Tyrimas rodo, jog septyni iš dešimties gyventojų teikia pirmenybę atsiskaitymams kortele

  • Teksto dydis:

Mokėjimo kortelės yra populiariausia atsiskaitymo priemonė Baltijos šalyse, o Lietuvoje septyni iš dešimties gyventojų atsiskaitydami prekybos ir paslaugų vietose pirmenybę teikia kortelei, rodo naujas SEB banko užsakymu atliktas tyrimas.

Pasak jo, pirmenybę kortelei teikia šeši iš dešimties Latvijos ir Estijos gyventojų. Gryniesiems pirmenybę vis dar sako teikiantys 16 proc. lietuvių, kai Estijoje tokių gyventojų tik 7 proc.  

„Lietuvoje daugiausia gyventojų sako, kad pirmenybę teikia mokėjimo kortelei, tačiau tuo pačiu turime ir didžiausią dalį gyventojų, kurie vis dar yra labiausiai linkę atsiskaityti grynaisiais. Kaimyninėse šalyse dažniau negu Lietuvoje gyventojai sako vienodai išnaudojantys įvairių mokėjimų būdų, tuo pačiu ir išmaniųjų, privalumus“, – pranešime sakė SEB banko valdybos narė, Mažmeninės bankininkystės tarnybos vadovė Eglė Dovbyšienė.

Skirtingus mokėjimo būdus – korteles, grynuosius pinigus ir išmaniuosius sprendimus – po lygiai naudoja 22 proc. estų, 18 proc. latvių ir 7 proc. lietuvių.  

Kaip parodė apklausa, labiausiai grynieji pinigai įprasti 50–59 metų Lietuvos žmonėms – 19 proc. šios grupės gyventojų. Estijoje šią poziciją palaikė vos 6 proc., o Latvijoje – 12 proc.  

Jauni (18–29 metų) gyventojai gryniesiems pirmenybę rečiausiai teikia Estijoje – tokių, tyrimo duomenimis, yra vos 3 proc., Latvijoje – 10 proc., Lietuvoje – 13 proc.

Dauguma – 69 proc. – apklausos dalyvių teigė, kad labiausiai galimybės atsiskaityti mokėjimo kortele jiems trūksta Lietuvos turguose.

Anot E. Dovbyšienės, tyrimas taip pat atskleidė, kad šiuolaikiniai mokėjimo sprendimai lėtai plinta grožio salonuose ir kirpyklose, rečiau juos naudoja smulkieji prekybininkai ir gamintojai, automobilių remonto įmonės.

SEB banko užsakymu tyrimą atliko bendrovė „Norstat“ pernai rudenį. Apklausoje dalyvavo 1 tūkst. 18–64 metų Lietuvos gyventojų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Melas

Melas portretas
Užteks pudrinti smegenis

Tokie

Tokie portretas
tokio atsiskaitymo megejai neuzilgo pasigailes.Kai bus pilnai igyvendintas skaitmeniniu pinigu planas, ggrausime nagus.

Anonimas

Anonimas portretas
Vėl režimo propaganda meluoja...
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių