VMI: už išlaidas asmeninėms reikmėms įmonės turės sumokėti 11,7 mln. eurų mokesčių

  • Teksto dydis:

Įmonės, naudojusios automobilius asmeniniams tikslams ar pirkusios privačias keliones už įmonės lėšas, turės papildomai sumokėti daugiau nei 11,7 mln. eurų mokesčių, pranešė Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI), atlikusi 2022-2023 metais įsigytų verslo kelionių analizę.

VMI Kontrolės departamento vyriausiasis patarėjas Rolandas Puncevičius sako, jog privačių poreikių tenkinimo įmonės lėšomis atvejai stebimi jau ne pirmus metus, nors situacija gerėja.

„Tačiau vis dar nustatomi piktnaudžiavimai dėl automobilių bei būsto naudojimo asmeniniams tikslams, o verslo įsigytu motociklu ar laivu savo malonumui naudojasi įmonės darbuotojai. Taip pat dėmesį skiriame ir verslo kelionėms, nes pasitaiko atvejų, kai įmonės lėšomis apmokamos šeimos narių atostogos ar poilsiui skirtos pramogos bei piktnaudžiaujama prisidengiant komandiruotėmis“, – sakė R. Puncevičius.

Už pirmąjį šių metų pusmetį įmonės turės sumokėti 5,5 mln. eurų, o už 2022 metus – apie 6,2 mln. eurų GPM, PVM ir pelno mokesčių.

Vien dėl įmonių lėšomis pirktų privačių kelionių bendrovės turi sumokėti per 260 tūkst. eurų. 

Pavyzdžiui, VMI įvertino penkias vienos įmonės verslo keliones, iš kurių trys pripažintos pajamomis natūra, dėl to  papildomai įmonė turės sumokėti daugiau nei 4 tūkst. eurų mokesčių.

„Už beveik 15 tūkst. eurų įmonės lėšomis įsigytos verslo kelionės į Dubajų bei kurortinius miestus Turkijoje ir Egipte, o kartu su vadovu keliavo ir jo brolis. VMI analizė parodė, kad jis įdarbintas buvo laikinai – tik kelionės laikotarpiu, taip galimai bandant išvengti atsakomybės už verslo lėšų naudojimą asmeninėms reikmėms“, – teigė VMI.

Pasak VMI, 2020 ir 2022 metais deklaruota bendra pajamų natūra suma išaugo 2,2 karto nuo 58 mln. eurų iki 130 mln. eurų, o išskaičiuota gyventojų pajamų mokesčio (GPM) suma – beveik tris kartus nuo 3,6 mln. eurų iki 10,2 mln. eurų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
pasaldino vagiu gyvenima biski ! YES

GGG

GGG portretas
Neidomų kaip leidžia pinigus privačios įmonės, tai jų reikalas, svarbiau kaip taškomi mokesčių mokėtojų pinigai, valdiškuose UAB-ose, ir kontorose, kaip perkamos brangiausios paslaugos, statybos, laimi brangiausi konkursai, projektai,galimybių studijos ... ir t.t

Juokingi

Juokingi portretas
skaiciai,lyginant vien tik su imoniu aferomis del PVM.
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių