Vyriausybėje – įgaliojimai SADM derėtis dėl Nacionalinės kolektyvinės sutarties

  • Teksto dydis:

Vyriausybė trečiadienį spręs, ar suteikti įgaliojimus Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai derėtis su profesinėmis sąjungomis dėl kitų metų Nacionalinės kolektyvinės sutarties, kuri nustato pareiginės algos bazinį dydį bei papildomas garantijas profesinių sąjungų nariams.

Ši sutartis taikoma valstybės ir savivaldybių biudžetinių įstaigų darbuotojams, o pareiginės algos bazinis dydis taikomas apskaičiuojant darbo užmokestį visiems valstybės tarnautojams, pareigūnams, valstybės ir savivaldybių biudžetinių įstaigų darbuotojams, politikams ir teisėjams.

Vyriausybės protokoliniu sprendimu taip pat siūloma pavesti ministerijai sudaryti derybų darbo grupę.

Kaip nurodo ministerija, naujoms deryboms prisistatė keturios profesinės sąjungos – Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija, Respublikinė jungtinė profesinė sąjunga, Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ ir Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“.

Pasak nutarimo projekto, skirtingos profesinės sąjungos nuo kitų metų siūlo nustatyti 185 ir 193 eurų bazinį pareiginės algos dydį. Pernai šis dydis padidintas nuo 177 iki 181 euro.

Pagal nuo 2019 metų susiformavusią praktiką derybos dėl nacionalinės kolektyvinės sutarties vyksta kasmet.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių