Tyrimas: taupantys gyventojai pernai dažniausiai atsisakydavo pramogų

Per praėjusius metus pusė Baltijos šalių gyventojų sumažino arba visai atsisakė kai kurių pirkinių ir paslaugų. Kelionės, laisvalaikio pomėgiai ir remonto darbai – atsisakytų prekių ir paslaugų sąrašo viršuje. Tačiau jie beveik nesumažino arba neatsisakė viešojo transporto paslaugų, o šiek tiek daugiau nei dešimtadalis – vaikų būrelių ir užklasinės veiklos, parodė „GfK Custom Research Baltic“ atliktas tyrimas.

Trijose Baltijos šalyse atliktas tyrimas atskleidė, kad per praėjusius metus mažiausiai pusė Baltijos šalių gyventojų sumažino arba visai atsisakė kai kurių išlaidų.

Per apklausą respondentų teirautasi, ar jie ir jų šeimos nariai sumažino arba visiškai atsisakė tam tikrų prekių bei paslaugų pirkimo per praėjusius metus. Tai pripažino 50 proc. apklausoje dalyvavusių lietuvių, 58 proc. – latvių, 51 proc. – estų.

Beveik du trečdaliai apklaustųjų, pripažinusių, kad apribojo vartojimą, nurodė, jog dažniausiai atsisakydavo laisvalaikio veiklos ir pramogų – kelionių, kino, teatro ir koncertų. Visose trijose Baltijos šalyse dažniausiai paminėtos kelionės: jas sumažino arba visiškai atsisakė 59 proc. lietuvių, 56 proc. latvių ir 60 proc. estų.

Jie taip pat atsisakė baldų pirkimo, būsto atnaujinimo ir remonto darbų.

Maitinimo paslaugos, indėliai, draudimo paslaugos ir spauda, drabužiai ir batai, taip pat tam tikrų maisto produktų apribojimas buvo taupytinų dalykų sąrašo viršuje.

Tačiau rečiausiai ribotos viešojo transporto, vaikų būrelių bei telekomunikacijų paslaugų išlaidos. Vos dešimtadalis Baltijos šalių gyventojų sumažino arba visiškai atsisakė viešojo transporto paslaugų, o šiek tiek daugiau nei dešimtadalis – vaikų būrelių ir užklasinės veiklos.

Alkoholio vartojimą ir tabako produktų pirkimą sumažino apie penktadalis apklaustųjų.

Internetinė apklausa atlikta praėjusių metų spalio mėnesį, joje dalyvavo apie 3 tūkst. 18–65 m. amžiaus žmonių Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.


Šiame straipsnyje: taupymaspinigaipirkiniai

NAUJAUSI KOMENTARAI

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
22 metus Lietuvą skurdino, partinių gaujų suformuotos, penkiolika vyriausybių. Štai kokioje padėtyje dabar yra Lietuvos žmonės. Kai ... Anglijoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį gali nusipirkti šešis produktus: - pieno 1 litrą; - miltų 1 kilogramą; - cukraus 1 kilogramą; - 6 kiaušinius; - aliejaus 1 litrą; - dyzelino 1 litrą. Tai ... Lietuvoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka. (Tai yra 2012 kovo mėnesio tyrimo duomenys) Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje skursta dirbantis jaunimas ir mes su mažiausiomis darbo pajamomis, tokiom sąlygom yra priversti vargti ir mūsų tėvai pensininkai. Partinių gaujų dėka, Lietuva tapo netinkama žmogui gyventi. Neregėto masto emigracija tai byloja. Visos partinės gaujos, prisidėjusios prie Lietuvos naikinimo, turi būti išformuotos.

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
Štai keletas skaičių, kurie akivaizdžiai rodo vis didėjančią priespaudą Lietuvoje. 2009 metais partinės gaujos sukčiai įvedė neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) skaičiuoklę ir dabar kai pajamos yra 3150 litų ir daugiau, tai NPD = 0 !!! Nuo tada, dabar ... Kai MMA 800 litų, tai darbininkui į rankas teko 85% atlyginimo. Kai MMA 850 litų, tai darbininkui į rankas teko 84% atlyginimo. Kai MMA 1000 litų, tai darbininkui į rankas tenka 82% atlyginimo. Tai reiškia, kad ... Didinant MMA, „nepastebimai” didėja mokesčiai silpniausiesiems Lietuvoje. Anglijoje ... Rugsėjo mėnesį darbininkui į rankas teko 90% nuo mažiausio darbo užmokesčio. Balandžio mėnesį darbininkui į rankas teks 93% nuo mažiausio darbo užmokesčio, padidinus NPD. NPD Anglijoje didinamas kasmet, nuvertėjant pinigams, brangstant prekėms. Anglijoje NPD apie 2830 litų per mėnesį. Balandį NPD bus apie 3300 litų per mėnesį. Nuo šios sumos nėra atskaičiuojamas joks mokestis: -nei valstybinei mokesčių tarnybai; -nei socialiniam draudimui. (Tai yra 2013 sausio mėnesio tyrimo duomenys) Maisto ir daiktų kainos apytiksliai sutampa su lietuviškomis. Lietuvos gyventojai drabužius ir avalynę perka Anglijoje. Labai blogai atrodom ES “bendrijoje”. Partinių gaujų sukčiai naikina Lietuvą iš seimo bunkerio. Negerai. Partinių gaujų dėka, Lietuva tapo netinkama žmogui gyventi. Neregėto masto emigracija tai byloja. Visos partinės gaujos, prisidėjusios prie Lietuvos naikinimo, turi būti išformuotos.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių