirmi ir neliks gyventojų gyvenančių užribyje!
VISI KOMENTARAI 22
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių