Kaip ir dabar, elektrinio vežimėlio išmoka būtų skiriama kartą per šešerius metus, kompensuojant iki 80 proc. jo įsigijimo išlaidų, tačiau ketinama nustatyti tokios kompensacijos lubas, ko dabar nėra.
Maksimali kompensacija siektų iki 160 bazinių socialinių išmokų (BSI), arba 11,2 tūkst. eurų.
Taip pat ketinama kilstelti kompensacijas už individualiai pagamintą vežimėlį iki 90 proc., nepriklausomai nuo neįgaliojo amžiaus. Jaunuoliams iki 18 metų kas ketverius metus mokamų kompensacijų lubos siektų 119 BSI (8,33 tūkst. eurų), o vyresniems kas penkerius metus – iki 100 BSI (7 tūkst. eurų).
Sprendimą dėl maksimalių kompensacijų priimtų Techninės pagalbos priemonių centro direktoriaus sudaryta komisija. Atskirais atvejais jos galėtų būti ir didesnės, bet tam būtų reikalinga ekspertų išvada.
„Tais atvejais, kai bus reikalingas sudėtingas individualus pritaikymas, bus mokamos didesnės kompensacijos“, – BNS nurodė SADM.
Dabar pavienių atvejų dėl didesnių kompensacijų Techninės pagalbos priemonių centras nesvarsto.
SADM duomenimis, 2024–2025 metais vidutinė elektrinių vežimėlių kaina siekė 10–19,5 tūkst. eurų, o vidutinė kompensacija – beveik 12 tūkst. eurų.
Dėl individualių vežimėlių kompensacijų pernai ir šiemet kreipėsi septyni žmonės (trys iki 18 metų ir keturi vyresni). Jų įsigytų vežimėlių kainos siekė maksimalų kompensacijos dydį.
Šiemet papildomas lėšų poreikis siektų 100 tūkst. eurų, 2026–2029 metais – po 250 tūkst. eurų.
(be temos)