Vienišo asmens išmoką gavo per 140 tūkst. Lietuvos gyventojų

Kovą vienišo asmens išmoką gavo per 140 tūkstančių žmonių, kuriems ši išmoka paskirta nuo sausio, antradienį pranešė „Sodra“.

Kovo mėnesį vienišo asmens išmoką į banko sąskaitą gavo vieniši žmonės, sulaukę senatvės pensijos amžiaus, ir neįgalieji, negaunantys našlių pensijos. Kartu buvo sumokėta susidariusi nepriemoka už du mėnesius, tad gavėjams iš viso pervesta po 96 eurus.

Kaip skelbia „Sodra“, toliau vienišo asmens išmoka bus mokama periodiškai kas mėnesį. Vieno mėnesio išmokos dydis siekia 32 eurus.

Gavėjai, kuriems pensijos ir kitos „Sodros“ išmokos pristatomos į namus, vienišo asmens išmoką kartu su susidariusia nepriemoka gaus balandį.

Klientai, gaunantys pensijas į namus arba pašte, šią išmoką gaus balandžio mėnesį kartu su pagrindine pensija.

Dėl nevisiškai išsamių Gyventojų registro įrašų dalies gyventojų duomenys dar tikrinami ir sprendimai dėl išmokos skyrimo bus priimti, kai duomenys bus patikslinti.

Vienišo asmens išmoka skiriama automatiškai, tad žmonėms atskirai teikti prašymo nereikia. Pasak „Sodros“, vis dėlto kai kuriais atvejais registre trūksta reikiamų duomenų, pvz., patvirtinančių ištuoką.

Anot pranešimo, patikslinus duomenis, jei bus patvirtinta, kad žmogui priklauso vienišo asmens išmoka, ji bus išmokėta kartu su nepriemoka nuo paskyrimo dienos. Šios išmokos pasieks gavėjus per visą balandį.

Žmonėms, gaunantiems našlių pensijas, vienišo asmens išmoka neskiriama – jie ir toliau gauna našlių pensijas, jeigu ši yra didesnė nei 32 eurai. Jeigu našlių pensija yra mažesnė, žmogus turi kreiptis į „Sodrą“ su prašymu stabdyti mažesnės našlių pensijos mokėjimą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Antanas

Antanas portretas
Išsiskyrei,jau turi dvi ismokas .Štai ir skyrybų prižastis .

PUIKU ! Senai taip reikėjo..

PUIKU ! Senai taip reikėjo.. portretas
Ne prūdai , bet vis šis tas ... Ačiū .
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių