V. Čmilytė-Nielsen: mokesčių reforma turėtų sutvarkyti „gyvulių ūkį“

Vienas pagirtinų Vyriausybės siūlomos mokesčių pertvarkos dalykų – vadinamojo „gyvulių ūkio“ sutvarkymas, sako Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„Tiek, kiek girdėjau, yra gerų idėjų, yra pagirtinų iniciatyvų, bet visumos aš dar asmeniškai negirdžiu, nematau, tai reikėtų visgi dar šiek tiek analizuoti. Šiuo momentu aš nesu pasiruošusi kompetentingai atsakyti į visus klausimus apie planuojamą mokesčių reformą, manau, kad pirmiausiai turėtų finansų ministrė tai padaryti“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė V. Čmilytė-Nielsen, ketvirtadienį dalyvavusi Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos susitikime su finansų ministre Gintare Skaiste, kuri pristatė planuojamą mokesčių pertvarką. 

Anot Seimo pirmininkės, tarp jos išgirstų siūlymų yra ir ne vienerius metus keliami klausimai dėl vienodo mokesčių taikymo. 

„Yra apie tuos vadinamuosius gyvulių ūkius, jų išlyginimas ir tam tikrų klausimų, kurie ne vieną dešimtmetį keliami, suvienodinimas. Yra ši dalis, yra kalba ir apie tuos klausimus, kurie svarbūs tam, kad nebūtų sankcijos taikomos europinės Lietuvai. Tai suprantama, kad juos reikės spręsti, bet vėlgi, reikia sulaukti visos reformos, šiek klausimai visų pirma turėtų būti adresuojami finansų ministrei“, – sakė Seimo pirmininkė.

Atskirų siūlymų ji plačiau komentuoti teigė nenorinti, kol nebus aiškus visas siūlomos pertvarkos paketas.

„Aš nenorėčiau vertinti atskirų gabaliukų, kaip tik šiuo metu Gintarė Skaistė yra liberalų sąjūdžio frakcijoje ir  su frakcija aptarinėja planuojamą visą mokesčių reformą, tai aš manyčiau, kad būtų korektiška sulaukti, kol vieša pasidarys visas pasiūlymų paketas ir tada aptarinėti jį visą“, – teigė V. Čmilytė-Nielsen.

Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas sako kol kas negalintis komentuoti siūlomos mokesčių reformos, nes į ją įsigilinti buvo skirta per mažai laiko. Vis dėl to, jo teigimu, frakcija iš esmės pasirengusi palaikyti reformą atlikus tam tikrus pataisymus.

„Su kolegomis įsigilinus į tuos neatsakytus klausimus, tikiuosi, kad gausime atsakymus arba pataisymus, bus registruoti projektai. Mes pasirengę būtume palaikyti, laikome tai būtina šios kadencijos reforma ir todėl žiūrime labai geranoriškai į tuos dalykus“, – Seime ketvirtadienį žurnalistams sakė E. Gentvilas.

Anot jo, reforma yra reikalinga ir atitinka tarptautinių institucijų rekomendacijas.

„Žiūriu į pačią mokesčių reformą kaip reikalingą, atitinkančią EBPO rekomendacijas, Pasaulio banko, Tarptautinio valiutos fondo, tai toks bendras pastebėjimas“, – sakė E. Gentvilas.

Jis nevertino siūlomų lengvatų peržiūrėjimo, bet, anot jo, „įsikabinta per mažai“.

„Dėl lengvatų peržiūrų nedrįstu dar. Tiek daug informacijos, kad nedrįstu apibendrintai pasakyti, bet man atrodo, kad nelabai į tas lengvatas įsikabinta, per mažai. Jeigu lengvatos laikomos gyvulių ūkio apraiška, tai čia, atrodo, lieka to“, – sakė E. Genvilas.

Opozicinės Seimo demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ lyderis Saulius Skvernelis sakė apie mokesčių reformos pasiūlymus kol kas nieko nežinantis.

„Niekas nesidėlioja, aš galiu remtis tik žiniasklaida, nes niekas nieko nepasakė (...) Kaip ponų valia bus ir tiems kitiems kažką pristatyti, tai mes tikimės, kad gausim irgi žinias konkrečias, nes dabar yra tik iš konteksto ištraukti pamąstymai, bet ir iš tų pamąstymų tai pritariu – „Frankenšteinas“, – žurnalistams Seime ketvirtadienį sakė S. Skvernelis.

Anot jo, frakcija kvietė G. Skaistę ir premjerę Ingridą Šimonytę atsakyti į klausimus, susijusius su reforma, bet jos neatėjo.

„Kvietėmės ir ministrę, ir premjerę, bet ne lygis yra ateiti, tai nėra lygis į opozicines frakcijas ateiti nei premjerei, nei ministrei, nes jos kalba iš Seimo tribūnos tiktai“, – sakė S. Skvernelis.

Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos narė Rasa Budbergytė teigė, kad Vyriausybės siūloma mokesčių reforma nesukurs teisingesnės sistemos.

„Netikiu, kad pavasarį pateikti kokie nors mokestiniai pasiūlymai prisidėtų prie teisingesnio mūsų mokesčių sistemos pertvarkymo“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė R. Budbergytė.

Ji ragino reformą visuomenei pristatyti kuo greičiau.

„Labai norėtųsi paprašyti Vyriausybės – negaišuokit, pateikite kuo greičiau, ne tik valdančiosios koalicijos frakcijoms pasiūlymus, bet pateikite, iš tiesų, ir visuomenei, kad mes galėtume visi matyti, kad galėtume visi žinoti, kas gali mūsų laukti “, – teigė R. Budbergytė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
nuo kada pradejo suprasti apie UKI ? )))))) pipiec

taip yra

taip yra portretas
idomu apie kokius ,,,,gyvuliu ukius,,,, kalba per karantina zmones vadino ,,,ukiais,, tai dar ar dvikojus ar keturkojus ukis eina kalba nebesuprasi

Proto bokštė..

Proto bokštė.. portretas
Didesnių Gyvulių kaip seime nerasi...
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių