V. Mitalas: nepalaikydama automobilių taršos mokesčio Laisvės partija nekerštavo

Seimo vicepirmininkas Vytautas Mitalas sako, kad Laisvės frakcija nepalaikė automobilių taršos mokesčio projekto, nes jis turėjo spragų, o ne „kerštaudama“ dėl anksčiau koalicijos partnerių nepalaikytų Laisvės partijos įstatymų projektų. Jos narys pažymi, kad siūlymo nepalaikė ir beveik pusė paties jį teikusio aplinkos ministro Simono Gentvilo frakcijos narių.

„Kodėl tik septyni iš trylikos Liberalų sąjūdžio frakcijos narių palaikė šį Liberalų sąjūdžio ministro teiktą projektą? Jei pasigaląsčiau liežuvį, galėčiau iškelti daugybę retorinių klausimų: kam nepasitiki savo deleguotu ministru ir pan. Nes tik pusė frakcijos narių palaikė“, – trečiadienį „Žinių radijui“ sakė Seimo vicepirmininkas.

„Jeigu visi Laisvės partijos nariai, kurie tą dieną nenumatyme Seimo posėdyje būtų balsavę „už“, tai tų balsų nebūtų pakakę. Tai klausimas tikrai yra daug platesnis ir įžvelgti rietenų nėra vietos“, – priduria V. Mitalas. Teikiant projektą praėjusį trečiadienį už jį balsavo du Laisvės frakcijos nariai, du susilaikė, o septyni balsavime nedalyvavo.

Anot V. Mitalo, projektas teiktas per anksti, atskirai nuo kitų mokestinės sistemos pertvarkos siūlymų, kurios parengti ir pristatyti turi Finansų ministerija. Šią partijos poziciją, tikina V. Mitalas, tiek S. Gentvilas, tiek premjerė Ingrida Šimonytė, tiek koalicijos partneriai žinojo.

„Mūsų frakcijoje nėra euforijos dėl naujo apmokestinimo, kai mes nematome bendro mokestinio sistemos vaizdo ir Finansų ministerijos mokestinės darbo grupės apibendrinimų nei viešame formate, nei kažkokiame privačiame formate“, – sakė parlamentaras.

„Pats mokesčio dizainas kelia klausimų. Ir tai buvo pagrindinės priežastys, kodėl palaikymas iš Laisvės frakcijos buvo toks, koks buvo“, – paaiškino V. Mitalas.

ELTA primena, kad Seimas praėjusią savaitę nenumatyto posėdžio metu po pateikimo nepritarė Aplinkos ministerijos siūlymui atsisakyti automobilių registracijos mokesčio ir vietoj jo įvesti naują metinį taršos mokestį.

Antradienį S. Gentvilas LRT Radijo eteryje kritikavo koalicijos partnerius iš Laisvės partijos teigdamas, kad šiuo projektu jis siekė spręsti Susisiekimo ministerijos problemą, o Laisvės partija, nepritardama jam, bėga nuo problemos. Atsakomybės vengimą jis vadino politiškai neatsakingu žingsniu.

Susisiekimo ministrą Marių Skuodį į postą delegavo Laisvės partija.NAUJAUSI KOMENTARAI

simonas b1b1agalv15

simonas b1b1agalv15 portretas
autoverslininkų asociacija labiausiai nori šito mokesčio,jau daug metų jie dėl jo stena,brundzai nepavyko tai bandė per gentvilą,tas jau du straipsnius delfyje paleidęs iš pasiutimo ir kaip gi nepasiusi juk pinigai nuplaukia

Reikia kovoti su šunauja.......

Reikia kovoti su šunauja....... portretas
Šaunuoliai...... taip toliau kovokite su konservatoriais ir liberalais......nepalaikykite jų sprendimų......apie žmones jie negalvoja...

Laisves

Laisves portretas
As palaikau Laisves partija. Ji turetu balsuoti pries absoliuciai visus liberalu ir konservatoriu sprendimus!
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių