Per praėjusius metus pusė Baltijos šalių gyventojų sumažino arba visai atsisakė kai kurių pirkinių ir paslaugų. Kelionės, laisvalaikio pomėgiai ir remonto darbai – atsisakytų prekių ir paslaugų sąrašo viršuje. Tačiau jie beveik nesumažino arba neatsisakė viešojo transporto paslaugų, o šiek tiek daugiau nei dešimtadalis – vaikų būrelių ir užklasinės veiklos, parodė „GfK Custom Research Baltic“ atliktas tyrimas.
Trijose Baltijos šalyse atliktas tyrimas atskleidė, kad per praėjusius metus mažiausiai pusė Baltijos šalių gyventojų sumažino arba visai atsisakė kai kurių išlaidų.
Per apklausą respondentų teirautasi, ar jie ir jų šeimos nariai sumažino arba visiškai atsisakė tam tikrų prekių bei paslaugų pirkimo per praėjusius metus. Tai pripažino 50 proc. apklausoje dalyvavusių lietuvių, 58 proc. – latvių, 51 proc. – estų.
Beveik du trečdaliai apklaustųjų, pripažinusių, kad apribojo vartojimą, nurodė, jog dažniausiai atsisakydavo laisvalaikio veiklos ir pramogų – kelionių, kino, teatro ir koncertų. Visose trijose Baltijos šalyse dažniausiai paminėtos kelionės: jas sumažino arba visiškai atsisakė 59 proc. lietuvių, 56 proc. latvių ir 60 proc. estų.
Jie taip pat atsisakė baldų pirkimo, būsto atnaujinimo ir remonto darbų.
Maitinimo paslaugos, indėliai, draudimo paslaugos ir spauda, drabužiai ir batai, taip pat tam tikrų maisto produktų apribojimas buvo taupytinų dalykų sąrašo viršuje.
Tačiau rečiausiai ribotos viešojo transporto, vaikų būrelių bei telekomunikacijų paslaugų išlaidos. Vos dešimtadalis Baltijos šalių gyventojų sumažino arba visiškai atsisakė viešojo transporto paslaugų, o šiek tiek daugiau nei dešimtadalis – vaikų būrelių ir užklasinės veiklos.
Alkoholio vartojimą ir tabako produktų pirkimą sumažino apie penktadalis apklaustųjų.
Internetinė apklausa atlikta praėjusių metų spalio mėnesį, joje dalyvavo apie 3 tūkst. 18–65 m. amžiaus žmonių Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.
Naujausi komentarai