Turguose prasidėjo „šaltibarščių“ sezonas

Turgaus pardavėjai džiūgauja – pagaliau prasidėjo vadinamasis „šaltibarščių sezonas“ ir gerokai pajudėjo prekyba žalumynais. Bet žmonės tebėra taupūs. Per vieną pirkimą šviežių daržovių pasiilgę pirkėjai, pardavėjų skaičiavimu, išleidžia apie 7 litus.

Krapai, salotos, ridikai, agurkai. Pasak Kauno centrinio turgaus pardavėjos ponios Ritos, tai einamiausios prekės: „Prekyba pakilo – truputėlį pakilo pardavimai salotų, svogūnų laiškų, ridikėlių, visko, kas susiję su šaltibarščiais“.

Pardavėjų teigimu, turgus niekada nebūna tuščias, bet dabar jame pastebima asortimento kaita. Tiesa, šįkart ji vėlavo, nes vėlavo pavasaris, ir pirkėjai jau pasiilgo maisto spalvų.

„Dar daržas visiškai tuščias, niekas neauga, o žmonės vis tiek nori šviežių vaisių, daržovių, ir visada išlieka tos tendencijos, kad žmonės daug vartoja“, – sako prekybos miestelio „Urmas“ rinkodaros vadovas Jonas Plenta.

Tiesa, anot prekiautojų, žmonės išlieka labai taupūs, skaičiuoja taip pat, kaip skaičiavo pernai ir užpernai. Pardavėjos sako net galinčios tiksliai pasakyti, kiek pinigų dabar skiriama pavasariniams žalumynams: per vieną pirkimą – vidutiniškai 7 litai.

Turgaus prekybininkai sako, kad, nepaisant gyvo žalumynų pirkimo, smuktelėjo kitų prekių paklausa, tad prekyba dabar panašiai tokia pat, kaip ir prieš metus gegužę.

Statistikų duomenimis, pirmąjį šių metų ketvirtį šalies turgavietėse augo ne maisto prekių apyvarta (3,5 proc.), bet smuktelėjo maisto (3 proc.) ir augalų bei gyvūnų (beveik 10 proc.) pardavimas.

Bendra turgaviečių apyvarta, palyginti su pirmuoju ketvirčiu prieš metus, fiksuoja pliusą – beveik 0,5 proc. Ji sudarė 226 milijonus litų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Šaltibarštis

Šaltibarštis portretas
Būtent, tik turguose....
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių