Prastos žinios ilgalaikiams bedarbiams: neradus darbo per metus siūlo panaikinti bedarbio statusą

  • Teksto dydis:

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo panaikinti bedarbio statusą, jei žmogus be svarbių priežasčių du kartus per vienerius metus atsisakytų siūlomo jam tinkamo darbo. Anksčiau svarstyta tam numatyti šešis mėnesius.

Bedarbio kvalifikaciją ir kompetenciją atitinkantis darbas jam būrų siūlomas devynis mėnesius,  pranešė ministerija.

Užimtumo įstatymo pataisos numato, kad žmogui siūlomas darbo užmokestis pirmus tris mėnesius turėtų siekti bent 80 proc. buvusio atlyginimo, o ketvirtą-devintą mėnesiais – 60 proc. Jis taip pat negalėtų būti mažesnis už jo tuo metu gaunamą nedarbo išmoką.

Nuo 10-to mėnesio tinkamas darbas bus laikomas toks, kuris nebūtinai atitinka kvalifikaciją, kompetenciją, bet atitinka sveikatos būklę ir kelionės iki darbo vietos ir atgal trukmę bei išlaidas.

Bedarbio statusą siūloma naikinti, jeigu žmogus be svarbių priežasčių du kartus per dvylika mėnesių atsisako siūlomo jam tinkamo darbo, du kartus per šešis mėnesius nepraneša, kad savarankiškai ieško darbo.

Užimtumo tarnyba bedarbio statusą iš karto panaikintų ir tuo atveju, jeigu gautų informacijos apie bedarbio nelegaliai gaunamas pajamas ir nelegalų darbą.

Jeigu Užimtumo tarnyba nustatytų, kad bedarbis dėl konkrečių priežasčių yra nepasirengęs dirbti, jam būtų panaikinamas bedarbio statutas ir suteikiamas nedirbančio darbo rinkai nepasirengusio asmens statusas. Tuomet tarnyba, savivaldybių institucijos ir įstaigos jam turėtų teikti pagalbą sprendžiant nedarbo problemas.

Be to, toks žmogus liks apdraustu sveikatos draudimu valstybės lėšomis.

Ministerijos duomenimis, naujai tvarkai apildomai kitais metais reikėtų 5,1 mln. eurų, 2023 metais – 7,1 mln. eurų, o 2024 metais – 9,6 mln. eurų lėšų. Dalis jų būtų skiriama iš Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano.NAUJAUSI KOMENTARAI

Šventoji inkvizicija ubagus nurenginės.

Šventoji inkvizicija ubagus nurenginės.  portretas
Šventoji inkvizicija ubagus nurenginės. Žlugdo verslus, tai yra darbo vietas,. O bedarbiams ne tik triusikus lieps nusimauti, bet ir odą gyviems nudirs. Sventoji inkvizicija, dirba...

Švevtoji inkvicicija, dirba...

Švevtoji inkvicicija, dirba... portretas
Šventoji inkvizicija ubagus nurenginės. Žlugdo verslus, tai yra darbo vietas,. O bedarbiams ne tik trisikus lieps nsuimautui, bet ir odą gyviems ndudirs. Svevtoji inkvicicija, dirba...

Klpd.

Klpd. portretas
taip taip, ir nepamirškit dar kad tolius reikės ypač atidžiai stebėti ar jie moka PSD.:D) Žmogus negalintis įsidarbint ne tik bus išmestas be būtinų socialinių garantijų, bet bus baudžiamas jeigu nemokės sveikatos draudimo ir privalės mokėti už medicinos paslaugas. Jeigu ką. Ne paslaptis kad dabar žmonės ,,stovi" užimtumo kontoros įskaitoje vien todėl, kad netikėtai susirgus turėtų nemokamą gydymą...Toks potvarkis mesti lauk, ne tik pasmerktų ir taip vargstančių, patekusių į bėdą Lietuvos piliečių dalį, stipriai didintų socialinę atskirtį, bet ir nusižengtų LR Konstitucijai
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių