V. Janulevičius: pritariame PVM didinimui gynybos tikslams, bet reikalinga poveikio analizė

Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) vadovas Vidmantas Janulevičius teigia, kad šalies verslus jungiančios organizacijos pritaria 1 proc. pelno mokesčio ir pridėtinės vertės mokesčio (PVM) padidinimui gynybos tikslais.

Visgi, jis pabrėžia, kad tokie pakeitimai turi būti daromi išsiaiškinus, koks bus planuojamų pokyčių poveikis verslui ir ekonomikai.

„Verslas remia iniciatyvą gynybos finansavimui skirti 4 proc. nuo BVP ir dar daugiau. Lietuvos pramonininkų konfederacija, kartu su Lietuvos verslo taryba, jungiančia didžiausias verslo organizacijas, nusprendė pritarti pridėtinės vertės mokesčio ir pelno mokesčio didinimui 1 proc. punktu“, – penktadienį renginyje „Metų ekonomikos forumas. Sumani pramonė 2024“ kalbėjo V. Janulevičius.

„Bet mokestiniai pakeitimai turi būti planuojami atlikus išsamią analizę“, – tikino jis. 

Ano LPK prezidento, jeigu šalies ekonomika nusilps, tai reikš ir gynybai skiriamo procento vertės sumažėjimą. Tad, jog to būtų išvengta, V. Janulevičiaus manymu, svarbu atgaivinti šiuo metu su stagnacija susiduriančio pramonės sektoriaus gyvybingumą.

„Turime galvoti ne tik apie BVP procento didinimą, bet kiek jis sudarys. 3 proc. nuo BVP gali susilyginti su susitraukusios ekonomikos 4 proc. Matematika yra labai paprasta – kuo didesnis pyragas, tuo daugiau skiriama gynybai“, – aiškino jis.

„Lietuvos pramonės indeksai indikuoja viso sektoriaus stagnaciją. Turiu konstatuoti, kad Lietuvos pramonė truputį „dūsta“. Mes turime daryti viską, kad atgaivinti sektoriaus gyvybingumą“, – sakė V. Janulevičius. 

Pasak jo, šiuo metu nėra padedama su sunkumais susiduriantiems verslams, bet tikimasi tolimesnio jų prisidėjimo prie gynybos

„Nuolat kalbame apie savo šalies saugumą, tačiau šalies verslą įsivaizduojame ne kaip resursą, iš kurio stiprybės ir kyla pagrindinė ekonomikos augimo dalis, o tiesiog kaip piniginę, kurią bet kada galima atidaryti ir pasiimti pinigų“, – teigė V. Janulevičius.

ELTA primena, kad trečiadienį įvyko premjerės Ingridos Šimonytės surengtas politinių partijų bei verslo atstovų susitikimas dėl Lietuvos gynybos finansavimo didinimo. Po jo premjerė pranešė, kad poreikiams, susijusiems su papildomu gynybos finansavimu, siūloma steigti specialų fondą, kuris akumuliuos lėšas.

Taip pat, anot I. Šimonytės, politikai, verslo atstovai bei nevyriausybinės organizacijos linkusios sutarti dėl papildomo gynybos finansavimo pakėlus pelno mokestį 1 proc.

Krašto apsaugos finansavimas Lietuvoje šiemet sudarys 2,75 proc. nuo BVP, tačiau siekiama, kad šis dydis artimiausiais metais pasiektų bent 3 proc.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Tadas

Tadas portretas
Ziuriu i prie straipsnio nuotraukoje ligu kamuojama snuki ir galvoju - juk tu ne mirsi, tu nudvesi.

pagalvojus

pagalvojus portretas
Intelektualas - padidinti laikinai padidintą PVM :)))

kaip PVM moka įmonių vadovai ir jų artimi žmonės.

kaip PVM moka įmonių vadovai ir jų artimi žmonės.  portretas
labai paprastai iĮmonės vardu perkamos brangios prekės. Man teko susidurt su pjautine mediena viso namo statybai. Teko matyti taip perkamus šildymo katilus. Imonė PVM atsiima o prekės pas kažką namuose. Svarbu tik kad pirkinys kažkiek tiktų įmonės profiliui. Va todėl ir siūlo skatabazė didint PVM o ne pelno mokestį.
VISI KOMENTARAI 9

Galerijos

Daugiau straipsnių